Přemysl Votava: Andreji nedej se!

babis tv nova
15.5.2017 21:43
Podle zveřejněných ekonomických výsledků je vicepremiér Andrej Babiš nejúspěšnější polistopadový ministr financí. Babiš je i velice úspěšným podnikatelem. Zaměstnává několik desítek tisíc lidí…. Jeho popularita, ale i preference hnutí ANO u voličů stále stoupají. Naopak ČSSD dlouhodobě ztrácí a propadá se do průměrnosti. Pravicové strany ODS a TOP 09, jsou dokonce na prahu volitelnosti. Mnohým politikům už z toho pořádně bolí hlava. Jak dál…?

Volby jsou již za 5 měsíců, proto ti ohrožení zprava i zleva, troubí na poplach, varují, že Andrej Babiš stojí už před branami Strakovy akademie. Jejich sen o pohodlných parlamentních křeslech se začal hroutit. Po řadě výstřelů začal hon na Babiše. Aby ten hon se těm lovcům vyplatil, přihodili k němu tradičně i prezidenta Miloše Zemana. Úspěch v těchto končinách se trestá.

V minulosti jsem nebyl nikdy voličem Andreje Babiše, ale po tomto divokém honu nebudu ani voličem ČSSD,… Však ten hon na Andreje Babiše připomíná tak trochu neslavnou dobu po Vítězném únoru 1948. Dnes šibenice ani doživotí za jiné názory nehrozí. Přesto, v mnohém jsou si ty doby podobné. Tehdy také patřičný tlak K. Gottwalda a zmanipulované svazácké ulice, vytvořil podmínky pro demisi a následnou výměnu ministrů. Členy vlády se stali poslušní lokajové. A ti úspěšní podnikatelé, zemědělci, řemeslníci, ale i prostí lidé, často jen s jiným názorem, se stali lovnou zvěří. Úspěšný sedlák se tak stal přes noc kulakem, nepřítelem lidu, následně byl rozparcelován, krávy a kozy mu byly odvedeny, kravín byl vyvlastněn, slepice rozkradeny….Tento způsob likvidace, snad již Babišovi nehrozí, je jiná doba, pravda, s ní ale přišly i jiné metody.

Andrej Babiš, jistě není tím čistým beránkem, či bílým obláčkem, na parlamentním nebi. Přesto jím řízeném ministerstvo financí bylo, či ještě je úspěšné. Hospodaření ČR je vysoce přebytkové. PředTV kamerami si všichni ministři s nataženou rukou, pochvalovali dohodu s MF.

Něco se muselo stát, že místo pochvaly přišel vyhazov…. Co nevadilo před posledními parlamentními volbami, dnes vadí těm stejným kazatelům morálky. Ten úspěšný Andrej Babiš proto musí jít z vlády…. Čas jistě vyhodnotí tento Sobotkův krok. A samotný Sobotka, ten bude přežívat ve strachu z každého nového rána. Jeho dnešní pravicoví spojenci, ho již brzy hodí přes palubu. Sobotkovy dny jsou sečteny, ČSSD skončí hluboko v poli poražených. Český volič není hlupák.

Přemysl Votava


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

 

No - na tomhle je vidět, jak málo o tom víte. Za sociku byste se k těm materiálům nedostal. A dnes jsou bývalí pracovníci rozvědky (kteří to organizovali), považováni za nesvéprávné. Za ty, kteří, aby si snad vydělali na chleba, dali do výsledků své práce neoprávněně právě Bureše ...........

Takže stěžování se nekoná. Také proto, že většina materiálů byla zničena. Ale protože tehdy byl Bureš absolutní nula, tak se všechno nepodařilo zniíčit. Jako se to podařilo u jiných, velkých šišek. Včetně humanitárního bombarďáka.

Anebo to mají ti, na které bylo práskáno, velmi na háku. Já jsem v Pardubicích krátce po sametovce získal tzv. objektové zprávy. To jest, že ve fabrice byli také organizovaní donašeči. U některých lidí mě to překvapilo. Ale nechal jsem to být, řada z nich byla ke spolupráci dotlačena kvůlivá chybám, kterých se dopustili. Fabrika se nakonec v kuponové privatizaci rozplynula, takže jakýpak objekt. 

Opusťte prosím myšlenku, že si zpravodajci ty podpisy a zprávy vymýšleli. Neměli to zapotřebí, donašečů bylo dost. 

novotny

Tak to jo, Potom zbývá jen otázka: Stěžoval si snad někdo na Babiše, že ho někdy práskl?

antoninsebek

to: Jan Novotný. Velmi se mýlíte, pane. Nikdo si tehdy netroufnul tam NEOPRÁVNĚNĚ připsat tehdy zcela neznámého Bureše, ani náhodou. Proč by to proboha dělali a riskovali by vyhazov z teplého místečka a basu? Tady ale zvítězila logika: Zapisovali to tam agenti STB, těm absolutně nevěříme. Takže kdo jiný a jakým jiným způsobem by se to mělo dosvědčit? Ta evidence neměla chybu. 

Také proto, že  vůbec neměli problém sehnat ty podpisy, to Vás ubezpečuji. 

Já se nebavím, jestli někoho "evidovali", já se bavím o tisících Čecháčků, co to rádi podepsali. Někteří z nich za slib, že jim bude odpuštěn nějaký průšvih.  Drtivá většina z nich ale nepráskala - to je rozhodující. Pro Bureše to ale neplatí. To není na 99,  ale na STO PROCENT. 

novotny

Takových Burešů u nás bylo mraky, ani nevěděli, že je estébáci evidují. Horší byli aktivní spolupracovníci, kteří práskali ostatní a dostávali je tak do problémů...  Budou tedy "Burešové" navždy zatracení, když nic neprovedli? Opravdu jen hlupák je může odsoudit...

duchodce

Střet zájmů ve kterém se pan Babiš nachází nemá v polistopadové éře obdoby. Prakticky jakékoli jeho rozhodnutí z pozice vysokého státního úředníka se přímo dotýká jeho soukromého byznysu. Už jen z tohoto důvodu, neměla nikdy žádná parlamentní strana s panem Babišem vstoupit do koalice, ale lepší napravit chybu pozdě, než nikdy. 

antoninsebek

Jak to tak sleduji, tak podle článků a zatím tří reakcí Burešovci získají přes padesát procent  {#emotions_dlg.surprised}

Přiznám se, že jsem článek přečetl třikrát. Abych se přesvědčil, zda je to vše míněno vážně. Zřejmě ano. Dokonce je tady automatická "diagnoza" v jednom z komentářů, že pokud to někdo vidí jinak, je hlupák.

V ekonomické oblasti včetně financování mohu doložit vysokoškolské vzdělání odpovídajícího směru, řadu dodatečných kurzů a školení. Stejně tak dlouhou praxi v řídíících funkcích v ekonomice včetně financování. Přednáším a publikuji o ekonomice. Možná na rozdíl od mých zatímních oponentů na této stránce.  

Moje argumenty, proč "to vidím jinak" ve velké stručnosti:

1/Pan Bureš není dobrým odborníkem v oblasti financování. Tečka. 

2/Ekonomický "zvrat" v české ekonomice není a dokonce nemůže být výsledkem nové vlády za poslední tři roky. Česká republika je na to příliš malá a je přiliš závislá na ekonomických trendech především v Německu a dalších vyspělých zemích EU. Cykličnost ekonomického vývoje nezmizela a kromě toho je ekonomika ČR příliš jednostranně závislá na trhu v automobilovém průmyslu (na které je navázáno plno subdodavatelů). 

3/Na tento DOČASNÝ vývoj reagovala vláda zvyšováním mezd při současném růstu počtu zaměstnanců ve státní sféře! Rozhazuje se v oblasti "slunečníků a větrníků", "řepkových přísadách" do paliv a v poslední době i v oblasti zbrojení (proti komu, proboha?). Na místo toho, aby se vytvářely rezervy na období útlumu - chcete-li hospodářské krize. 

4/Ministr financí soustředil loni do výsledků zvýšené platby z EU, které byly v NEOPAKOVATELNÉM rozsahu. Včetně vlivu tzv. brexitu. 

P.S. Mezitím do diskuse vstoupila paní Kateřina, té se má kritika netýká. 

Závěrem: Mám zkušenosti i ze zahraničního obchodu za socialismu. Aby se někdo mohl dostat na tzv. výsadek, například do Maroka, musel podepsat vázací akt. Jinak by jej podepsal kdokoliv z 30-ti dalších zájemců. To bych Burešům nevyčítal. Ale když někdo začal práskat (o čemž důkazy na Slovensku jsou), to už je ZCELA jiná záležitost. Všimli jste si, že zmizela povinnost, aby člen vlády měl lustrační osvědčení? Proč asi?

novotny

Přesně tak, výstižný článek, pokud to někdo vidí jinak, je hlupák.