David Rath: Soumrak demokracie

20.4.2011 14:37
Na to co předvádí Petr Nečas jako premiér vlády se fakt už nedá dívat. Zesměšňuje sám sebe v přímém přenosu. Poté, co pochopí, že Bárta s jeho ABL dlouhodobě plánuje jakýsi malý antidemokratický puč, tak razantně vystoupí, že ABL musí pryč z vlády. Bárta stvořil v manažérské řeči svůj „Můj boj“ za ovládnutí politiky i byznysu v naší zemi. Vybrala si jej asi prozřetelnost, aby skoncoval se starým světem a vytvořil nový, šťastný, Bártův svět. Cesta k tomu nejprve vede přes šmírování a následné vydírání. O cestě likvidace příslušníků starého světa naštěstí zatím ve své prezentaci nehovořil.

Premiér správně bouchl do stolu a já jsem se mu v duchu omluvil, že jsem až doposud žil v domnění, že je vše jiné než odvážný chlap. Odvaha mu vydržela jen pár dní. Nastalo to poté, co prezident prohlásil, že  Bártův „Můj boj“ nečetl, a tak asi neexistuje a všichni by se měli domluvit, aby naše stabilní vláda vydržela alespoň pár dalších měsíců. Petr Nečas tedy začal rekonstruovat svůj kabinet. Jeho snaha předčila všechna očekávání. ABeListé ve vládě zůstávají, najednou premiérovi až zas tak nevadí. Johnovi se vytvoří zcela zbytečná trafika za nějakých 160 tisíc měsíčně. Jako představitel strany, kde se vyplácejí peníze v obálkách za podporu Bártovi a kde pan Babák žongluje miliony vytaženými z klobouku, se na vicepremiera pro boj s korupcí náramně hodí. Nemůže být nikdo vhodnější, konečně, heslo bojujeme proti korupci těch druhých, je základním pravidlem této reformní vlády.

Ještě bizarnější je jmenování pana Kubiceho na ministra vnitra. Tento člověk stál v čele policejního útvaru, který cíleně zničil několika lidem život. Vzpomeňme na náměstkyni ministra pro místní rozvoj paní Jourovou, kterou vsadili na několik týdnů do vězení jen na podkladě nahrávky venkovského starosty, který na ni řekl, že musí "dát milion Věře". Této paní se vůbec nic neprokázalo, neprokázalo se, že by cokoli ovlivňovala či nějaký milion dostala. Pan Kubice nese plnou odpovědnost za tuto sociální vraždu a nebyla jediná. Metody jeho útvaru byly tehdy shodné s metodami StB. To mu nestačilo. Nechal slátat páté přes deváté z policejních spisů zaplněných neprověřenými drby a tyto pomluvy povýšil na důkazy tím, že s nimi teatrálně zamířil do sněmovny. Zatáhl tak policii přímo do politického souboje. Zneužil ji hnusným způsobem, za který by v normální demokracii byl volán k odpovědnosti a potrestán za zneužití svého postavení. Policie tím na velice dlouho, až dodnes, ztratila jakoukoli věrohodnost pro veřejnost, ale i pro politickou reprezentaci. Od té doby já osobně nevěřím vůbec žádným výsledkům, které z policie unikají až do doby, než je potvrdí soudy. Ty je ve většině spektakulárních kauz prakticky nikdy nepotvrdí. Člověk, který je živou ukázkou jak policie postupovat nemá či dokonce nesmí, se stane ministrem vnitra.

Navíc ohrožení demokracie jednou bezpečnostní agenturou bude nahrazeno tím, že si Nečas do vlády nasadí druhou - tu co má pan Kubice. Máme se na co těšit. Jsem jen zvědav, zda budou bezpečností agentury spolu spolupracovat či půjdou jedna po krku té druhé. Můžeme očekávat další série sociálních vražd v přímém přenosu.

Vítejte v nových časech...

david-rath
Lékař, bývalý poslanec a exministr zdravotnictví. Od listopadu 2008 do května 2012 také hejtman Středočeského kraje.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

racek
Ono je to těžký, pane Duba. Místní tisk donedávna velebil pana bendla, jež vybudoval stovky školek a tisíce pískovičť, no a teď unisimo nadává na Ratha. nejvíc mu kladli za vinu ty silnice, už tejden po zvolení.
To nemění nic na tom, že jeho PR akce jsou dost neohrabané a kontraproduktivní a ta nemocnice, nevím nevím. Resp. jen si myslím.
Ale článek brilantní. Jako vždy. Přece jen asi není člověkem všech talentů ... jen některých.
josef_smolik
Pane Schlimbachu,ve Vaší poslední větě je v podstatě vše!Jsem přesvědčen,že čas analýz a slov je u konce a nastává čas skutků!!
schlimbach
myslím si, že by bylo záhodno, kdyby ČSSD jasně deklarovala zrušení Bohumínského usnesení a začala oficiálně spolupracovat s KSČM. Stejně na komunální úrovni všichni s KSČM spolupracují a není s tím problém. Levice si nechala vnutit od tupounů, že existuje nějaká "lepší" a "horší" levice a připustila své rozdělení. Osobně nejsem příznivec dělení občanů na levicově a pravicově smýšlející, protože pro člověka je důležité, aby žil důstojný život a ten s levým nebo pravým viděním světa v oddělené formě nemá nic společného. Vše má svoji levou i pravou stranu, svůj rub i líc a musí být v jednotě, jinak je to zase jen nějaká úchylka, ze které nevzejde nic dobrého. Nedejme si vnutit toto dělení, spojujme se napříč politickým spektrem, potom tupounům, kteří dnes ovládají naše životy uděláme pěknou čáru přes rozpočet a získáme příležitost řidit své životy sami po změně ústavy, změně volebního systému, po zrušení vlivu politických stran a nastolení občanské společnosti s navrácením všech práv na obecní úroveň s delegováním některých práv na Kraj či stát. Občan a obec musí mít rozhodující slovo. není možné nadále připustit, aby 200 zmanipulovaných individuí schvalovalo zákony proti nám občanům, pod vlivem různých lobystů a poradců a jejich poradců. Vyžeňme pakáž od koryt, bez ohledu na barvu jejich stranického trička a začněme si rozhodovat o svých životech sami!
zenka
Pane doktore Rathe, zhodnotil jste to výborně. Jste spolu s ing. Paroubkem dva, kteří se zastávají řadového občana a říkají svůj názor tvrdě nejen v poslanecké sněmovně. Jenže já myslím, že je potřeba, aby soc. demokracie /vedení/ přešlo konečně od slov k činům a začalo mobilizovat řadové občany k razantnějším akcím – občanské neposlušnosti, organizovat stávky atd.. Protože jak je vidět, odstoupit tuto pravicovou vládní sebranku nedonutí žádný skandál a pánové se znovu dohodnou jenom, aby mohli nadále uskutečňovat svoje „reformy“! ČSSD se musí nyní razantně vymezit vůči této asociální a amorální vládě a vysvětlovat své postoje /jak zde již mnozí diskutující nabádali/. Lidé potřebují, aby je někdo organizoval a motivoval, a tuto roli momentálně naše levice dostatečně neplní!
jaroslav
Opět dobrý pohled Davida Ratha na současnou situaci.
petr-meduna
Pane Dubo, vy opravdu nemáte rád odpůrce Michala Haška a tudíž není divu, že vám leží v žaludku i jeho největší sok David Rath. Jen připomínám, že to byl Michal Hašek, kdo se před sjezdem kamarádíčkoval s Vítem Bártou, nechal se jím podporovat. A dnes k němu také není moc kritický. Nebyla by sociální demokracie pod jeho vedením v soumraku?
zdobinsky
Mmm, soumrak demokracie ve Středočeském kraji i jinde. Uděláme-li si exkurs do minulosti, zjistíme, že ta demokracie neměla nikdy moc dlouhé trvání. V Řecku ji vystřídaly tyranie, v Římě republiku také záhy zrušili.

Je-li historie učitelkou života, není to moc povzbudivé.
adamicek
Kubice má hlavně zahladit stopy po VV a ututlat kauzy VV, ODS a TOP 09, začít vyšetřovat a shánět kompromitující informace na ČSSD.
costmen
pan džon hledal řídícího pracovníka .Taksikář přeci umí řídit.Tak nám vnitro bude ten elitní človíček šoférovat
adamicek
Zaplacený komediant John vymyslel novou loutku Kubiceho, jako provokaci na ČSSD, mouřenín se už jednou vyplatil, tak proč mouřenína nezkusit podruhé, dyť všechny mafiány zná. Nečas už je také mafián, takže o nějaké demokracii nemůže být ani řeč.
schlimbach
Aby Nečas dokázal, že je chlap, měl na to příležitostí dost. Mohl to udělat v pohodě jedním jediným úkonem - měl podat demisi sám. Tím by byl vyšachován Klaus i všichni všehoschopní. Toto zatím neudělal, takže se domnívám, že se těžko dá předpokládat, že je chlap a že má nějakou čest vůbec v těle, pokud mohl souhlasit po tolika dnech silných slov a odhodlaných grimas ve tváři s tímto řešením. Domnívám se, že máme v čele země zase jednou nechlapa bez cti v těle -(