Ľuboš Blaha: JA ODDNES RENAULT BOJKOTUJEM, ČO VY?

Arttila-Vegh-foto-Attila-Vegh-Store
12.4.2024 10:35
Firma Renault ukončila spoluprácu s jedným z najznámejších slovenských športovcov Attilom Véghom, pretože podporil Petra Pellegriniho v prezidentských voľbách.
 1. Prečítajte si, čo napísali jeho manažérovi. Myslím, že nič nechutnejšie som ešte nečítal.
 1. Zástupkyňa Renaultu otvorene píše, že by im ani nevadilo, že prejavil politický názor, ale že ona a jej "bublina" je na opačnej strane (Korčok) a že naša strana podľa nej "klame a je krivá".
 1. A teda na politickú podporu našej vlády sa podľa Renaultu nevzťahuje "rešpekt".
 1. Takže takto. Ak majú komerčné značky takto flagrantne zasahovať do slobody slova a politickej súťaže, dostali sme sa na pokraj korporátneho fašizmu.
 1. Attila Végh sa stal jedným zo športových symbolov Slovenska a útok naňho zo strany nadnárodnej korporácie je útokom proti celému Slovensku.
 1. Ale čo je najdôležitejšie. Firma Renault vlastne vyhlásila, že pohŕda a nerešpektuje 1,4 milióna ľudí, ktorí majú iný názor ako oni.
 1. Prednedávnom som jazdil na aute Dacia, ktoré patrí pod Renault. Bolo to v domnienke, že Renault je apolitický.
 1. Daciu som predal, lebo sa mi narodilo tretie dieťa a nemali sme v nej dosť miesta. Ale keby som ju nepredal pred mesiacmi, zbavím sa jej teraz. Z princípu.
 1. Renault urazil polovicu národa. Odkázal nám, že nás nechce ako zákazníkov a že bude šikanovať tých, ktorí majú taký názor ako my.
 1. Je najvyšší čas sa proti takémuto korporátnemu útlaku brániť. Už nikdy si nekúpim od značky Renault ani voňavý stromček do auta.
 1. Zvážte, prosím, priatelia, čo urobíte vy. Bojkot je jedna z mála zbraní, ktoré majú bežní ľudia, aby sa postavili arogancii korporácií a politickej šikane.
 1. Možno si v Renaulte myslia, že ich zákazníci sú len bratislavskí zbohatlíci, ktorí volili Korčoka.
 1. Možno zistia, že na ich autách doteraz jazdili bežní ľudia, ktorých tak odporne vyurážali.
 1. Vyjadrujem solidaritu Attilovi Véghovi. Toto je cez všetky čiary.
 1. Skončil som s Renaultom. Držme spolu, priatelia!

 Ľuboš Blaha

Publikováno na sociální síti Telegram

(Autor je místopředsedou NR SR a místopředsedou strany Smer-ssd)

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328

Já zase převedu svoje úspory z KB do jiné banky. Já jsem se do té KB dostal jen díky tomu, že to byla vyplácející banka pro peníze ukradené ve Sberbance, tím mě donutili, abych si tam zřídil účet, FUJ.