Smutná statistika

obrazek
12.8.2019 13:46
Snaha o zefektivní procesů nákupů do státní správy vydáním novely zákona o zadávání veřejných zakázek skončila jen nově uvedenými paragrafy, které v praxi nikdo od jeho platnosti nedodržuje. Nikdo z úředníků a manažerů ze státních organizací ani z politiků na ministerstvech, ve státních podnicích, na radnicích a obecních úřadech za to není postihován, vše běží v poklidu, postaru.

V rámci soukromých výzkumných a vývojových aktivit byl vyvinut jednoduše ovladatelný softwarový nástroj, který nové procesy novely zákona o zadávání veřejných zakázek podporuje. Jedná se o aplikaci pro multikriteriální optimalizaci při zadávání a vyhodnocování kritérií. Bylo provedeno její úspěšné otestování na mnoha příkladech a byly zpracovány metodické pokyny k implementaci.

Nadšení výzkumníci očekávali zhodnocení výsledků své obětavé práce zájmem ze strany potenciálních uživatelů ve státní správě.

Během posledních 2 let byli proto oslovováni s nabídkou na předvedení a bezplatné vyzkoušení primátoři, hejtmani, radní, ministři, ředitelé státních podniků, vedoucí představitelé politických stran apod.

Výsledkem dosavadního marketingu je potvrzení zájmu jednoho nejmenovaného primátora.

Ostatní neměli ani základní slušnost na nabídku odpovědět. Možná nabídku nepochopili, možná záměrně nemají zájem, možná se nových postupů bojí.

novotny
Zabývám se problematikou využití poznatků moderního výzkumu a vývoje pro zlepšení stavu naší společnosti.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.