Vybrané Blogy

obrazek
včera 00:07
Mnichov v září 1938 zůstává pro nás i po 85letech symbolem zrady západních spojenců. O nás, bez nás...
obrazek
23.9. 12:20
Vizitkou příliš tolerantní vnitrostátní politiky v Rakousku vůči vyznavačům islámu – muslimům je m....
obrazek
1.9. 00:00
To, že se ministři včetně předsedy Fialy při interpelacích v PS nevyjádří dostatečně a nebo vůbec...

Blogy

obrazek
včera 19:26
Bidenova vláda ve Washingtonu vyškrabuje. Peníze došly a volání: „Nové pošli!“ vyznívá naprázdno. Fiskální rok skončil, ale rozpočet pro ten nový zatím přijat nebyl. Naráží to na nechuť části Republikánů pokračovat v pomoci Ukrajině.
obrazek
včera 07:30
Bývalý český premiér Andrej Babiš varoval Slováky před volbou Progresivního Slovenska Michala Šimečky, chválil Roberta Fica a Petra Pellegriniho.
obrazek
včera 00:07
Mnichov v září 1938 zůstává pro nás i po 85letech symbolem zrady západních spojenců. O nás, bez nás. Byli jsme pro ně jen nějakou tou poslední kolonií. Představitelé Francie a Británie nás obětovali během jedné večeře, podrobili se Hitlerovi a přijali jeho diktát vůči Československu.
obrazek
28.9. 16:48
Je známo, že nejvíce silničních nehod a úmrtí při silničních nehodách (vloni na našich silnicích zemřelo 454 lidí), zavinila skupina řidičů nejmladších. Z celkového počtu dopravních nehod, jež se během roku v ČR stanou, jich 11 procent zaviní právě řidiči s praxí do dvou let, kteří ovšem z...
obrazek
28.9. 06:39
Jak jinak lze chápat přání Ukrajiny, aby byli likvidováni dodavatelé čehokoli, co podporuje ruskou armádu? Hospodářské noviny: V íránských dronech, kterými útočí Rusko, jsou západní součástky. Ukrajina vyzývá k bombardování továren (Irán, Sýrie).
obrazek
28.9. 00:01
Z žádné strany dnes nezaznívá velké vyprávění, dotýkající se rozumů a srdcí lidí, nikde nejsou slyšet hlasy řečníků, které by vyprávěly skrz příběhy z minulosti děje současnosti a budoucnosti, které by sjednotily energii lidí, daly jim smysl, směr a naznačily cíl.
obrazek
27.9. 13:51
Číňani opakují strategii z automobilového průmyslu a nehodlají dohánět. Také v čipech půjdou jinudy. Další skok může zajistit technologie SSMB-EUV z pekingské univerzity Čching-chua vznikající ve spolupráci s německým výzkumem.
obrazek
25.9. 22:06
Z řeckého γλώσσα (glóssa), česky poznámka na okraj jiných textů, informací, tvrzení k jejich vysvětlení. Zde drobné poznámky na lem našeho politického dění, k upřesnění jeho významu; podle výběru autora. Nemusí jít jen o produkty uplynulých týdnů.
obrazek
25.9. 19:52
Extrémní přírodní dění v podobě záplav, zemětřesení a požárů, nebo společenské napětí v podobě války, převratů a nepokojů, a již ani nemluvě o předchozí pandemii, to vše je hmatatelným a očividným důkazem toho, že se něco děje. Že dochází k něčemu neobyčejnému, co vyvolává doslova var v oblasti...
obrazek
24.9. 23:31
V minulých dnech byl prezident Volodymyr Zelenskyj uveden do kanadského parlamentu osobně premiérem Justinem Trudeau, který si vzal úvodní slovo a po něm Zelenskyj pronesl už tradičně bojový projev, který byl mnohokrát přerušován potleskem – vždy ve stoje.