VIP blogy uživatele Zbyněk Fiala

obrazek
21.5. 00:39
Vysokoenergetické protony ze sluneční skvrny větší než tucet Zeměkoulí vypnuly družice Starlink nad Ukrajinou ve chvíli nástupu ruské ofenzívy, takže oslepená ukrajinská obrana ruský postup neviděla.
obrazek
17.5. 20:56
Prohloubení strategické spolupráce s Ruskem nemá být podle Číny závislé na osobách ve vrcholných funkcích v Moskvě. Nezávisí ani na dodávkách ruského zemního plynu, protože ten může být vytlačen sluneční energií, soudí americký expert Joe Webster.
obrazek
16.5. 09:56
Potraviny a pohonné hmoty v dubnu nečekaně posunuly spotřebitelské ceny o necelá tři procenta výše než před rokem, ale špatná zpráva je doplněná lepší – koruna konečně sílí a úroky budou pokračovat v poklesu.
obrazek
10.5. 03:37
Čínský BYD, který už předstihl v prodejích Teslu, se vrací k osvědčené praxi Forda z počátků automobilismu, kdy všechno vyráběl sám. To je možná důležitější prvek jeho úspěchu, než jsou státní dotace.
obrazek
18.4. 10:08
Končící Evropská komise zkouší ještě udat strategii pro příští volební období, s nejasnými návrhy, na které ani nemáme.
obrazek
12.4. 08:45
Automobilový průmysl trochu oživil české statistiky, ale důležité není jen kolik, ale taky co se vyrábí.
obrazek
29.3. 09:17
Zemi mají znovu rozhýbat zelené obory jako jsou elektrická auta, akumulátory a fotovoltaika.
obrazek
24.3. 11:15
K akci se přihlásil Islámský stát s regionální pobočkou v Afghánistánu. Americké Veterans Today vidí souvislost s účastí džihádistů na Ukrajině.
obrazek
23.3. 11:35
Hlavní příčina hospodářského poklesu, drahá elektřina, se pomalu dostává pod kontrolu podniků a domácností. Lex OZE 3, který to urychlí, už jde do sněmovny.
obrazek
2.3. 04:25
Vysloužilí vojenští zpravodajci kroutí hlavou nad nákladnými rozhodnutími vlády, která ve skutečnosti ohrožují naši obranyschopnost. Největším bezpečnostním rizikem se zdá být financování politických stan z těchto obchodů.