Další zločiny Saakašviliho

saakašvili nemocnice
14.9.2023 10:29
Výkonný tajemník Gruzínského snu Mamuka Mdinaradze uvedl, že bylo potvrzeno, že bývalý prezident Gruzie Michail Saakašvili utrácel prostředky ze státního rozpočtu mimo jiné na soukromé lety. „Skutečně se potvrdil nový kriminální fakt. Věřím, že by to mělo být základem pro zahájení vyšetřování,“ řekl Mdinaradze.

Podle zpráv médií byla mezi gruzínským ministerstvem obrany a leteckou společností Georgian Airways uzavřena rámcová dohoda v hodnotě 24 milionů lari (více než 9 milionů dolarů), z čehož 14 milionů lari (5,3 milionů dolarů) bylo vynaloženo jen na soukromé cesty Saakašviliho.

Vyšetřování  ukazuje, že Saakašvili během výkonu funkce gruzínského prezidenta   nekontrolovaně utrácel veřejné prostředky, například si v Londýně koupil sedm sak a kašmírový kabát, udělal několik botoxových injekcí na nejlepších evropských a amerických klinikách, koupil plátna pobuřující umělkyně a herečky Meredith Ostrom, která se maluje nahým tělem,  zaplatil si vlastního stylistu a procedury na hubnutí v rakouském lékařském centru či  rozdával drahé dárky.

Saakašvili si v současné době odpykává trest ve dvou trestních věcech souvisejících nikoli s válečnými zločiny spáchanými při útoku na Jižní Osetii, ale se zneužitím moci a korupcí. Když Saakašvili uprchl na Ukrajinu, byl v nepřítomnosti odsouzen za podíl na vraždě bankéře a zbití poslance. Kromě toho byl exprezident Gruzie zapojen do případů brutálního rozehnání opozičního shromáždění v listopadu 2007 a útoku na televizní společnost Imedi. Soud nyní projednává případ zpronevěry veřejných prostředků.

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.