Jiří Paroubek: Proč nekandiduji ve volbách do sněmovny

obrazek
13.9.2013 10:58
Národní socialisté, strana LEV 21, podají příští týden v jednotlivých krajích kandidátky pro mimořádné volby do poslanecké sněmovny. Bude to statečný čin v situaci, kdy politická soutěž v naší zemi není ani rovná ani férová...

Od počátku existence strany LEV 21, tedy od závěru roku 2011, byl pro tuto stranu vlastně neřešitelný problém se dostat do veřejnoprávní televize ČT. Pro ČT jsme prostě nebyli se dvěma poslanci a bez poslaneckého klubu parlamentní stranou. V závěru předchozího volebního období nově vzniklá strana TOP 09 se čtyřmi poslanci a bez poslaneckého klubu dostávala ale v ČT prostor jako zavedené, tzv. demokratické parlamentní politické strany. V době, kdy TOP 09 vznikla, přitom již nikdo z jejích představitelů nebyl činitelem vlády. Prostě v případě TOP 09 zájem ČT tuto stranu zviditelňovat byl, v případě strany LEV 21 nebyl a není. Je to prostě jasný dvojí metr veřejnoprávní televize, jejíž vedení je poplatné zájmům velkých parlamentních stran a také určitých významných zájmových skupin.

Bylo až směšné, kolik dopisů jsem musel napsat generálnímu řediteli ČT, televizním Radám, abych dosáhl alespoň toho, že nám ČT24 přenášela některé tiskové konference ze sněmovny.

Do klíčového diskusního pořadu ČT jsem se jako poslanec a předseda parlamentní strany a bývalý český premiér, za jehož vlády Česká republika dosáhla prokazatelně nejlepších ekonomických výsledků za dobu existence ČR, nedostal po dlouhé dva roky. A v plnohodnotném formátu v hlavním vysílacím čase již tři roky.

A co tištěná česká média? Od doby, kdy jsem projevil jasně odmítavé stanovisko k umístění americké radarové základny nedaleko od Prahy (jsem hrdý na to, že se mi podařilo zamezit vzniku takové základny) se mezi mé „zásadní kritiky“ zařadili i někteří redaktoři Práva (Hanák, Mitrofanov). Tím nechci tvrdit, že Právo nebo jeho šéfredaktora řídí tiskový atašé americké ambasády. Bůh uchovej! To funguje pochopitelně zcela jinak. Poté, co jsem skončil jako předseda ČSSD, mně nebyl v Právu zveřejněn jediný článek (jen sem tam nějaká lež o mé osobě). První článek, co jsem nabídl po odchodu z pozice předsedy ČSSD již „jen“ jako poslanec v červnu 2010 Právu, mi byl vrácen s tím, že „o články poslance Paroubka již Právo nemá a nebude mít zájem“. U další řady článků, které jsem tam pravidelně zasílal, již reakce Práva nebyla vůbec žádná. To je prostě svoboda slova v naší zemi v praxi.

V Právu rádi lamentují, jak je Putinovo Rusko autoritářské a jak málo serverů a médií obecně je opozičních. Právo se v této argumentaci jen zesměšňuje, kalkuluje s neinformovaností lidí.

Když jsem hájil zájmy nájemníků bytů OKD, jimž uhlobaron Bakala nehodlal splnit svůj veřejný příslib, že zájemcům z jejich řad odprodá za výhodných podmínek byty, v nichž bydlí, „vysloužil“ jsem si jeho nekonečnou nenávist. Ta se projevovala v tiskovinách jeho vydavatelství Economia v psaní řady novinářských šmoků (Leschtina, Kamberský, Šídlo ad.). Teď se Bakalova podnikatelská sláva pomalu, ale jistě rozplývá, a jeho důlní společnost končí na konci tohoto roku se ztrátou 18 až 20 mld. Kč. V OKD ale Bakala vydělal v posledních letech miliardy, desítky miliard. Kdepak asi skončily… Nějaký ten milion skončil jen tak mimochodem před minulými volbami na účtech pravicových stran: ODS, TOP 09 a Věcí veřejných. A 44 tisíc již zmíněných bytů OKD má tržní hodnotu až 45 mld. Kč… Mou radost z blížícího se Bakalova podnikatelského konce kalí jen vědomí, že tisíce horníků a dalších zaměstnanců přijdou o práci. A na Ostravsku ji jen těžko seženou.

V ČR se pomalu ale jistě začalo vytvářet mediální impérium dalšího miliardáře - A. Babiše. Nejprve (zatím poněkud neúspěšný) týdeník 5+2 a od nedávné doby MF Dnes a Lidové noviny (včetně jejich serverů). K tomu v krátké době přibude ještě jedna televize a zřejmě i nějaké časopisy. ČR tak vykročila důsledně cestou berlusconizace významné části médií.

U médií vydavatelství MF Dnes to vlastně žádná změna ve směřování k horšímu není. To špatné bylo již předtím. Teď to není jen horší. Hodnota inzerce, kterou A. Babiš bude platit před volbami vlastně sám sobě, už nikoho nevzrušuje. O etickém rozměru celé věci se prostě psát nebude…

Samostatnou kapitolou české politiky jsou „zavedené agentury pro výzkum veřejného mínění“. Těmto zavedeným agenturám se jaksi vůbec nepodařilo odhadnout volební výsledky prakticky ve všech typech voleb v posledních čtyřech letech (volby sněmovní, krajské volby a první kolo prezidentské volby). Můžeme říci, že rozdíly mezi odhadem výsledků voleb a skutečností byly u naprosté většiny těchto agentur vesměs tragické. Prakticky s jedinou výjimkou, a tou je agentura SANEP. Mimochodem, u této agentury se odhady preferencí strany LEV 21 pohybovaly většinou kolem 3 až 4%. Ani to nikoho z ČT nezajímalo. Příležitost v debatách v ČT dostávali vcelku pravidelně politici Věcí veřejných a LIDEM, jejichž preference u žádné z agentur nepřesahovaly 1%. A nikdo z ČT se ani nezapýřil.

Agentury pro výzkum veřejného mínění jsou tak de facto součástí marketingu „zavedených“ parlamentních stran. Určují vlastně lidem, běžným voličům, koho volit v příštích volbách, a které hlasy naopak propadnou. To, že tento systém tvorby veřejného mínění občas vyprodukuje nějaký slepenec typu Věcí veřejných, nikdo neřeší. V těchto volbách budou roli Věcí veřejných hrát A. Babiš a duo politických klaunů Okamura-Bárta. Personální a programové vybavení těchto dvou „stran“ je více než ubohé.

Cílem je touto formou zabránit jakékoliv programové a personální politické nabídce, se kterou může přijít strana LEV 21 a možná i jiné menší politické strany.

Pokud ve sněmovních volbách bude mít tandem Babiš+Okamura (jištěný Bártou) v souhrnu 15% (spřátelená agentura Médea Research M. Soukupa již Babišovi predikuje 12%) a komunisté cca 20%, bude vlastně třetina hlasů protestních, nesystémových. Bez koaličního potenciálu. Připočteme-li nějakých 10 až 12% oslabené, kmotry prolezlé a koaličně nepoužitelné ODS, dostáváme se k tomu, o čem sní část zájmových skupin v pozadí, „velkých kluků“ českého hospodářství. Jde o to, že si ČSSD a TOP 09 vlastně zbydou k vládní spolupráci. K tomu strana LEV 21 opravdu není potřeba.

Již tehdy, kdy bylo jasné, že mimořádné volby do sněmovny jsou nevyhnutelné, jsem svým spolupracovníkům otevřeně řekl, kolik strana LEV 21 potřebuje na svou volební kampaň peněz. Tedy má-li být konkurenceschopná se zavedenými parlamentními stranami a A. Babišem. Tuto částku jsem vyjádřil sumou cca 15 mil. Kč. Věděl jsem, že zejména ČSSD, TOP 09 a A. Babiš vydají za volby hodně přes 100 milionů, každý z těchto subjektů. Ale stejně tak vím, že velká část z těchto nákladů je vlastně zbytečná. Nepochyboval jsem tedy, že 15 milionů by vlastně stačilo.

Nicméně se nám podařilo zajistit jen zhruba třetinu potřebné částky. Bez možnosti dostat se do veřejnoprávních médií, do řady médií soukromých (média vydavatelství Práva, MF Dnes a HN) a s velmi omezenými prostředky finančními, nemá moje osobní účast ve volbách do sněmovny smysl. Nicméně strana LEV 21 má dobře připravené kandidátky, bylo by škoda, aby lidé na nich umístění nezískali cennou zkušenost s vedením volební kampaně.

Co je velmi smutné, je to, že strana LEV 21 má také výtečné programové zázemí – seriózní a do detailů propracovaný volební program a také ideový program, ze kterého vychází. Tzv. seriózní česká média však skutečné debaty nad programem schopná nejsou. Anebo nejsou jen ochotná?

Strana LEV 21 má rovněž silné odborné zázemí. Vytvořila již v červnu svou stínovou vládu. Dovoluji si tvrdit, že je ve svém souhrnu kvalitnější, nežli současná Rusnokova vláda, ale také nežli stínová vláda ČSSD, nemluvě ani o předchozí ostudné Nečasově vládě. Členové stínové vlády mi velmi pomáhali v mé parlamentní práci. Mohl jsem i díky nim ve sněmovně vystupovat ke všem důležitým a důležitějším bodům jednání.

Suma sumárum. Předstírat ve volbách do sněmovny další hru na demokracii tentokrát nebudu. Svou stranu před volbami samozřejmě podpořím. Beru stranu LEV 21 jako dlouhodobý projekt. Ani říjnové sněmovní volby stávající společenský marasmus v zemi nevyřeší. Politika není totiž jen o vytváření parlamentních většin, ale mimo jiné také o schopnosti vládnout. Pravice tuto schopnost neprojevila. Obávám se, že půl roku po volbách bude i vláda vedená ČSSD v podobné situaci, jako ta předchozí Nečasova. Rád bych se v tomto svém odhadu mýlil. To jsou zhruba důvody, pro které jsem se rozhodl nekandidovat v těchto sněmovních volbách. Co přinese budoucnost, to se teprve uvidí.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

petr-duchoslav

Zdravím Vás pane předsedo,

myslím, že není ani nutné s podobnými demagogy jako je p. Kulík ztrácet čas. Nechápe, že pravicová média projekt LEV21 odsabotovala, protože v žádném zpravodajském přehledu, v němž byly představovány programy parlamentních i neparlamentních stran, není LEV 21 ani zmíněn. Ale to samozřejmě pravdoláskařské České televizi a pravicové Nově a ještě pravicovější Primě vyhovuje. Stejně se o LVU 21 za celou dobu jeho existence nemluvilo jako o parlamentní straně, kterou do října 2013 byl. To vše souvisí s poznámkou p. Kulíka k tomu, že kromě J. Paroubka lidé neznají jiné představitele této strany. Přirozeně, protože naše média na tom prostě nemají žádný zájem, zato mají zájem na kanalizaci stávajícího stavu - popularizaci zavedených parlamentních stran a nových ,,štik" v našem politickém rybníku, jako je samozvaný p. Babiš, který si hraje na nového ,,mediálního krále". Do tohoto stavu pak samozřejmě LEV 21 nezapadá. Není to žádné stěžování nebo fňukání na nezájem médií o nové politické formace či projekty, je to jen smutné konstatování reality. Smutné konstatování reality, že levicová média, která by v rozhodných chvílích  levicové strany měla podporovat, v této zemi prakticky neexistují.

jiri-paroubek

Pane Kulíku,

je to marnost nad marnost. S Vámi není možné rozumně diskutovat. Pokud se nějaký sportovec, řekněme z volejbalového týmu, nezúčastnil olympiády, pak není poražen, i když tým, za který obvykle hraje, prohraje. Byť by to byl jeho kapitán. A příště může tento kapitán - za lepších podmínek a v lepší formě týmu - znovu nastoupit a svému týmu pomoci k vítězství.

Nevím, proč bych měl hlupákům Vašeho typu poskytovat příležitost nechat se s lehkými zbraněmi v rukou rozstřílet na barikádě děly. To by nebyla odvaha, ale blbost. Dobráci Vašeho typu by pak s radostí žvanili o mé neschopnosti získat voliče. Schopnost získat voliče v míře větší, než kdokoliv jiný, jsem prokázal v minulosti. Nepotřebuji si nic dokazovat. Jen potřebuji alespoň trochu souměřitelné podmínky, které mají ti druzí. Ne stamiliony, ale aspoň zlomek této částky. Pak půjdu do soutěže. A když to nebude teď, tak to bude v příštích volbách.

Mimochodem, voličům jsem nic nevyčítal, i to si vymýšlíte.

stvan

Reakce na pana Nižbora :-)

karel-nizbor

Pane Štváne, moc se omlouvám, jestli se Vás má slova dotkla. Vás totiž za komentátora v diskusích typu pana Kulíka nepovažuji. Vy jste pro mne velmi schopný glosátor a Vaše texty si vždy rád přečtu. Měl jsem na mysli opravdu vášnivé diskutéry, kteří jsou schopni jen kritizovat, ale že by sami někdy něco napsali a ukázali své myšlenkové pochody v delších textech, tedy článcích, toho schopni nejsou.

rku

Pane Paroubku,

pokud není Vaše osobní neúčast  a propad LEV 21, strany kterou vedete, který bude nevyhnutelně následovat neúspěch, tak opravdu nevím, jak by měl neúspěch vypadat. Souhlasím, že je částečně zaviněn nedostatkem financí a nerozumností voličů ,ale neúspěch to je.

stvan

Pane Nižbore, tuhle větu "soudruha z NDR" - že notoričtí komentátoři jsou vlastně nešťastní lidé, kteří volají o pomoc a svými komentáři se snaží na sebe nějak upozornit - jste používat nemusel. Bylo by z mé strany trapné se tvářit, že aktivním komentátorem nejsem....Psychologové i z NSR  mají svoje mouchy a ta největší je, že trvají na tom, aby bylo po jejich. Četl jste Švejka a otázku, kolik je 17 485 x 15 632 ? Ta čísla jsem si samozřejmě vymyslel, ale i tak byl zkoumán duševní stav pana Švejka.

karel-nizbor

Pane Kulíku,

souhlasím s panem Paroubkem, že Vaše osobní útoky začínají být trapné. Pokud se neumíte vyjadřovat nějak jinak, měl byste vyhledat nějaký "hulvátštější" server, třeba iDnes nebo Aktuálně. Ostatně myslím, že i komentátoři jsou tam mnohem bližší Vaší nátuře a názorům. Četl jsem článek o komentátorech v internetových diskusích z pera jednoho z německých psychologů. Psal tam, že notoričtí komentátoři jsou vlastně nešťastní lidé, kteří volají o pomoc a svými komentáři se snaží na sebe nějak upozornit. Na tomto webu jste tímto typem blogera zřejmě právě Vy, pane Kulíku. Možná by to chtělo trochu zvolnit, zasmát se s přáteli, jít někam na procházku. Zapšklost z Vás jen čiší.

Ale k věci, pane Kulíku, v článku pana Paroubka nevidím žádnou velkou sebechválu. A i kdyby. No co, byl to předseda vlády, jsou za ním vidět úspěchy, tak co je na tom špatného? Mnoho lidí si myslí, že byl pan Paroubek jedním z nejlepších premiérů, co jsme kdy měli (samozřejmě je jasné, že k nim Vy se svým uvažováním nepatříte, pane Kulíku, to už z principu).

Patříte k lidem, pane Kulíku, kteří si myslí, že kampaň lze dělat i bez peněz, je to samozřejmě Váš názor. Úspěch ve volbách bohužel v naší zemi znamená vynaložení velkých finančních prostředků. Pokud si to nemyslíte, vyjmenujte mi jedinou stranu, která se v posledních volbách dostala do sněmovny či jinam "gratis". Tak to prostě nefunguje...

Takže klid, pane Kulíku, zkuste si koupit třezalkový čaj, prý zmírňuje agresi.

jiri-paroubek

Pane Kulíku,

Váš příspěvek je jako obvykle trapný. Přečetl jsem si znovu celý svůj článek a nenašel jsem tam žádné vychloubání svým peřím. Mohl bych např. uvést, že jsem byl premiérem v období, kdy rostla česká ekonomika kolem 7%, rostly mzdy, důchody a deficit byl úplně pod kontrolou... Pak byste měl pravdu, ale takhle je Váš blábol jen trapně osobní. A neúspěch? Kde ho vidíte? Prohra ve volbách, to by byl neúspěch, ale moje neúčast?

Roman Tyller

Mně to jasné je, pane Paroubku .díky

jiri-paroubek

Pane Tyllere,

v obou větách, které uvádíte, je také důležitá zmínka o penězích. Nejsou peníze, není politický marketing. Nemůže tedy být ani dobrý volební výsledek. Z těch mých vět to vyplývá. JASNÉ?

Roman Tyller

Dobrý den  pane Šingle,

ano opět souhlasím i toto riziko s malými stranami, spíše spolky- uměle tvořenými tam je.. Neochota levice se dlouhé roky nedohodnout- tedy ČSSD A KSČM odnáší občan této země, tím že se pak ČSSD  musí dohodnout na koalici s pravicovími nebo středovými stranami a z programu prosadí minimum. ČSSD nechce jít do koalice s KSČM někteří nepřipouští ani stínovou podporu. Tak se tedy lze ptát co ČSSD dělá proto aby hlasy KSČM nepotřebovala? nevidím nikde jejich preference ke 40% jako na Slovensku a volič asi ví proč. Mega aféry-ty opravdové ještě asi polezou na povrch viz Ostrava, Ústecký kraj i v mém pardubickém kraji tady byly pěkné čachry a ještě není konec. KSČM jistě nepřinese blahobyt ale dost prvků které mají v programu jsou myslím prosaditelných a přinesly by většinové společnosti úlevu a profit  a možná by to kapitál ještě zkousl ..

Díky a také se mějte hezky..

rku

* Vraťme se ještě k penězům. Co tedy potenciálním sponzorům nabízíte? 

Zkušenost a profesionalitu. Myslím, že nikdo v české politice tu zkušenost a ty výsledky jako já a tu profesionalitu nemá. Buďto to vidí, nebo to nevidí, to je jednoduché. 

 

 

 Není nadto se sám pochválit. Možná že ta velkohubost a převědčení o vlatní vyjimečnosti je  jednou z příčin neůspěchu.

 

Roman Tyller

Dobrý den pane Paroubku,

Zkraje bych chtěl napsat, že je to celé asi nějaké nedorozumění. Jestli jsem se Vás nějakým způsobem dotkl, tak to nebylo mým záměrem. Popsal jsem jen můj pocit z vašeho oznámení nekandidovat a pocit z reakcí na to zde.
    Předně bych uvedl na pravou míru mé sympatie k vám,a to i po tom, co mě zde tak trochu napadáte, že jsem snad nějaký pisálek za peníze. Jak jsem zde v komentářích napsal, věřím vám jsem v podstatě vašim fanouškem. Myslím že to mnoho mých přátel může potvrdit jak v reálu tak i z internetových diskuzí. Prostě kopu za vás a to už dost dlouhou dobu. Vaše politické kroky jsem podporoval a podporoval bych i nadále a podporovat zřejmě budu. kupuji vaše knihy, kupuji knihy tedy jednu vydáné  vaší manželkou od D.Ratha. Zajímám se o kauzu pana Ratha a jsem vděčný že to děláte i Vy. Vždy jsem volil ČSSD tedy až do vašeho odchodu ,pak už to nešlo a zřejmě ani nepůjde. Hájil jsem vás zde na internetu dost a dost .Sdílím vaše články,sdílím články od vašich stínových ministrů,články z webu LEV21. a hlavně VŠE ZADARMO. Prostě proto že vám věřím. Nikdy jste mě nezklamal, jako politik až na pár věcí kolem pana Škárky..
     Takže teď k vaší reakci, za kterou děkuji a jsem rád, že jste se zapojil do diskuze. Jak jsem psal o vašich politických aktivitách vím skoro vše, tedy vím o o bojkotu medií, dřívě to byl boj proti vám, teď už to lze nazvat bojkotem a omlouvám se tedy že jsem to napsal,jak jsem to napsal. Vím že je to boj s větrnými mlýny. Ale mě šlo spíše opravdu o to tady rozpoutat nějakou diskuzi a šlo ten článek zde.

    Nevím jak mám chápat vaší narážku na můj "velmi propracovaný příspěvek"  a že je za peníze, zda myslíte jako ironii, nebo jako fakt. Za peníze jsem nikdy nepsal,jsem zaměstnán na plný úvazek v mém zaměstnání 13 let - obor gastronomie. O politiku se zajímám protože ovlivňuje naše životy, ovlivňuje skoro vše kolem nás a také proto, že mě to prostě baví. Uznávám že jsem mnohdy přehnaně kritický ale doba tomu tak nějak nahrává. Nikde jsem nepsal, že už mě nezajímáte naopak. Řeším pouze volby, řeším to aby hlasy mé rodiny nepropadly aby jsme měly nějaké zástupce v PS.  Já bych volil LEV21 hned a také jsem je volil do krajů. Jako jediný v naší obci . Ale volby do PS jsou už trošku vážnější téma. Co se týče komunikace VAŠÍ STRANY TŘEBA na facebooku, tak tam nikdo nereaguje ani na zprávy ani na veřejné příspěvky. Takže píšu v zájmu svém a v zájmu své rodiny, v zájmu levice pokud tomu tak chcete. Rozohodně nikomu nesloužím.

K té poslední drobnosti, o vašich uváhách na téma volebního výsledku strany LEV21... jako pozorný čtenář, jsem to také i já uvedl v mém příspěvku zde :

"Předně si nepřipouštím, že by něco takového mohlo nastat, myslím, že jsem schopen zhodnotit ty věci dopředu – pokud budeme zajištěni finančně a personálně, nemůže to skončit špatně."

 Vaše ambice staré asi 1,5 roku byly získat 15 procent ve volbách – pořád si na ně věříte? 

Teď pokládám za reálné usilovat tak o 6 až 8 procent, pokud budeme mít peníze na marketing a pokud se nám ještě dvě tři zajímavé osobnosti podaří dostat na naši kandidátku"

 

 

Takže nic ve zlém, a ať se vám daří v politice i v soukromém životě.. 

R.T.

jiri-paroubek

Pane Tyllere,

Vy celou věc posunujete do úplně jiné roviny. Divím se, že to ještě někomu stojí za to takhle goebbelsovsky argumentovat. Tady přeci nešlo o nezájem rozhodující části médií, jak o tom píšete, ale o zcela promyšlený bojkot jakýchkoliv mých politických aktivit.

Pokusím se Vám pro jistotu vysvětlit, jaký je rozdíl mezi nezájmem a bojkotem. Mně nezajímá Váš velmi propracovaný příspěvek do diskuse, protože nejste běžný čtenář, ale jste někdo, kdo to píše profesionálně. Za peníze. Kdybych dal jako předseda redakční rady příkaz takového ohlasy na stránkách Vaší věci nepřipustit, byl by to bojkot Vašich - byť placených - názorů. Ale Vy to dobře chápete, že? Stejně tak chápete z mého článku dobře motivaci Práva, médií z impéria Bakaly a impéria Babiše, a také veřejnoprávní televize.

A ještě k jedné Vaší perle. Pokud Vás už nezajímám, proč ještě mé články vlastně vůbec čtete? Proč to vlastně zajímá ty, v jejichž zájmu píšete?

A ještě jednu drobnost. Píšete o mých úvahách z nedávné minulosti na téma volebního výsledku strany LEV 21. Děkuji Vám za tuto argumentaci. Pečlivý čtenář jistě nepřehlédne, že jsem vždy uváděl u každého z těch anoncovaných volebních výsledků také to, že jej dosáhneme za předpokladu, že budeme mít dostatek peněz. Dostatek, to neznamená stamiliony a miliardy, po jejichž použití se A. Babiš nejspíš s několika zcela nekompetentními lidmi propracuje do poslanecké sněmovny. Na tyhle volby by stačilo pouhých 15 milionů. A promyšlená a vtipná volební kampaň. Peníze v potřebném rozsahu jsme ale nedali dohromady. Takže příště...

Roman Tyller

Dobrý den, pane Štingle děkuji za obsáhlé vysvětlení musím s vámi ve většině souhlasit. Pan Paroubek bude ale LEV21 podporovat... já ovšem raději volím toho, kdo se do sněmovny má opravdu šanci podívat. Měl se změnit volební zákon a snížit hranici na 3%. Protože když strana s 5.1% má nárok na 6 polsnaců je diskriminační, že strany s třemi procenty ostrouhají... Lidé by se také pak méně báli volit i malé strany..nebyly by potřeba tak velké peníze atd. Takto budu muset volit KSČM se kterou ale LEV21 také nechce mít co dočinení, jak jsem četl v některém z prohlášení jednoho z kandidátů.

Díky tedy za dovysvětlení a také vás zdravím..

stvan

Vládimíre, i když Tvůj názor nebyl určen mé maličkosti, tak se musím přiznat, že realistický pesimismus Tvého posledního odstavce sdílím. Dokonce bych ho použil k vysvětlení, proč jsem skeptický vůči nadějím, které u některých lidí vyvolává pan prezident.

stvan

NS-Lev21 není pane Kulíku stranou jednoho muže. Urážíte tím J.Paroubka a její členy.

stvan

Můžete to paní Amiourová nějak dokázat. Plularita názorů odrazuje slušné čtenáře? Aby bylo jasno. Přispívám od samého počátku a píši stále stejným tempem.

rku

LEV 21 je stranou jednoho muže. Blogující zde píší, že mnozí lidé nevědí, že Paroubek má novou stranu. Asi je to pravda po dvou letech snažení smutná pravda. Kolik lidí tedy zná někoho jiného z této strany? Peníze nejsou, zajímavé osobnosti také ne. Pan Paroubek by měl uznat, že akce LEV se nepovedla. Není ostatně jediný politik který takhle skončil. Pokud mu opravdu záleží na levicovém vývoji republiky, měl by stáhnou kandidáty (jsou vůbec nějací?) z voleb a potenciálním voličům LVA doporučit volit ČSSD. Možná, že se jí bude to 1% zatraceně hodit.

 

Roman Tyller

Pane Schlimbachu včera večer už jsem to nechtěl dále rozvíjet. Souhlasim ale s vámi, že pokud to reálně pan Paroubek zhodnotil a nekandiduje protože by akorat ubral hlasy levici, za což v minulosti tvrdě kritizoval Zemana tak OK ale neměla tedy kandidovat celá strana, jak píšete. Já jsem fanda pana Paroubka a věřím mu. Proto mě trochu mrzí předešlá prohlášení typu:

Kdybyste v nadcházejících volbách neuspěl, což průzkumy předpovídají, pokoušel byste se dál v politice prorazit? 

"Předně si nepřipouštím, že by něco takového mohlo nastat, myslím, že jsem schopen zhodnotit ty věci dopředu – pokud budeme zajištěni finančně a personálně, nemůže to skončit špatně."

a

 Vaše ambice staré asi 1,5 roku byly získat 15 procent ve volbách – pořád si na ně věříte? 

Teď pokládám za reálné usilovat tak o 6 až 8 procent, pokud budeme mít peníze na marketing a pokud se nám ještě dvě tři zajímavé osobnosti podaří dostat na naši kandidátku.

Takže jako pontencionální volič LEV21 jsem měsíc čekal, co se bude dít, zda má cenu propagovat tuto stranu mezi přáteli, koho tedy volit atd...

Pan Paroubek také nedávno  prohlásil, že předčasné volby tato země potřebuje atd. Takže svým novým tvrzením se trochu popírá. Možná by to chtělo ještě doupřesnit, že nechce oslabovat levici, pokud tomu tak je.Zatím to ale vypadá, že jediným reálným důvodem je  opravdu nedoatatek peněz a ano i kvůli nezájmů medii,protože sehnat sponzora který investuje do neznáma je opravdu těžké.


text z rozhovoru:

http://www.nslev21.cz/aktuality/rozhovor-budu-lidrem-na-bojisti-v-praze-rika-jiri-paroubek

 

schlimbach

Je to tak, jak píšete pane Štváne. Pokud ale nechcete hrát na předem vykolíkovaném hřišti, musíte najít nové hřiště a napsat nová pravidla a ukázat hráčům, že hra podle nových pravidel i na novém hřišti je zajímavější ... K tomu nepotřebujete staré instituce, potřebujete ale zápal pro věc, dostatek energie a hlavně - nespěchat, neslibovat, moc nemluvit, ale vytvořit reálný příklad, že to lze dělat jinak a ti, kteří "již vědí", stejně jako ti, co již brzy "budou vědět" se postupně přidají sami. Pokud to bude nová cesta i pana Paroubka, bude to zajímavé :)

schlimbach

Pane Tyllere, také jste toho moc k této situaci nenapsal. Za sebe mohu napsat jediné - správné rozhodnutí pana Paroubka. Ještě správnější by bylo, pokud by Lev 21 nekandidovat též, protože spolu s dalšími malými stranami seberou levici hlasy. Na druhé straně období po volbách i když bude patřit tzv levici, bude jen pokračováním zmaru a volič dostane další dávku důkazů, že něco je skutečně špatně a že takto dál to již rozhodně nepůjde. Pokud to již pan Paroubek chápe, jistě tuto dobu využije na činnost, která může mít v budoucnu podstatný smysl pro skutečnou a nutnou změnu. Uvidíme ...

stvan

Pane Tyllere, J.Paroubek se rozhodl a popsal důvody, které ho k tomuto rozhodnutí přivedly. To, že se k jeho rozhodnutí emocionálně nevyjadřuji neznamená, že mne nezajímá. Zkrátka a dobře. Mlčky to respektuji, neboť jím odpálený míček nelze vrátit. Stav kurtu se nezmění. Předvolební demokracie je všude na světě o penězích a o předem uzavřených dohodách. Pokud peníze nemáš, je to zlé. Pokud je máš a nejsi součástí dohod (např.ve Dvořákově veřejnoprávní TV) tak je to stejně zlé........

Roman Tyller

Dobrý večer, tak jsem trochu nechal vychladnout hlavu a počkal si kolik komentářů k takto zásadnímu tématu a jakých tady na tom vyhlášeném serveru pana Paroubka bude (nic ve zlém ani ironicky) Pan PAROUBEK si hodně stěžuje na nezájem medií o jeho osobu a novou stranu,které předseduje. Ale jak by o něho mohl být valný zájem, když ani tady o něj prostě moc zájem není? On zde napíše prohlášení, že kandodivat nebude (předseda strany) a zde se objeví pár komentů a některé ani né k věci. Zřejmě nezajímavý krok na tomto sereveru.

pro Vladimíra Štingla s prvním bodem nemohu souhlasit a nepochopil jsem ho. I pan Paroubek už psal, že udělal chybu..tedy v podpoře Zemana už před prvním kolem..

novotny

Pane Kulíku, moc přemýšlíte, někdy to může škodit.
Raději poraďte, jak se má dostat do podvědomí lidí, že existuje strana LEV21 a že šéfem je pan Paroubek.

rku

Pane Štingle,

mentálaní a duševní jsou synonyma. Takže napsat "duševně a mentálně" je pěkná blbost. Koukám, že jste objevil úvozovky- ovšem také je špatně používáte. A nadávky byste také mohl trochu obměňovat.

rku

Pane Novotný,

to, že spousta lidí ve vašem okolí neví o panu Paroubkovi svědčí hlavně o vás a vašem okolí.

novotny

Spousta lidí v mém okolí ani neví, že pan Paroubek odešel z ČSSD a že má novou stranu. To o něčem svědčí.
Je smutné, že aby se tyto informace dostaly do podvědomí lidí, se musí investovat často velké peníze, což se bohatým stranám daří. Pak to ztrácí smysl jít vůbec k volbám... o tomto portálu také mnoho lidí neví, neviděl jsem nikde nějakou promo akci nebo reklamu na www.vasevec.cz.

cernik

No, promyšlené stanovisko.
Nicméně:
A co dál?
Bude J. Paroubek pak jen tvrdit: ... to já u toho už pak nebyl...
To by asi levici moc nepomohlo.

 

Kvido

Souhlas! A jedeme dál... Každé zlo je k něčemu dobré.