Triumf Putinova Asada a další prohra USA a Západu

al asad
20.5.2023 08:55
Včerejší velkolepé přivítání Bašára Asada na plénu Ligy arabských států, konaném v Saudské Arábii po nedávném jednoznačném příklonu ropného kartelu OPEC k Putinově Rusku a odmítnutí poručnictví Bidena spolu s jeho kádrovou politikou rozdělování na vyvrhele a demokraty je další mezinárodní porážkou Joa Bidena v zahraniční politice.

Když po započetí arabského jara vypukla éra násilných revolucí a povstání také v dosud relativně kvetoucí Sýrii, angažoval se Barack Obama snahou o odstranění syrského „ diktátora“ jinak to prezidenta Bašára Asada. Heslo Asad must go bylo politikou USA i celého Západu, kterému zpočátku propadly i arabské země…Pomyslně za 5 minut 12 vstoupil na syrskou politickou scénu i Vladimír Putin a angažovanost Ruska podle i nezávislých pozorovatelů v bojích způsobila obrat v občanské válce podporované jako obvykle Západem. Krok za krokem i spolu s arogantním chováním zejména Bidena vyvolává reakci.

Zářivé úsměvy předních arabských představitelů počínaje novou nekorunovanou hlavou arabského světa saudským korunním princem Mohamadaem ibn Saudem přes egyptského prezidenta Sisího, mimochodem též jakýmsi vyvrhelem u Obamovy administrativy ukazují, že ne Putin, ale Biden je stále více izolovanější v reálných mezinárodních vztazích.

V našich médiích, kromě standartního označování Asada coby „diktátora“ zcela odkaz na zásadní pomoc Putina nebyla ani zmíněna, stejně ani nebyl vypíchnut políček zahraniční politice Bidena.

Věc má ještě jednu příchuť.

Je zjevné, že nyní stále dohoda se Zelenským není možná, protože Zelenský kontakt s Putinem megalomansky odmítá.

Když odmítá, tak odmítá. Také Západ drží tuto dnes již zřejmě minimálně nedomyšlenou politiku. Putin je prostě v této malé bublině států, stále méně znamenající, v tzv. Západě supervyvrhelem a Ursula von der Leyenová včera dokonce navrhla, že Rusko nesmí být připuštěno k jednání s Ukrajinou na rovném základě. Zdá se že některé ženy, podobně jako naše Černochová myslí podobně a svět jen pomalu přichází na to, že jsou šílené.

Tak jako včera u Asada, tak jednou přijde den, kdy Putin, nebo jeho nástupce, což už nebude žádný naivní Jelcin, bude rovněž se zářivými úsměvy přijat západním společenstvím.

Stane-li se prezidentem Trump, tak dokonce troufám s jistotou konstatovat, že telefonát s Putinem bude mezi prvními.

Neklesejte na mysli, přátelé, a přeji krásný den.

 

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Standa

Je podivné , že Ursula je umoci neustále ! Ta nebude u nějakého jednání. Rusko se může nějak dohodnout na řešení s USA, ale bude počítat s tím, že ani tyto dohody nebudou platit a Rusko nemá co vyjdenávat s EU - není důvod.  Málem zlikvidovala MO Německa a úspěšně likviduje EU, aby asi byli všichni připraveni stát se Západním skanzenm ! Proč si to necháme všechno líbit ?