Začal boj mezi Trumpem a Bidenem. Kdo vyhraje?

vyvadil ilustrace
3.11.2023 10:00
Donald Trump od prvního dne Bidenovy války na Ukrajině proti Rusku se kategoricky postavil proti této válce a prohlásil, že kdyby byl prezidentem nikdy by k ní nedošlo. A já mu plně věřím, protože by k ní nedošlo za žádného jeho předchůdce od roku 1945 , včetně Baracka Obamy, neboť američtí prezidenti respektovali, že jejich země se spoléhá na to, že má volnost jednání ve vojenských záležitostech, pokud je označí za svůj bezpečnostní zájem a také je volně využívá, i když jsou z hlediska mezinárodního práva velmi sporná ( válka v Iráku, válka v Afghánistánu atd.) a nemá logicky morální právo požadovat jiné chování od Ruska. Samozřejmě navenek jej může politicky školit.

Prvním americkým prezidentem, který porušil tuto zásadu ve vztahu ke spoluvítězné velmoci ve 2. světové válce, která díky tomuto nezpochybnitelnému faktu je jedním ze členů nejvyššího orgánu OSN – Rady bezpečnosti – Rusku. Joe Biden.

U Bidena člověk neví, zda si uvědomil, co dělá. Řekl bych že má zastřené vědomí.

No budiž. Na legitimní požadavek Ruska, který Putin opakuje od Mnichovské konference v roce 2007 nerozšiřovat pro Rusko nebezpečný kruh zemí NATO, které by jej logicky mohly bezprostředně ohrožovat po dvojím společném jednání, které navenek vypadalo i z jeho strany velmi vstřícně , odpověděl s arogancí, která alespoň mne šokovala je trvale součástí, někde na pozadí, že je věcí každé země, zda se připojí k NATO či nikoliv a že Rusko do toho nemá co mluvit.

A tak nastalo to, co nastalo a jsme tam kde jsme: v nekončící válce na Ukrajině.

Donald Trump je zjevně schopen byť pouhými pokyny dirigovat své oddané stoupence a cílem volby mluvčího Sněmovny reprezentantů, který bude základní Trumpovu doktrínu, tj. i prostřednictvím finanční nepomoci Ukrajině ukončit válku proti Rusku nebo alespoň ztížit a vůbec komplikovat jeho protikandidátovi ve volbách – Bidenovi politický.

Na druhé straně je jak u demokratů, tak i republikánů trvalá podpora pro Izrael.

Takže když byl Sněmovně předložen Bidenův balíček na pomoc Ukrajině, spojený s pomocí Izraeli a dalším výdajům.

Nejsem detailně seznámen s pravidly pro hlasování v americké Sněmovně, ale Trumpův muž - mluvčí Sněmovny nepředložil tento balíček, ale jen tu část, která se týkala Izraele. Ukrajina tedy v této fázi nedostala ani dolar.

Biden již před hlasováním varoval, že bude vetovat samotný návrh pro Izrael bez Ukrajiny. Bude to velmi vtipné, když on sám mohutně Izrael podporuje a podporují jej i průřezově jak demokraté, tak i republikáni.

Tak se těšme.

 

 

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.