Stanislav A. Hošek: Prigožin „pouze“ okopíroval Putina

prigozin putin
26.6.2023 08:30
Celé dlouhé týdny Prigožin veřejně kritizoval práci ministerstva obrany a žádal nápravu vztahů k jeho „Wagnerovcům“. Nedočkal se vůbec žádné odezvy. Takže začal konat. Přesně podle Putinova vzorce z konce roku 2021 a začátku roku následného. Ba dokonce podle jeho pořekadla: „Je-li rvačka nevyhnutelná, tak dej první ránu“.

     Stojí za zmínku, že někteří poslanci Dumy několik let již prosazovali zákon o soukromých vojenských společnostech, aby byly jasné vztahy mezi státními institucemi a těmito profesionály. Pro neustálé připomínky a obstrukce ze strany Ministerstva obrany RF a generálního štábu ruské armády zákon nebyl přijat, především z politického pokrytectví, že přece Rusko nemá žádné „žoldnéře“.     Jiné rozumné vysvětlení se nenabízí, ledaže by člověk propadl konspiračním teoriím o jakémsi mocenském boji v Rusku mezi příznivci Západu a vlastenci, či podobné fantasie.

     I když je tu ještě jedno vysvětlení podle teorie za vším hledej peníze. Pro Prigožina je jeho armáda výborným kšeftem. A teď mu ho chtělo MO nějakou smlouvou omezovat, aniž by k tomu bylo oprávněno nějakým zákonem.

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.