Kobachidze: Gruzie se osvobodí od „liberálního fašismu“

Irakli Kobachidze
11.7.2024 10:54
Vítězství Gruzínského snu – Demokratické Gruzie v parlamentních volbách v roce 2024 zajistí porážku „liberálního fašismu“ v Gruzii a od příštího roku začne proces osvobozování gruzínské společnosti, politiky a státu od něj, řekl na jednání vlády premiér Irakli Kobachidze.

Reagoval tak na video incidentu, kdy občan na ulici verbálně napadl  ministra   zdravotnictví  za podporu zákona   „O transparentnosti zahraničního vlivu“.  Vládní Gruzínský sen nazývá takové incidenty projevem „liberálního fašismu“ a součástí „teroristické kampaně vedené jménem Evropy“. Podle vlády   jsou   taková videa inscenována pro média a stojí za nimi „radikální opozice“.

Za tímto konkrétním incidentem s šéfem ministerstva zdravotnictví podle premiéra nestojí představitel aktivista hnutí „Nabidji“ („Krok“), jedné z nevládních organizace největší opoziční strany „Sjednocené národní hnutí“, spojené s bývalým prezidentem Michailem Saakašvilim.  Jak Kobachidze poznamenal, tuto organizaci financuje bývalý šéf gruzínského ministerstva obrany David Kezerašvili, v Gruzii v nepřítomnosti odsouzený do vězení, a také konkrétní zahraniční dárci. 

Předseda vlády Gruzie vyjádřil politování nad tím, že „liberální fašismus“ je účelově financován ze zdrojů ze zahraničí.

Parlamentní volby se v Gruzii konají 26. října 2024. 

 

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.