Blogy uživatele Zbyněk Fiala

obrazek
26.5. 06:56
Výpověď bez udání důvodu je znovu na stole, premiér ji chce protlačit na sílu.
obrazek
20.5. 16:34
Podle experta na mezinárodní vztahy z amerického think-tanku Quincy Institute of Responsible Statecraft hrozí katastrofa, pokud američtí vojáci vyrazí na Ukrajinu bez nějaké širší dohody s Ruskem.
obrazek
13.5. 15:36
Američtí investigativní novináři vracejí realitu do vyprávění o Ukrajině
obrazek
11.5. 07:57
Ekonomické přísliby plynoucí z návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Maďarsku jsou velkolepé. Pokud to nedopadne jako u nás, mají je charakterizovat ohromující čísla. Největší příval čínských investic míří do výroby elektrických aut a baterií a hledá cíle po celém kontinentu.
obrazek
9.5. 04:56
Evropská komise zahajuje činnost střediska, ze kterého bychom se mohli konečně dozvědět, jaké jsou rozdíly mezi nákupními a prodejními cenami v zemědělství a potravinářství. Padá oblíbený domácí argument, že to nejde.
obrazek
5.5. 18:21
Riziko je, že to bude dvakrát dražší a výstavba bude trvat dvakrát déle, jak je v takových případech běžné. Úplně nejhorší by však bylo, kdyby to šlo, elektrárna stála, mohutně vyráběla, a my jsme to nepotřebovali, stejně jako nikdo kolem.
obrazek
3.5. 10:00
Snižování základní úrokové sazby na 5,25 procenta nás sice drží daleko od cílových 2 – 3 procent, ale důležitý je trend. To nejhorší z inflace máme (doufejme) za sebou.
obrazek
29.4. 15:44
O směřování univerzit rozhodují pouze zaměstnanci a studenti v akademických senátech, nikoliv správní rady, a bohužel ani klíčoví profesoři, pokud nejsou zvoleni do senátu a netráví v něm čas nekonečnými diskusemi. Pak by ale ztratili šanci stát se špičkovými.
obrazek
26.4. 08:39
Čínský automobilový průmysl narazil na odbytovou bariéru spalovacích motorů. V největších čínských městech už je překonaly prodeje bateriových vozů a hybridů.
obrazek
23.4. 13:35
Vláda neochabuje v úsilí, jak občany pumpnout. Teď je to na stole v podobě návrhu důchodové reformy, která se snaží rizika odstranit jistotou, že bude hůř.