Protesty

obrazek
9.1.2020 11:25
Milion chvilek pro demokracii je podle wikipedie kampaň za odstoupení Andreje Babiše z funkce předsedy vlády České republiky vedená od 25. února 2018 spolkem Milion Chvilek, a to zejména prostřednictvím sběru podpisů pod výzvu Chvilka pro rezignaci a pořádáním demonstrací, z nichž dosud největší se uskutečnila 23. června 2019 v Praze za účasti okolo 250 tisíc lidí a stala se největším protestním shromážděním v české historii od revoluce v roce 1989. Své požadavky protestující odůvodňují tím, že je nepřijatelné, aby premiérem byl „trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB“.

Chvilkaři už prý nechtějí v roce 2020 demonstrovat, ale v čele se svým dobře placeným zrzavým vůdcem chtějí objíždět krajská města a občanům přikazovat a manipulovat je ve smyslu nevolte Babiše hnutí Ano, ale volte TOPku, ODS, STAN nebo Piráty. Pevně věřím, že většina občanů si stále zachovává svůj vlastní zdravý selský rozum a manipulovat se nenechá.

Původně požadovali Chvilkaři i odstoupení ministryně spravedlnosti Marie Benešové, což již v listopadu na Letenské pláni nějak zapomněli řešit. Údajně začínají v tomto roce lačnit i pro prezidentovi Miloši Zemanovi, hrozila i fyzická napadení a vyhrožování zabitím. Přitom prezident není ve střetu zájmů ani nekrade, všiml jsem si nedávno dokonce, že rozdává z výplat naspořené tučné peněžité dary Klokánkům.

Zatím jsou výsledky činnosti této organizace neúspěšné. Volební preference jejich hlavního soupeře hnutí ANO postupně stoupají a zřejmě i stoupat budou. Naivní lidé tak nevědomky paradoxně likvidují svými peněžními příspěvky na činnost Chvilkařů jejich popularitu. Nejvíce na tom zatím prosperují tiskárny, které tisknou statisíce výhružných letáků. A samozřejmě i hlavní manažeři Chvilkařů, kteří tuto v konečném důsledku neúspěšnou činnost samozřejmě nedělají zdarma.

novotny
Zabývám se problematikou využití poznatků moderního výzkumu a vývoje pro zlepšení stavu naší společnosti.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.