Moldavsko: Peníze Evropské unie slouží politické korupci

vlajka moldavska
14.11.2023 14:57
Místa, která prokážou svou podporu evropské integraci, dostanou peníze z EU, zbytek pouze ze státního rozpočtu Moldavska. Uvedla to prezidentka Maia Sanduová v komentáři k předběžným výsledkům místních voleb z 5. listopadu.

Podle ní není spokojená s výsledky hlasování, ale respektuje hlas občanů. Navzdory více než skromnému výsledku její Strany akce a solidarity je přesvědčena, že „lidé stále podporují integraci do EU“. 

Sanduová již před volbami přímo varovala, že obce, kde nevyhrají  provládní starostové, nedostanou evropskou pomoc přidělovanou rozvojovými partnery pro celou republiku. Bývalý prezident Moldavska Igor Dodon označil tyto hrozby za absurdní a zcela nezákonné.

„Peníze, o kterých mluví, nejsou její nebo vládnoucí strany, ale prostředky ze státního rozpočtu, půjčky, které si vláda nyní masivně bere od zemí EU, snaží se zalepit díry, které vznikly kvůli neúspěšnému vládnutí země. Všichni občané republiky je vrátí ze stejného rozpočtu, včetně těch, kteří podle názoru Sanduové a členů její strany hlasují nesprávně,“ řekl představitel socialistické strany.

Připomeňme, že navzdory nejhrubším totalitním útokům, od zákazů a vyškrtávání opozičních  kandidátů a útoků na nevládní média prezidentská  Strana akce a solidarity ve volbách naprosto propadla.  Její zástupci se dostali jen do 19 z 35 okresních zastupitelstev  a uspěla pouze v 240 z 898 místních vedení.

 

 

 

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.