Hloupá EU se z chyb nepoučí

obrazek
30.4.2018 13:12
Všichni gramotní lidé na celém světě už dlouho vědí, že přidávání biologické složky do automobilových paliv je fatální omyl. Nejen ekonomický, ale i ekologický, Zákon o povinném přidávání těchto složek do motorového benzínu a nafty byl v Evropské unii prosazen nekompetentním rozhodnutím naprosto nevzdělaných politiků.

Díky jemu se například ve státech Jižní Ameriky a v Indonésii kácejí desetitisíce hektarů nenahraditelných deštných pralesů jen proto, aby se místo nich vysázely plantáže „olejových“ palem. Díky jemu jsou nyní na žlutou barvu alergičtí lidé při cestě autem po České republice neustále v ohrožení a díky jemu už má Alexandr Babiš díky nepřetržitému mnutí rukou z radosti nad očekávanými obrovskými zisky místo rukou pouhé pahýly.

Evropská unie tak jednoznačně popřela svou enviromentání politiku a navíc svůj omyl (hloupost) odmítá přiznat. Nejhorší na tom však je, že stejným způsobem se tento evropský moloch chová i při řešení všech ostatních evropských problémů současnosti. Jen tenhle „automobilistický“ je i široké veřejnosti poměrně srozumitelný.

Evropská unie se stala intelektuálním dinosaurem žijícím odděleně od lidí obdařených tím zásadním a od zvířat nás oddělujícím - „selským rozumem“. Tento pojem však v žádném případě nepovažuji za degradující. Je to jen synonymum pro základní logické myšlení, kterýžto pojem by jinak mohl být pro mnohé jeho „využívatele“ příliš odborný.

K největší přednosti úspěšných podnikatelů a manažerů patří jejich schopnost pružně reagovat na nové poznatky a rychle se oprostit i od jimi dříve prosazovaných metod, či směrů. Kdo neuznává pravdu vědeckého poznání – je zpátečník. A současná Evropská unie se jeví jako obrovský kolektiv zpátečníků. Hrozné však je, že „hmotnou odpovědnost“ za „omyly“ těchto zpátečníků poneseme osobně my – občané států v EU sdružených. Jen proto, že jsme se před lety k této „socialistické squadroně“ v podstatě dobrovolně přidali. Ale to jsme ještě netušili, jakou cestou se tato organizace již v blízké budoucnosti vydá.

Každý den, po který ještě bude platit tragické rozhodnutí o povinném přidávání biologických příměsí do pohonných hmot, přináší Světu nenahraditelné ekologické ztráty a lidem, jako je u nás například Andrej Babiš, jinak nepředstavitelné zisky.

Možná, že právě to však bylo cílem.

Pak ale můžeme jen suše konstatovat: „Cíl EU byl splněn !!!“

Václav Husák

Vaclav Husak
PhDr.Václav Husák - novinář (ČTK, Svět v obrazech).
Klíčová slova: ekologie, EU, palivo

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.