Velké fantazírování zpravodajských služeb, včetně BIS…

paroubek ilustrace
9.3.2023 12:17
Bezpečnostní informační služba (BIS) pod vedením presumptivního generála Koudelky, jakoby polita živou v souvislosti s odchodem M. Zemana z úřadu prezidenta, vydestilovala opět jeden úžasný informační poznatek.

Čínský Tik Tok je prý závadový a nebezpečný a jeho používání je prý bezpečnostním rizikem. Jako by soudruzi z čínského politbyra KS Číny byli ochotni se přehrabovat v miliardách krátkých či delších videí, zpráv a sdělení především osobního charakteru a především mladých lidí. Utopit se v takovém přívalu informací není opravdu vůbec složité. Vím, že existují určité informační zkratky, klíčová slova, ale celé toto sdělení BIS je v zásadě příběh z dílny Jaroslava Haška. Co už by soudruzi v čínském politbyru všechno nedělali... BIS jen hecuje české veřejné mínění nebo se o to alespoň snaží, že Číňané představují vlastně velkou bezpečnostní hrozbu, ke které je potřeba být velmi bdělý a pozorný.

Další dílko z dílny Jaroslava Haška připravily tentokrát také americké zpravodajské služby. The New York Times na svých stránkách uvedl, že sabotáž vedoucí ke zničení jedné z větví plynovodu Nord Stream v Baltském moři, který by mohl přivádět z Ruska do Německa a do celé Evropy levný plyn, byl zničen údajně jakousi nejmenovanou a tedy imaginární a zdá se, že i vymyšlenou ukrajinskou či proukrajinskou skupinou. Upřímně, jen malé dítě může věřit tomu, že by se k místu, kde je položen poměrně hluboko pod mořskou hladinou plynovod, přiblížila nějaká jachta či menší loď nějakého amatéra a chtěla udělat sabotážní akci. K provedení takové akce je kromě odhodlání potřeba mít mimořádně vyspělé technické prostředky a kromě toho také kvalifikované lidi, kteří jsou např. schopni položit trhaviny pod mořskou hladinou tak, aby explodovaly s patřičnými zničujícími důsledky. Takovéto prostředky na Západě vlastní kromě Američanů zřejmě už jen Britové. Francouze a Němce z těchto úvah o jejich účasti na případném teroristickém činu můžeme zcela vyloučit.

Takže na světlo boží se dostaly jen další pohádky, které jsou na mnoho set mil vzdálené od reality.

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Frantisek Chomat

Uz dlouho nechavali tak zavazny teroristicky cin bez objasneni a lidem to zacinalo byt  podezrele. Zrejme to bylo slozite provest, takze se jim nepodarilo zaroven nastrazit "dukazy" o ruske vine (tam kde to slo, to uz po hodine vedela zapadni media, viz Skripal nebo Navalny). Ze vysvetleni jako obvykle postrada logiku, jim nevadi. Stokrat to zopakuji a stane se z toho hotova vec.  A pokud by nejaky neverici Tomas ci notoricky stoural pozadoval dukazy, tak ty, opet jako obvykle, musi zustat utajene. Nejen pred verejnosti, ale i pred Rusy, aby to rozkecali. A proc neznama proukrajinska skupina, ktera nema zadne, ale opravdu zadne napojeni  na Zelenskeho a jeho generaly? Protoze timto vysvetlenim byly vyvineny Spojene staty, Velka Britanie i Norsko a take Ukrajina. Pro Evropu to znamena, ze USA a VB zustavaji nejblizsimi prateli a oficialni Ukrajinu lze nadale podporovat, nebot ta se niceho nedopustila. I kdyz vlastne nevim, zda je to uplna lez. Urcujici je, zda lze americkou armadu oznacit jako proukrajinskou.