McCarthy odmítl jet do Kyjeva

Kevin McCarthy
9.3.2023 09:42
Kevin McCarthy je předseda Sněmovny reprezentantů, tedy třetí muž V USA po prezidentovi a viceprezidentence. Jeho odmítnutí jet do Kyjeva je v dnešního době vítězství. Proti davové hysterii.

Volodymyr Zelenskyj pozval předsedu americké Sněmovny reprezentantů Kevina McCarthyho na návštěvu Kyjeva. Republikánský politik pozvání však odmítl a zopakoval, že Spojené státy by neměly poskytovat Ukrajině "bianco šek". Informovala o tom dnes stanice CNN.

Zelenskyj v rozhovoru se CNN vyzval McCarthyho, aby se přijel do Kyjeva přesvědčit o situaci na vlastní oči. "Měl by sem přijet, aby viděl, jak fungujeme, co se tu děje, co nám způsobila válka, kteří lidé teď bojují. A potom aby si udělal vlastní závěry," řekl Zelenskyj.

Když se dozvěděl o Zelenského pozvánce, McCarthy řekl, že cestu nepodnikne. Prohlásil, že USA by neměly posílat Kyjevu "bianco šek", čímž zopakoval své prohlášení z loňského podzimu, které vyvolalo bouřlivé reakce v řadách Republikánské i Demokratické strany.

"Řekněme si zřetelně, co jsem uvedl: Žádné bianco šeky, jasné? Takže z tohoto pohledu nemusím jezdit na Ukrajinu, abych pochopil, kde je či není bianco šek," řekl šéf Sněmovny reprezentantů. "Budu nadále dostávat své informace a podobně, ale nemusím jezdit na Ukrajinu nebo do Kyjeva, abych to viděl. A můj názor vždycky byl, že nebudu poskytovat bianco šek na nic," dodal.

Řekněme to na rovinu: Financování této nekonečné války ji nesmírně prodlužuje. Nebudou peníze, nebude válka. A bylo by už načase.

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.