David Rath: Tajná revoluce

obrazek
24.2.2014 16:41
Předvídači budoucnosti soudí, že současná Sobotkova vláda nedožije řádného konce svého mandátu. Mám pocit, že to bude ještě horší. Žijeme v době změny systému a jen pár lidí si to uvědomuje.

Před časem jsem psal, že to, co prožíváme má rysy normalizace. Po liberálním tání a odvázání společnosti z tuhého chomoutu komunismu dochází opět k utahování šroubů, tak jako po okupaci Sovětskou armádou v roce 1968. Řada lidí soudí, že i za touto novou normalizací je nějaká síla zvenčí, tentokrát z jiné světové strany. Apoštolové nové normalizace jsou někteří prokurátoři, vybraní policisté a vyvolení politici s vybranými novináři a angažovanými miliardáři. Co se stane dál? Bude postupně destruována sociální demokracie. Budou přibývat kausy, spíše pseudokausy, nafouknuté kausy, upravené kausy s cílem manipulovat společností tak, jak se s ní manipuluje v kause Nagyová, Rittig a vlastně i všechny ostatní. Aby mi bylo rozuměno, nechci tvrdit, že tito lidé nic špatného neudělali. To nevím a jsem odkázán na různé drby, ale vnímám úpornou snahu zákulisních hráčů a na ně navázaných některých médii vytvořit obraz „strašlivých“ lidí, kteří vyžadují kabelky a šperky za stovky tisíc. Další lidé jsou už teď na čekačce k podobným veřejným sociálním lynčům.

Tvrdím, že půjde hlavně o sociální demokraty. ČSSD nevyhraje evropské volby, následně neobhájí významnou část senátních mandátů a bude vláčena a ničena řízenými aférami. Mám obavu, že osud Bohuslava Sobotky bude připomínat Nečasův konec a osud Sociální demokracie okopíruje tragédii ODS. Silní hráči je připravili o sponzory, přišili jim nálepku zkorumpovaných a rozvrácených stran. Mimochodem i TOP 09 se bude potýkat s podobnými problémy. Zůstanou pak jediní čistí, co sponzory nepotřebují, neboť si to platí vše sami.

To je princip a cíl této utajené revoluce. Podnikání a politika splynou v jedno. Vše se koncentruje v několika málo bodech. Ohromné peníze i veškerá moc. Vše pod vznosnými hesly. Konečně v historii se často volalo po svobodě, když se stavěly šibenice. Snažím se věřit, že si sociální demokraté tento scénář uvědomují a mají vlastní plán, jak mu čelit. ODS se ukázala jako mimořádně neprozíravá, neschopná a vlastě hloupá strana, co si vykopala hrob, pak si do něho vlezla a zaházela se hlínou.

david-rath
Lékař, bývalý poslanec a exministr zdravotnictví. Od listopadu 2008 do května 2012 také hejtman Středočeského kraje.
Klíčová slova: vláda Bohuslava Sobotky

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Vaše druhá věta dává té první smysl.

schlimbach

Co si partaje "nadrobily" to nyní budou mít. Smutné je, že my společně s nimi -(