Články uživatele Jiří Paroubek

obrazek
19.11. 12:15
„Česká republika je v současnosti skutečným nemocným mužem Evropy. Nejpůsobivějším důkazem toho je, že česká ekonomika je jedinou z 27 ekonomik EU, která se stále plně nezotavila z propadu způsobeného koronavirovou krizí,“ píše nelichotivě o Česku deník Die Welt.
obrazek
17.10. 15:06
Nedávná cesta ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského do Washingtonu proběhla v době, kdy ukrajinská ofenzíva vázne, zima je na krku a Washingtonu docházejí peníze.
obrazek
17.9. 10:29
Deník Mladá fronta Dnes zveřejnil ve středu 13. září text Jiřího Paroubka s titulkem Kolaps zdravotnictví a popletený strejda. Problematika zdravotnictví je z pochopitelných důvodů každému blízká. Proto také článek J. Paroubka s odstupem přinášíme.
obrazek
29.8. 16:59
Agentura pro výzkum veřejného mínění STEM/MARK zpracovala v závěru července průzkum, který se zabývá několika oblastmi. Především investicemi státu, respektive, jak vidí priority v této oblasti občané? Dále, jaká je míra podpory investic v dílčích oblastech.
obrazek
24.8. 04:22
Zpráva agentury Median k výsledkům průzkumu veřejného mínění za červenec přináší několik kontroverzních informací. Především, podle červencového průzkumu klesá volební podpora obou parlamentních opozičních stran – hnutí ANO a SPD. To vidím sice jako krajně nepravděpodobné, ale budiž.
obrazek
19.6. 15:34
Masivní útok vládnoucí skupiny na životní úroveň širokých mas připomíná okradení lidí o úspory při měnové reformě roku 1953. Bude to i tentokrát znamenat vystřízlivění z jednoho politického snu? ptá se dnes ve svém komentáři na stránkách iDnes ekonom a bývalý premiér Jiří Paroubek. Článek vyšel...
obrazek
17.6. 11:45
Výzva příznivcům levicové politiky
obrazek
17.6. 07:03
Je bizarní jak vlády, které samy sebe charakterizují jako pravicové, úporně prosazují změť změn různých daní od DPH počínaje po platby živnostníků. K tomu jsou ještě posedlí potřebou chaotizovat důchodový systém. Ruku v ruce s tím jde jejich fanatické nadšení utrácet stamiliardy za šrot označovaný...
obrazek
24.4. 13:11
Vláda: záměry rozpočtových škrtů a navyšování daní a chtělo by se dodat spektakulární zužování sítě veřejných služeb. Mám tím na mysli především ohlášenou redukci sítě filiálek České pošty a finančních úřadů. A nepochybuji o tom, že perspektivně dojde také na další veřejné služby počínaje...
obrazek
18.4. 05:09
Včera v ČT agentura Kantar CZ zveřejnila svůj zatím poslední průzkum veřejného mínění volebních preferencí politických stran.