Ľuboš Blaha: KDE STE BOLI, KEĎ TU VYPÍNALI OPOZIČNÉ MÉDIÁ?!

blaha ilustrace pest
20.11.2023 20:38
Študenti Katedry žurnalistiky v počte asi trinásť kusov držia kartóniky pred Úradom vlády a tvária sa, že bojujú za slobodu médií.
 1. Pýtam sa, kde boli študentíci vtedy, keď Matovičovci vypínali opozičné weby?
 1. Kde boli, keď Hlavným správam, ktoré čítaj státisíce ľudí, odoprela prezidentka Čaputová prístup do Prezidentského paláca?
 1. Kde boli, keď vyhodili šéfa spravodajstva RTVS iba preto, lebo v televízii dostal priestor bývalý disident a ex-premiér Čarnogurský?
 1. Kde boli, keď vyhodili inú šéfku spravodajstva RTVS iba preto, lebo pred rokom odvysielala priamy prenos prejavu lídra Smeru Roberta Fica zo snemu strany?
 1. Kde boli, keď TA3 vyhodila Anku Žitnú za to, že si pozvala svetoznámeho profesora Jeffrey Sachsa, ktorý má iný názor na vojnu na Ukrajine ako americká propaganda?
 1. Kde boli, keď prepuklo, že Tódová píše články na obranu sudkyne Záleskej a proti jej obetiam, hoci je to jej milenka? Tento konflikt záujmov im neprekážal?
 1. Kde boli, keď sa rúcali akékoľvek pravidlá vyváženosti a objektivity slovenských médií hlavného prúdu?
 1. Tieto médiá vlastnia oligarchovia a finančné skupiny, ktoré si cez ne ošetrujú svoje ekonomické a politické záujmy - to má byť ten výkvet žurnalistiky?
 1. To sa naozaj máme prizerať tomu, ako Iliev a Dírer zneužívajú spravodajskú televíziu na svoju dúhovú, rusofóbnu a protiľavicovú propagandu?
 1. To sa naozaj máme každú nedeľu vytešovať z ideologických okienok od dvoch náruživých neoliberálnych zväzáčikov?
 1. To naozaj máme výskať od radosti, že Markíza nadáva ľuďom do dezolátov? A že Sme píše, aby kvičali ako svine na bitúnku?
 1. To naozaj máme byť ticho, keď vidíme, že milionári z Esetu si kúpili Denník N, aby mali hlasnú trúbu pre svoje Progresívne Slovensko?
 1. Prepáčte, ale študenti z Katedry žurnalistiky by si v prvom rade mohli naštudovať niečo od Noama Chomského, aby zistili, ako funguje tzv. korporátna žurnalistika.
 1. Médiá hlavného prúdu fungujú ako kapitalistické firmy, ktoré pomáhajú oligarchom, ktorí ich vlastnia. A kopú preto hlava-nehlava do ľavice a národných strán.
 1. A za týchto oligarchov dnes s fešnými kartónikmi protestujú trinásti účastníci protestu pred Úradom vlády. To je podľa vás sloboda médií? Žartujete?

Radšej sa, decká, učte. Lebo to, čo produkuje Katedra žurnalistiky, je zatiaľ čistá katastrofa.

Pekný deň a malý odkaz od Immanuela Kanta - nebojte sa používať vlastný rozum.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.