Přemysl Votava: Ruské myšky se zaradovaly!

myši pastička
30.1.2015 00:25
Miliony kusů pastiček na myši, vyráběných v KOVO DRUŽSTVU Olomouc, byly zařazeny do seznamu zakázaného dovozu do Ruska. Vedle letadel sankce i na pastičky na myši. Jistě je všichni známe, ani po letech se nezměnily. Tedy několik cm plochého dřívka nebo i plíšku, pérko a potom jen připíchnout kousek sýra či tvrdého chleba. Přiběhne nebohá myška … pérko cvakne a myška je chycena.

Díval jsem se nevěřícně na zprávy ČT 24, kde nešťastný předseda tohoto družstva, divákům sdělil, že na vývoz pastiček do Ruska se vztahují přísné protiruské sankce. Sdělil také, že ještě předloni vývoz tohoto zboží do Ruska dosáhl 2,5 milionu korun. Zákaz dovozu pastiček na myši tedy musel otřást Ruskem přímo v základech. Dle vyjádření předsedy družstva ruský trh pro toto zboží byl velice zajímavý. Rusko je velká země a jistě má i hodně myší. I v samotné Moskvě, se zboží dobře prodávalo. Provozovna družstva se sídlem v Hlubočkách u Olomouce dobře vydělávala. Všichni byli spokojeni. Odbyt byl zajištěn na dlouhá léta. Lidé nestáli na „pracáku“, měli práci.

Po této zprávě v ČT jsem nabyl dojmu, že „bruselský úředník“ se nejspíš zbláznil. Druhá možnost je, že je to nová, supertajná zbraň NATO. Myšky měly sežrat pšenici na ruských polích a tak dostat Rusko na kolena.

Je úsměvné, že tyto vydařené bruselské sankce mají trestat Rusko. A tak ruské myšky se přiřadily k těm, co tancují a tleskají Bruselu. A v koutku tohoto dění stojí nešťastný předseda KOVO DRUŽSTVA, který hledá náhradní trhy pro české pastičky na myši.

I ten náš „hokynář“ z poslední vesničky v Pošumaví ví, co se stane. Ruský nenasytný trh obsadí konkurence. Již v této chvíli se do Ruska vezou stejné pastičky a je jedno, odkud jsou, zda z Číny, Indie nebo z Turecka. A tak ty ruské myšky se dlouho radovat nebudou. Místo české pastičky je chytí ta čínská.

To je jen jeden příklad za všechny. I tento příběh je poučením pro naivní či zaslepené. Bruselské sankce nakonec dopadnou na samotnou EU.

Přemysl Votava


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Onen nešťastný předseda družstva by měl vyhledat příslušného super-ouředníka z Bruselu a říci mu ono známé: "Nešetři mě! Mysli si, že na klystýru stojí Rakousko a vítězství je naše!" (Dobrý voják Švejk) 

K tomu mě napadají dvě věci: 1/Dva a půl milionu ročně je pro to družstvo jistě zajímavá částka. Pro toho bruselkého Ouřadu je to měsíční plat...  2/Rusofobové, nejásejte. Takovouto drobnůstku (pan předseda družstva promine) si Rusové vyrobí kdekoliv ve své velké širé rodné zemi. A když ne, tak Číňani to vymlasknou jako malinu. A bude po ptákách (pardon: po myších). A po práci pro nějakého Čecha.