Kacha Kaladze: Otevřete si druhou frontu v Pobaltí, Gruzii nechte na pokoji

kacha kaladze
23.5.2024 08:08
Západní partneři usilující o zavlečení Gruzie do ozbrojeného konfliktu s Ruskem by měli nechat zemi na pokoji a realizovat své zájmy prostřednictvím pobaltských států, řekl generální tajemník vládnoucí strany Gruzínský sen Kacha Kaladze.

"Pokud někdo chce otevřít druhou frontu, má pobaltské země a ať si otevře druhou frontu a nás nechá na pokoji. Prošli jsme válkou a udělali jsme všechno pro to, abychom získali nezávislost a svobodu," řekl Kaladze, který je starostou Tbilisi, na zasedání městských orgánů.

Podle něj v poslední době postoj západních partnerů ke Gruzii nevypadá na přátelství.

„Prošli jsme více než jednou válkou, účastnili jsme se mezinárodních misí, před ničím jsme neustoupili a postoj, který vidíme v posledních dnech a měsících, není přátelství, je to nezdravý vztah a gruzínský lid to všechno vidí,“ řekl Kaladze.

Generální tajemník Gruzínského snu připomenul, že po vypuknutí konfliktu na Ukrajině byla Gruzie vyzvána k zavedení sankcí proti Rusku a otevření druhé fronty. Poté se ozvaly výzvy k propuštění odsouzeného, za kriminální činy, bývalého gruzínského prezidenta Michaila Saakašviliho s argumentem, že jeho uvěznění je v rozporu s evropskými hodnotami.

Kacha Kaladze ostře připomenul účast a vystoupení ministrů zahraničí Litvy a Estonska na opozičním shromáždění v Tbilisi na podporu demonstrantů proti návrhu zákona o „zahraničních agentech“. Je to normální? Kdyby to udělali v normální, co by se stalo s takovým ministrem zahraničí?

Připomeňme, že Kacha Kaladze je bývalý gruzínský fotbalový obránce a reprezentant. Na klubové úrovni hrál za FC Dinamo Tbilisi, FK Dynamo Kyjev, AC Milan a FC Janov. Po ukončení fotbalové kariéry se stal podnikatelem a dal se na politickou dráhu.

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.