David Rath: Nečasův politruk

obrazek
28.12.2012 18:54
Někteří studenti se na jihu Čech bouří proti komunistické radní pro školství. Další zase v Karlovarském kraji proti radnímu s kariérou politruka pohraničníků u drátěných plotů. Média vesměs studentům fandí, někteří jim naopak nafoukaně vzkázali, proč protestují, když dobu komunismu nezažili.

Černí baroni

Chvilku jsem zažil povinnou vojnu za minulého režimu a skutečně jsem potkal politruky, kteří jsou tak krásně popsaní v Černých baronech, či Tankovém praporu. Vlastně jejich praotcem je poručík Dub z Osudů dobrého vojáka Švejka. Čest výjimkám.

Volby a protesty

Zaznamenal jsem názory podivující se nad skutečností, že studenti protestují proti výsledkům demokratických voleb. Na tom není nic špatného vyjádřit svobodně nesouhlas i s výsledky voleb. Individuální či skupinový názor nemusí s výsledky voleb vůbec korespondovat a je právem každého své názory vyjadřovat.

Příčina a následky

Protesty a pohoršení však nepostihují příčinu toho, co je předmětem nesouhlasu. Komunisti neposílili jen proto, že jsou tak dobří a čím dál tím víc lidí je obdivuje. Posílili jednoznačně proto, že šlo o protestní volbu, třeba i neúčastí. Šlo o protest proti současné vládě.

Nečas může za politruka

Exaktně vzato by správně měli studenti držet hladovku před Strakovou akademií a Ministerstvem financí. To jsou místa, kde se rozhodly krajské volby. Rozhodla to vláda tím, že dlouhodobě snižuje životní úroveň lidí a zemi táhne ekonomicky pod vodu. Pokud v tom budou pokračovat, pak se smiřme s tím, že se bývalí politruci vrátí i na ministerstva a nenávistné reakce médií s tím nic neudělají.

Nahrává i váhavost ČSSD

Z vedení sociální demokracie není cítit síla, autorita a rozhodnost, což opět hraje do noty komunistům. Současně Kubiceho partě částečně zase vyšel trik pošpinit ČSSD před volbami. Jen nepředpokládali, že tentokrát jsou už lidé tak naštvaní, že jejich hlasy skončí u komunistů. Mé zatčení a průvodní hysterii připravili pěkně, jen podcenili náladu ve společnosti. A tak by studenti měli protestně hladovět i kvůli panu Kubicemu a jeho věrným pomocníkům.

Řád za zásluhy

Komunistická strana by pak panu Kubicemu měla dát řád za zásluhy o své vzkříšení k politické moci. Minimálně za úsporu nákladů na volební kampaň, kterou nedělali skoro žádnou.

david-rath
Lékař, bývalý poslanec a exministr zdravotnictví. Od listopadu 2008 do května 2012 také hejtman Středočeského kraje.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

novotny

Stačí se podívat do seznamu osob na Univerzitě obrany v Brně - bývalými politruky se to tam jen hemží. Navíc si za tu dlouhou dobu od revoluce dokázali přitáhnout k sobě všechny potřebné známé a příbuzné. Je to absolutně neprůstřelné, místo marxismu-leninismu učí management kapitalismu, soft skill a podobné ptákoviny, které dnes letí... a teď tomu dokonce velí svazák Nečas. Kam jsme to došli...

antoninsebek

Coby hnidopich cituji "... jejich praotcem je nadporučík Dub z Osudů dobrého vojáka Švejka."

Kdesi ve Švejkovi můžete najít i něco v tom smyslu, že mejlejí se i ministři. Jak vidno, nejen oni.

Jedná se zřejmě o PORUČÍKA Duba. To mohu doložit například z 3. dílu a 3. kapitoly zmíněné knihy. A to docela příhodným citátem: "".. Poručík Dub řekl pouze: "Koukejte, ať už zmizíte, Švejku, ať vás zde už podruhé nevidím!""