Blogy uživatele Petr Meduna

obrazek
16.4. 10:38
V sobotu 17. dubna 1999 byla v Batajnici nedaleko Bělehradu při leteckém útoku sil NATO zabita ve spánku kazetovou bombou tříletá holčička Milica Rakić. Stala se jedním ze symbolů nepromlčitelných zločinů NATO a utrpení Srbů během agrese proti Jugoslávii.
obrazek
26.6. 11:45
Ruské sdělovací prostředky informovaly, že 24. června podepsal ruský prezident Vladimir Putin nový dekret, kterým Den vojenské slávy, každoročně slavený 3. září, dostává nový název. Ze „Dne konce 2. světové války“ je přejmenován na „Den vítězství nad militaristickým Japonskem a konec 2. světové...
obrazek
25.4. 11:57
Stále více jsou slyšet hlasy, které upozorňují na ošidnost výzev, aby státy Evropské unie okamžitě přestaly odebírat ruský plyn. Někdy si uvědomují možné budoucí problémy, jinde se do nich státy již dostaly. Na sociálních sítích jsou příklady, kterak kde k jejich řešení přistupují.
obrazek
28.3. 11:48
Polský prezident Andrzej Duda v reakci na vyjádření místopředsedy ruské Dumy Vladimira Šamanova mimo jiné uvedl, že „Polsko je národ, který zejména v posledním století nikoho nenapadl“. Proti takovému výroku je třeba se ohradit. Češi a také Slováci mají z roku 1938 s tehdejším „Beckovo“ Polskem...
obrazek
5.8. 17:54
Alexandr Lukašenko v souvislosti s odesláním nelegálních migrantů zpět do Běloruska litevskými pohraničníky nařídil „pokrytí každého metru hranice“, aby „na území Běloruska nestála ani jedna noha z jihu nebo západu“.
obrazek
11.2. 07:36
Dnešní doba dává stranickým špičkám (nejen) možnost velmi úzkých a rychlých kontaktů s členskou základnou. Je to v případě vhodných podmínek, správné přípravy a neúčelového vyhodnocení dobrý základ pro tvorbu stranické politiky.
obrazek
17.5. 13:06
Ukazuje se, že psaní v některých případech až vlastizrádných dopisů do zahraničí mezi našimi „politiky“ dlouhou tradici. Ke čtyřem následujícím „kouskům“ asi ani není třeba dodávat komentář. Snad jen parafrázi titulu jednoho letitého filmu. Bože, jak hluboko klesli.
obrazek
12.3. 13:30
Sněmovní poslanec Stanislav Berkovec se prý dopustil nejvyššího hříchu, když svým kolegům zaslal mail, ve kterém hodnotil kandidáty do Rady České televize. Hutný pokřik spustili ti, kteří jsou zpravidla spojováni s „pražskou kavárnou“ či s „chvilkaři proti demokracii“, přisátí k televiznímu...
obrazek
17.12. 10:58
V České televizi nás UNICEF prosí o pomoc potřebným dětem ve světě. Díky něco nad čtyři sta korun měsíčně můžeme změnit život několika z nich.
obrazek
12.9. 11:26
V souvislosti s výrokem Miloše Zemana o „oduznání“ tzv. Republiky Kosovo se objevují i hodně nebo zcela matoucí informace.