Pomoc Ukrajině by prý státy měly zakotvit v zákonech

danilov
18.9.2023 10:54
Tajemník ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov chce, aby pomoc pro Ukrajinu byla zahrnuta do legislativy spojeneckých zemí.

Vleklý konflikt podle něho může zvýšit „válečnou únavu“ mezi západními společnostmi. Vyjádřil názor, že po změně vlád  v dalších zemích bude ochota nadále Ukrajině pomáhat menší než dříve. Dodal, že západní země by měly „rozvinout vizi ukrajinského vítězství, které vytváří politickou odpovědnost“.

"Vezmeme-li v úvahu volební cykly a možnou změnu situace v Evropě a Spojených státech, konsolidace vojenské pomoci v legislativním rámci by byla prozíravým krokem," řekl podle agentury Ukrinform .

Danilov také vyzval k plánování společných akcí v rámci Zelenského mírového vzorce. „Sprint, na který všichni čekali, vystřídá dálková překážková dráha a zde platí jiná pravidla a požadavky na fyzickou kondici a trénovanost sportovce. Během války se stalo mnoho věcí, na které Ukrajina a celý svět nebyli připraveni, prohlásil Danilov.

Vyjádřil názor, že Kreml vysílá falešné signály o své připravenosti „ukončit válku“, což zpomaluje rozhodnutí Západu poskytnout Ukrajině nové typy zbraní.

Podle jeho slov nelze podlehnout pokušení ke kompromisu – což je základ Putinových kalkulací. Konec války bez porážky Ruska bude autoritativními režimy chápán jako vítězství Putina a bude signálem ke konfliktům a válkám o území – nejdříve regionálního a později globálního   rozsahu,“ tvrdí šéf ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany    Danilov.

 

Foto: O. Danilov

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.