Vybrané VIP blogy

obrazek
5.6. 14:39
Z respektu ke staronové lásce a ve formě výjimky jsem zhlédl představení duetu Nerudová – Turek pod...
obrazek
včera 09:06
Jednoznačným vítězem unijních voleb je CDU následovaná AfD, která je ve východním Německu dokonce...
obrazek
4.6. 09:44
Začneme zopakovaním toho, čo sme uviedli pred necelým pol rokom, že takmer všade kam sa len...

VIP blogy

obrazek
včera 16:34
Když jsem viděl tiskovou konferenci ministerského předsedy Fialy a 1. místopředsedy vlády Rakušana, kteří dramaticky po zasedání Bezpečnostní rady státu v televizi hovořili o nebezpečí žhářských útoků v Česku, nestačil jsem se divit.
obrazek
včera 09:06
Jednoznačným vítězem unijních voleb je CDU následovaná AfD, která je ve východním Německu dokonce na prvním místě. Vládní strany jednoznačně ztratily podporu, zejména Zelení a SPD. Bündnis Sahra Wagenknecht (BSW) získal 6,2 procenta na první pokus. Volební účast byla 64,0 procen.
obrazek
11.6. 18:51
Volby do Evropského parlamentu (EP) u nás jasně vyhrála opozice poměrem 57% : 37%. Vzhledem k poměrně nízké účasti kolem dvou pětin voličů, z nichž velkou část (ale stále se zmenšující část) tvořili motivovaní voliči pravice, je to pro vladní pravici velmi špatná zpráva.
obrazek
10.6. 14:08
V pátek 7. června se konalo plenární zasedání SPIEF 2024. Zápis zasedání, které trvalo 4 hodiny 40 minut lze shlédnout na https://vk.com/video-211047717_456239184. Na začátku plenárního zasedání lehce indisponovaný prezident Putin pronesl dlouhý projev. Poté promluvili prezidenti Bolívie a Zimbabwe...
obrazek
10.6. 14:04
Spoločnosť na Slovensku je dlhodobo polarizovaná, politicky, hodnotovo i morálne rozdelená. V mojom príspevku v Slove – Tí, čo vyvolali nenávisť, zrazu volajú po pokoji a zmierení, som sa týmto otázkam venoval podrobnejšie, preto teraz len v skratke.
obrazek
9.6. 11:45
Okolnosti mě zadržely v Praze. Tím způsobily neúčast na zasedání rytířů v Rakouském městečku Rankweil, za což se omlouvám členům řádu. A umožnily mi neplánované setkání s jedním známým, čínským právníkem. Tak se objevilo okénko pro napsání tohoto článku s volně vybranými částmi ze setkání...
obrazek
7.6. 12:45
Poslední superdebaty, na které byly pozvány jen politické strany, které jsou de facto součástí mainstreamu, včetně STAČILO! Komunistky Konečné a Motoristů s hajlujícím lídrem, a můžeme jít pomalu k volbám.
obrazek
7.6. 12:31
Prakticky dnes končí volební kampaň před volbami do Evropského parlamentu. Pustili jsme se do kampaně i přes to, že jsme vlastně vznikli před třemi a půl měsíci. Bylo to možná odvážné rozhodnutí, ale pokud chceme jít dále a být úspěšní ve volbách krajských a za necelý rok a půl ve volbách do...
obrazek
7.6. 09:39
Napriek zložitosti i relatívnosti výsledkov prieskumov preferencií politických strán pred voľbami do Európskeho parlamentu (ďalej len EP), ktoré vyúsťujú do odhadov počtu kresiel politických skupín v ňom, urobíme ešte jeden stručný prehľad z vybraných aktuálnych materiálov.