Už je tady konec Starmera
Starmer rezignoval na post předsedy strany a po zvolení labouristického lídra opustí i post premiéra. Velkou Británii by mohl vést Andy Burnham, bývalý starosta Velkého Manchesteru, který minulý týden drtivě zvítězil v předčasných volbách ve volebním obvodu Makerfield v severozápadní Anglii.
V Labouristické straně panuje přesvědčení, že Burnham může straně pomoci překonat hrozbu, kterou představuje stále populárnější pravicová populistická strana Reform UK Nigela Farage, v současnosti lídr průzkumů preferencí politických stran. Navíc se pro Labouristickou stranu stávají hrozbou stoupající Zelení.
Spojené království má parlamentní volby naplánované na srpen 2029. Labouristé doufají, že si do té doby znovu získají důvěru voličů.
Starmer opouští úřad po komunálních volbách 7. května, které měly katastrofální dopad na Labouristickou stranu. V důsledku toho utrpěly jak vládnoucí Labouristická strana, tak i konzervativci značné ztráty.
Starmerův odchod z funkce premiéra bude znamenat, že Británie bude mít svého sedmého lídra za něco málo přes deset let.



















Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.