Trapné odcházení Aleny Gajdůškové

19.10.2014 19:58
Je to smutný pohled na místopředsedkyni ČSSD Alenu Gajdůškovou, která se nemůže vypořádat s prohrou ve druhém kole senátních voleb s Františkem Čubou. Zdá se, že stejně jako mnozí, zejména průměrní a veskrze postradatelní politici, zcela nepochopila dočasnost svého působení na výsluní. Zlín je daleko a nevím, jak A. Gajdůšková nikoli ve volební kampani, ale celých šest let na obnově svého mandátu pracovala. Při pohledu z kopce o sto kilometrů dál není skoro nic, pro což bych místopředsedkyni sociální demokracie v Senátu postrádal.

„I když mám za sebou dvanáct let práce, tak to tak dopadlo,“ poznamenala Gajdůšková, jakoby nevěděla, co všechno na Zlínsku udělal její protikandidát František Čuba, byť to nebylo za poslední dvě funkční období Senátu, ale někdy od šedesátých let minulého století. Jiná je, že jeho dílo, a jeho spolupracovníků, bylo rozbito po roce 1969 porevoluční mocí reagující na hloupá obvinění o temných slušovických nitkách. František Čuba díky tomu ani nemusel vést nějakou kampaň, pobíhat náhle mezi lidmi. Ani vést s A. Gajdůškovou veřejnou debatu. Bývalý předseda AK Slušovice je zjevně gentleman.

Zajímavé je, že na prohru A. Gajdůškové ve svém povolebním slovu reagoval i předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, když prohlásil, že její prohra s Františkem Čubou leccos naznačuje o stavu české společnosti. Ironicky poznamenávám, že slovům loutky Miroslava Kalouska nerozumím: Má to být signál dobrý? Špatný? Vážně ovšem: Společnost se asi vydala špatnou cestou, když nedocenila nejen TOP 09, ale i A. Gajdůškovou. Vyměňte lid, volá Schwarzenberg, vyměňte voliče Zlína, zní z vyklizované senátní kanceláře.

Jeden z autorů tohoto portálu, Ladislav Žák, na Facebooku mimo jiné poznamenal, že A. Gajdůšková , dalo by se říci, čestně padla stranu, neboť byla jednou z protagonistek zbabělého ústupu sociální demokracie od volebního slibu změny církevních restitucí. „Ponižovat Františka Čubu, jak to činí ona a především pan Sobotka, je ubohé a hlavně hloupé. Ti, kdož celý život jenom berou na živobytí ze státní kasy, by si tohle k člověku, který pro ni tolik získal a dal tolika lidem smysluplnou práci, neměli vůbec dovolit... Ani politika zde není omluvou, takhle se může chovat jenom nevychovaný hlupák,“ píše Žák.

Alena Gajdůšková svého času v Senátu proslula jako ta, která umíněně chtěla žalovat prezidenta Václava Klause pro vlastizradu. Byla to setsakra velká zhůvěřilost. Závěr senátního působení Aleny Gajdůškové je podobně trapný.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

urbach

Musím přiznat, že Aleny Gajdůškové je mně stále více už jen líto, než abych její jednání patřičně odsoudil. Poznamenám z více jejích slov na facebooku třeba publikování Jaroslava Seiferta - Bílým šátkem mává kdo se loučí ... Kde je ta z ničeho plynoucí sebejistota, se kterou jednala s Václavem Klausem při klubovém slyšení? Kde je ta arogance "vysoce" postavené političky požadující souzení prezidenta pro vlastizradu, když nekonal podle jejího probruselského přání? A. Gajdůšková stále více připomíná loučení Vladimíra Mečiara, když třesoucím se hlasem v přímém přenosu Slovenské televize zazpíval: "S pánembohem jdu od vás, neublížil jsem, neublížil jsem nikomu z vás". Ta loučení skutečně svědčí o tom, že ani A. Gajdůšková vůbec nic nepochopila.

marie

Gott sei dank, že tahle poslušná funkcionářka s pohledem poctivé soudružky kádrovačky vypadla. Co tam dělala tolik let? Konala příkazy třeba takového zmetka jako je Kalous? Co vlůbec prosadila? Přála jsem to panu Čubovi, asi mají lidi krátkou pamť, ale za komoušů se mu zadařilo udělat ze Slušovic (s pomocí p. Štrougala) soběstačný podnik. Což se nelíbilo Havloidům a tak ho potřebovali zničit. Jsem moc ráda, že se to částečně nepovedlo, kdyby v šichni hospodařili jako Slušovice dnes, tak jsme dávno někde jinde a bez dluhů. Rozkradený prachy maji politici typ Tupolánk, Kalouska, Klause a ostatní.

antoninsebek

Přiznám se, že z letošních voleb zcela zbytečného Senilátu (který nást stojí přes 4 miliardy ročně) mám alespoň tyto dvě radosti:

1/ že šla do pr-ryč právě bývalá úča Gajdůšková. Poslušná vykonavatelka pokynů shora.

2/ že došlo k alespoň takovéto satisfakci pana ing. Čuby.

Řada pravdoláskařů se Starým Veškrnou v čele si dala práci, aby do Slušovic vypravovali jednu vyšetřovací komisi za druhou. Výsledkem nebyla žádná zpráva o rozkrádání, ale zničení tohoto unikátního podniku.

Pravdoláskařům se nehodilo, že by v tom "hanebném socialismu" existovaly také nějaké podniky, které skutečně podnikaly. A Hajnej? Ono se to ještě nezveřejnilo, ale ten se už docela pomátl. Začalo to jeho procházkami po Majdanu. Čeho tím dosáhl?