Západ v křeči, vydírá a vyhrožuje …

vyvadil ilustrace
22.5.2023 02:53
Joe Biden a jeho západní spojenci vsadili všechno na porážku Ruska a Putina, ale vzdor mohutné mediálně politické propagandě se to zjevně nedaří. Jestliže se stále v médiích klade otázka, zda bude Rusko poraženo, stejně tak zní otázka, zda vše nesměřuje k tomu, že bude poražen Západ.

Člověk by byl rád, kdyby nebylo zapotřebí již hovořit o současném v podstatě světovém konfliktu Západu proti Rusku, alias rusko - ukrajinském konfliktu.

Ve skutečnosti se nevede konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Ukrajina pouze představuje, a otevřeně velmi snaživě a houževnatě nástroj Západu k potlačení Ruska.

Joe Biden, který hraje o všechno a válka na Ukrajině a porážka Ruska je jeho momentálně nejdůležitější zahraniční aktivitou se snažil zorganizoval setkání indického premiéra Módiho či brazilského prezidenta Luly s prezidentem Zelenským. Tato kyvadlová diplomacie, vtipně v jednom satirickém pořadu ve Francii nazvaná cirkus Zelenskyj, kdy  po cestě do západních států navštívil rovněž neočekávaně Ligu arabských států, a rovněž i skupinu G7, kde opět kategoricky požadoval přijetí své tzv. ukrajinské mírové formule, která by ve skutečnosti znamenala naprosté rozdrcení  Ruska.

A Zelenskyj lže podbízivým médiím, že získal jak podporu od arabských představitelů  tak i premiéra Indie Módího.

Je to jedna velká lež.

Zcela nepochybně dle vlastních vyjádření těch navštívených skupin platí, že všichni prohlašují a jistě upřímně, že jsou ochotni udělat vše pro mír a jeho vyjednání. Ale nikdo, opakuji nikdo neprohlásil, že podporuje Zelenského požadavek na totální kapitulaci Ruska, jak je dnes společným cílem celého, celičkého Západu i Zelenského.

Někteří, jako například brazilský prezident Lula se dokonce rozhodl nevyhovět prosbám Bidena a setkat se se Zelenským, protože to pokládal za past.

Jednou zůstane historickou odpovědností Západu, že se vší silou snažil zabránit míru, protože jeden západní politik za druhým prohlašuje, že Rusko musí být poraženo a vyjednávat s Ruskem na bázi rovný s rovným není možné .

Nejprve svého času Západ zablokoval jednání o podmínkách sebeomezení NATO a nyní zuřivě útočí na Rusko i Čínu, že se odmítají chovat jako vazalové. Prohlášení G7 o tom, že Čína je povinna dotlačit Rusko, aby se stáhlo z Ukrajiny a sama musí přestat budovat svou vojenskou sílu je kombinací politické infantility, s drzou a ničím nepodloženou nadutostí, která vůbec nerespektuje současné postavení G7, které již dávno nemá reálnou sílu dalším supervelmocem  cokoliv nařizovat. Rusko  je stále jedinou geopolitickou vojenskou velmocí v Evropě a Čína  je na cestě odsunutí USA coby světové supervelmoci č.1 do roku 2030.

Když G7 vznikala vytvářela 70% HDP světa, a fakticky její chování coby světového lídra bylo oprávněné. Ale dnes tvoří pouhých 45 % světového HDP. A i dnešní státy BRICS převyšují svým  HDP G7 o cca 7%. A vše se ještě více změní po srpnovém summitu BRICS, kdy přistoupí Saudská Arábie a Irán.

Propaganda, a tu má Západ skvěle podchycenou nemůže zastřít skutečný stav. A ten je jasný : Západ směřuje k prohře v této válce. A zaslouženě. A proto ta hysterie, ty výkřiky, to vyhrožování.

Mimochodem, když Jo Biden nastoupil cestu k návratu do USA otevřeně prohlásil, že zatím nemůže své partnery z G7 ubezpečit, že bude dluhový limit zvládnut. Kde ten člověk bere tu drzost, vystupovat tak, jak vystupuje člověk nepochopí.

Přeji krásný den, přátelé.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Standa

Bezvadné. G7 se chová jako inantilní dítě a je opravdu otázku zda Západ - upadající - bude mít místo u stolu v Novém  Světovém Řádu, protože už bylo prohlášeno, že G7 nemá žádné právo vnucovat svou vůli ostatním zemím ! Čína bude světovým lídrem s podporou zemí BRICS, které se rozrůstají. Nejhlavnější je, proto jsou USA ve stavu zuřivosti, dedolarizace a deeuropeizace - to je s větším dopadem na svět, komě 3.WW než válečné konflikty. Západ nebude diktovat ostaním - svě to již nepřipustí ! Nový Světový Řád bude bez anglosaského vedení a vydírání. Západ na to nemá a nebude mít. Úpadek Záapdu je nezastavitelný a způsobili ho Anglosasové, Česko je na špatné straně zla.