NYT: Trump má ve swingujících státech převahu

donald trump ilkustrace 24
14.5.2024 09:09
Americký list The New York Times včera uvedl, že úřadující americký prezident Joe Biden zaostává za svým předchůdcem a soupeřem Donaldem Trumpem v pěti ze šesti tzv. „swingujících“ států, kde neexistuje jasná výhoda příznivců Demokratické nebo Republikánské strany a které často rozhodují osud voleb.

Podle průzkumu je Trump před Bidenem mezi pravděpodobnými voliči v Arizoně, Pensylvánii, Wisconsinu, Nevadě a Georgii, i když v prvních třech státech je rozdíl v mezích statistické meze chyby. V Nevadě se očekává, že Trump bude mít 51 procentní podporu ve srovnání s 38 procenty pro úřadujícího prezidenta a v Georgii 50 procentní podporu ve srovnání s 41 procenty. Biden je před republikány pouze v Michiganu (47 procent vs. 46 procent).

Publikované výsledky potvrzují trend z předchozích podobných průzkumů, které ukázaly převahu bývalého prezidenta Spojených států. Průzkum ukázal, že ve srovnání s rokem 2020 Trump výrazně zlepšil své postavení mezi mladými a nebílými voliči.

Je prý ale možné, že se Američané ještě aktivně nezapojují do volební kampaně a od poloviny léta, kdy Demokratická a Republikánská strana oficiálně oznámí své kandidáty na svých sjezdech, budou průzkumy ukazovat jiné výsledky.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.