Martin Pecina v exkluzivním rozhovoru pro Vasevec.cz: Pod současným vedením nebere ČSSD nikdo vážně a začínáme být směšní!

14.11.2010 13:05
Redakce Vasevec.cz se rozhodla poskytnout prostor všem kandidátům na předsedu ČSSD pro představení svých vizí a programu. Jako prvního jsme s žádostí o rozhovor oslovili poslance Martina Pecinu. Bývalý náměstek ministra průmyslu, předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a ministr vnitra ve vládě Jana Fischera v rozhovoru otevřeně a velmi ostře kritizuje současné vedení ČSSD.

„Ve sněmovně nás postihla hrozná věc. Nejen, že koalice porušila základní principy poměrného zastoupení ve sněmovně. Nejen, že zneužila režimu legislativní nouze. Náš problém je jinde. Křičíme a křičíme. Nikdo nás už nebere vážně. Nejsme už zlí. Začínáme být směšní. A to je zlé. Rád bych viděl mnohem uvážlivější politiky ČSSD, kteří vystoupí se zásadním projevem vždy když se něco zásadního děje. Ne třikrát denně. Raději jednou za měsíc ale tak, aby to mělo váhu. Dnes nás bohužel potkalo to, že máme několik zásadních prohlášení v každém dni zasedání sněmovny, několik tiskových konferencí týdně a tiskové zprávy vychází prakticky kontinuálně. A bohužel už je nikdo nečte. Ztratili jsme věrohodnost a to je potřeba změnit,“ nebere si v rozhovoru vůči politickému grémiu ČSSD servítky Martin Pecina, který o víkendu získal druhou nominaci na okresní konferenci ČSSD v Karviné.

Jakou má Martin Pecina představu o budoucnosti ČSSD? Jak vidí své protikandidáty? Jak chápe roli bývalých předsedů ČSSD? Celý rozhovor s Martinem Pecinou přineseme zítra.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

alex
Petře souhlasím s tebou. Ovšem nesouhlasím s Pecinovým vyjádřením. Opozice nemohla a nemůže mlčet k chování koalice, a že to je ze strany koalice jedna drobnost za druhou. Předseda sněmovny, válcování, režim legislativní nouze, lži o respektování opozice u podstatných zákonů, hra se starým senátem. Pan Pecina se zjevně domnívá, že opozice by měla v těchto drobnostech mlčet či mluvit jen jedněmi ústy. Pan Pecina by měl už pro tohle vyjádření srazit krovky a uvědomit si svoje možnosti. Velké - soudě podle tohoto vyjádření - nejsou.
Roman Tyller
Jinak ještě musím dovysvětlit, proč Sobotku né a Zaorálka ano, když tam jsou oba dosti dlouho. Pan Sobotka byl ministrem financí a měl už tu spoluzodpovědnost za ČR. Pan Zaorálek nikdy ministr nebyl alespon jsem nenašel zmínku, byl předsedou zahraničního výboru a místopředsedou klubu dále místopředsedou poslanecké sněmovny.Z toho jak vedl sněmovnu usuzuji že měl docela respekt sněmovny, jeho rétorika je výborná, umí do toho dát emoce, věcnost a vždy výborně argumentačně vybaven.Jedíná jeho slabina dle mne je, že nezaujme mladé voliče. Měl by zavzpomínakt, když přednášel pro studenty na universitě a zůročit to. také na Facebooku se nepohybuje i když tam má profil ale z jeho ofiko stránek se na něj nedostanete a zřejmě mu ho tam někdo obhospořaduje z PR oddělení. Zatím kandidátůru vyvrátil a věřím že to má svoje dobré důvody:-) Pana Sobotku rozebírat nebudu ten je na pranýři furt...
Roman Tyller
Je to přesně tak, a o to jim šlo celé dva (minimálně) poslední roky. Zdiskreditovat ČSSD a zbavit jí schopných politiků, udělat ji jen stranou která si bude bezvýznamně stěžovat a smát se jejím poslancům do očí.... a vrcholilo to volbama..Bakalovým medíím se podařilo pošpinit Paroubka, jednoho z mála politiků ze kterých měla vládní koalice vítr, takovým způsobem , že lidé na to skočili a radši dali hlas Věcem neveřejným, Zemanovcům,Bobošíkové a někteří dokonce tomu dinosaurovi Kalouskovi, se kterým se John tak obával jít před volbama spolupracovat. Dneska už jim vadí pouze D. Ráth a pan Zaorálek, kteří jsou dobří rétoři a hlavně si připraví dobré argumenty. Pana Zaorálka bych jako předsedu čssd klidně bral. Pan Sobotka bohužel je tam taky už dost dlouho a nese také vinu na tom že ČSSD bude 8 let stranou opoziční. Haškovi jsem docela fandil už zá éry Paroubka a bylo vidět že je to kluk šikovná, bohužél co spolčil s panem Onderkou který má ted mediální profil thoco se vymezil od Paroubka... ten se vymezil až po bitvě kdy Paroubek sám odstoupil. Jinak jsem ho moc neslyšel se dříve vymezovat.. takže křivák...no a pan Tvrdík to nemá cenu komentovat.....Jinak Vás jsem pane Pecina moc ve sněmovně neslyšel ale nemám na to moc času, to sledovat, takže to je moje chyba...
stvan
Svůj názor jsem vyjádřil ve svém článku o perlách hozených sviním.Velmi špatně nakládáme s politickou výhodou, která je na naší straně.Zásadní chybou je, že nevystupujeme jako sebevědomý kompaktní celek.
vafor
Kdybych byl členem ČSSD, tak bych prosazoval nějakou mladou neokoukanou tvář z regionů - typu (nikoli nutně právě jeho) hejtmana Jihočeského kraje (Zimola? nepamatuji si přesně jméno). Z více důvodů bych nešel do žádné dlouhodobě působící tváře. \r\nZa tím člověkem musí být vidět výsledky a nikoli jen politika.
agnusgreg
Pane Očenášku, když tak čtu Vaše komentáře - nechtěl byste na toho vůdce kandidovat Vy sám?
lenka-vaskova
S tím plně souhlasím. Volby dopadly, jak dopadly, kvůli reformním aktivitám Nečasovy vlády. ČSSD ani nemusela dělat kampaň, i bez ní by volby dopadly podobně.
lenka-vaskova
Pane Dubo, v diskusích se často durdíte kvůli komolení Vašeho jména typu: Pane Dube apod. Jsem Vašková, nikoliv Vašáková, jak jste napsal. Co se týče práce pana Sobotky, jako statutární místopředseda bylo jeho povinností stranu převzít, ať chtěl či nechtěl. Ale vedení ČSSD přeci není jen otázkou jednoho člověka. Trochu mě mrzí, že se všude v médiích mluví o Sobotkovi, ale jsou tady přece i další, jako je Zaorálek, Urban, Škromach. Ti snad ve vedení nejsou či nebyli? A Michal Hašek jako šéf Asociace krajů také přeci patří k čelným představitelům strany. Jsou tam všichni, byli tam všichni. Dříve na ně nebylo vidět, teď ano. A přesto se hovoří jen o Sobotkovi...
lenka-vaskova
Pane Dubo, tak nekompromisní bych nebyla. Myslím, že Bohuslav Sobotka zaujmout může, ale jen určitý segment příznivců ČSSD. Stejně tak Michal Hašek. Oba jsou schopni zaujmout, ale ani jeden z nich široce.
lenka-vaskova
Do politiky je třeba dostat emoce. Nevím, jak vy ostatní, ale kdo koukal na Otázky Moravce, kde byl Nečas se Sobotkou, musel si dát minimálně jedno silné kafe, aby to vůbec ukoukal. Nevím, jestli je Martin Pecina ten pravý, ale nový lídr sociální demokracie musí být lídr, ne žádný hodný chlapeček, který vzývá slušnost v politice...
paul
Má pravdu. Strategie na draka. Jaký manažer, takový stav firmy. Chce to vzít rozum do hrsti a dát stranu do pořádku. Odstoupení Paroubka byla velká chyba protože on to dovedl, přes všechny chyby, solidně kočírovat. Inteligentní a schopní lidé jako Paroubek a Pecina by měli držet spolu.
jaroslav
Pan Pecina to vidí samozřejmě ze svého pohledu.