Články uživatele Jiří Paroubek

obrazek
25.5. 09:07
Atentát na slovenského premiéra Fica rozproudil diskusi o rozdělení společnosti. Jako ve všem, jde o míru, tedy ne o fakt, že je společnost rozdělená, ale jak hluboké jsou rozpory uvnitř ní. Čím hlubší jsou, tím jsou i nenávistnější emoce a jejich projevy.
obrazek
20.5. 10:46
Zdá se, že mainstreamové agentury pro výzkum veřejného mínění tvoří nerozbornou jednotu.
obrazek
6.5. 17:25
V těchto dnech si připomínáme 79. výročí Pražského povstání, kdy tisíce českých vlastenců v Praze, ale také v mnoha městech Čech a Moravy vystoupily se zbraní v ruce proti nacistické branné moci. Pražské a můžeme říci české povstání, bylo spontánním výbuchem nespokojenosti českého obyvatelstva vůči...
obrazek
19.11. 12:15
„Česká republika je v současnosti skutečným nemocným mužem Evropy. Nejpůsobivějším důkazem toho je, že česká ekonomika je jedinou z 27 ekonomik EU, která se stále plně nezotavila z propadu způsobeného koronavirovou krizí,“ píše nelichotivě o Česku deník Die Welt.
obrazek
17.10. 15:06
Nedávná cesta ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského do Washingtonu proběhla v době, kdy ukrajinská ofenzíva vázne, zima je na krku a Washingtonu docházejí peníze.
obrazek
17.9. 10:29
Deník Mladá fronta Dnes zveřejnil ve středu 13. září text Jiřího Paroubka s titulkem Kolaps zdravotnictví a popletený strejda. Problematika zdravotnictví je z pochopitelných důvodů každému blízká. Proto také článek J. Paroubka s odstupem přinášíme.
obrazek
29.8. 16:59
Agentura pro výzkum veřejného mínění STEM/MARK zpracovala v závěru července průzkum, který se zabývá několika oblastmi. Především investicemi státu, respektive, jak vidí priority v této oblasti občané? Dále, jaká je míra podpory investic v dílčích oblastech.
obrazek
24.8. 04:22
Zpráva agentury Median k výsledkům průzkumu veřejného mínění za červenec přináší několik kontroverzních informací. Především, podle červencového průzkumu klesá volební podpora obou parlamentních opozičních stran – hnutí ANO a SPD. To vidím sice jako krajně nepravděpodobné, ale budiž.
obrazek
19.6. 15:34
Masivní útok vládnoucí skupiny na životní úroveň širokých mas připomíná okradení lidí o úspory při měnové reformě roku 1953. Bude to i tentokrát znamenat vystřízlivění z jednoho politického snu? ptá se dnes ve svém komentáři na stránkách iDnes ekonom a bývalý premiér Jiří Paroubek. Článek vyšel...
obrazek
17.6. 11:45
Výzva příznivcům levicové politiky