Změna strategie našeho generalissima

paroubek ilustrace
25.1.2023 19:04
Andrej Babiš v neděli překvapil své politické protivníky, včetně generála Pavla a moderátora ČT, Řezníčka. Tím, že přišel do televizní debaty.

Je jen škoda, že A. Babiš v diskusi, kterou vedl v ČT, neupozornil vlídnými slovy moderátora Řezníčka na to, že je proti němu v debatě hrají chvílemi přesilovku dva na jednoho. A že to není fair. Někdy uprostřed debaty ovšem Řezníček, zřejmě na pokyn svých šéfů, zmírnil antibabišovský tón. A debata začala být poněkud příliš jednostranná ve prospěch A. Babiše. Ten převyšoval soupeře argumentačně i emocionálním projevem.

Pavlovy marketéři řekli svému klientovi zcela nepochybně, aby se nepouštěl v debatě do detailů, protože matérii v řadě oblastí do detailů nezná. A A. Babiš ji zná velmi dobře. I v bezpečnostní oblasti měl A. Babiš nad generálem navrch.

Ihned po skončení debaty jsme se dozvěděli, že P. Pavel má virózu a že tudíž druhý den nenastoupí k debatě s A. Babišem na serveru Novinky.cz. Odhadl bych to tak, že potřeboval psychologa, který by ho dostal z nepříjemné situace, kterou znamenala prohra v televizní debatě. Prostě knokautovaný boxer potřebuje nějaký čas na to, aby se vzpamatoval do dalšího zápasu. A raději delší než kratší čas.

Další televizní debata je už dnes a ta nejvíce sledovaná bude zítra na TV Nova. A TV Nova i TV Prima nasazují vcelku objektivní moderátory.

Generál sice nyní mlčel, ale zato mluvili jiní. Ve sněmovně probíhá debata a zdá se, že představitelé vlády, jejímž nominantem P. Pavel je, ztrácejí nervy. Ještě nikdy nikdo ve sněmovní debatě po roce 1989 neoznačil stoupence soupeřící strany za „otroky“, jako to učinila ministryně obrany Černochová. Tento výrok už hraničí s duševní příčetností. To už není o tom, že když jsem se objevil na jednom z protivládních mítinků s ostře protivládním projevem, tak její reakce byla sice stupidní, ale lidsky pochopitelná. Něco v tom smyslu, že si barvím vlasy. Je to ubohé, ale vzhledem k tomu, že jsem nikdy nic neukradl, tak na mě není nic, co by mohla sdělit svým dychtivým voličům o mé osobě negativního.

Ale mluvit o podporovatelích nějaké politické strany či jejího kandidáta jako o otrocích, je skutečně skandální. Už proto, že se nejedná o stoupence nějaké

extrémistické strany. Ale strany, která byla dvě volební období stranou vládní. Má významné pozice ve všech krajích a vlastně na radnicích všech velkých českých a moravských měst. Jsou to skandální slova, která by v jiné, normální zemi, znamenaly pro autora takového výroku odchod do politického důchodu. Být na místě předáků hnutí ANO, tak bych takovouto výzvu na paní ministryni udělal. Předpokládám, že A. Babiš tuto hrubou politickou chybu bude ve svých vyjádřeních v televizních debatách silně akcentovat. Tady je důkaz toho, kdo rozděluje společnost....

Pavel se sice vytratil z debat a po svém nedělním nevydařeném představení si líže rány, ale ministři Fialovy vlády to lidem vynahrazují.

Andrej Babiš musí v debatách akcentovat spojení Pavla s vládou, která jej nominovala a která jej beze zbytku podporuje. Voliči, kteří jsou proti této vládě a byli by snad ochotni volit P. Pavla jako prezidenta, by hlasovali proti svému zájmu. Zvolení Pavla prezidentem by pozici současné vlády upevnilo. A vláda by to pochopila jako potvrzení mandátu k utahování šroubů, které se bude týkat především už tak dost splasklých kapes nás všech. Lze očekávat zvýšení nižší sazby DPH a tedy další zvýšení cen. Lze očekávat, že i v tomto roce bude dvouciferná inflace a že pokles reálné průměrné mzdy v souhrnu let 2022 a 2023 přesáhne 20%. To bude znamenat výrazný pokles životní úrovně našich občanů.

Myslím, že jedna ze základních otázek je, zda ještě navyšovat vojenské výdaje tak, jak to chce militantní křídlo NATO (pobaltské země a Polsko), až na 3% HDP. Pokud je dnes rozpočet na obranu 118 mld. Kč (minulý rok byl 92 mld. Kč) a už napřesrok by to mělo být 150 – 160 mld. Kč, je to až až. Tedy 2% HDP České republiky.

Navýšení na 3% by tak znamenalo v současných cenách nějakých 75 – 80 mld. Kč navíc. Vojenskoprůmyslový komplex Spojených států i zbrojaři dalších zemí by zaplesali (naši zbrojaři by dostali také nějaké drobky, ale ne moc). Ale takto masivní navýšení vojenského rozpočtu během několika příštích let by znamenalo další vážný zásah do životní úrovně lidí, do kvality veřejných služeb. Prostě zažili bychom pokles životní úrovně, který v naší zemi od ukončení Protektorátu a německé okupace v roce 1945 nemá obdoby.

A. Babiš by se měl soustředit právě na tyto momenty, kdy Fialova vláda může s požehnáním prezidenta (pokud jím bude Pavel) jít cestou nevídaného nárůstu výdajů na armádu.

A do toho přišla další zajímavá informace. Náčelník generálního štábu Řehka sdělil, že – podle Českých novin – v případě války NATO s Ruskem by stát musel výběrově mobilizovat.

Za této situace a těchto výroků a záměrů (z části skrytých) představitelů vlády, těžko vinit A. Babiše, že straší hrozící válkou. Vláda už v té válce je....

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Yarmil

Zajímavé je že se stále omílá řeč o diktátorovi a myšlen je V.Putin,rozebírá se jeho kariéra od mládí a sem-tam vyskočí činnost pro KGB,ale srovnávat ho s naším generálem je určitě trestné.Stejně tak naprostou nulou hodnocení je studia na rozvědčíka a špióna protože on (náš generalisimus) přece chtěl být ten správný zatímco zaměstnanec zahraničního obchodu byl STBák jako hrom.  Změna strategie je pouhá volební slibotechna aby voliči věděli že je ten vyvolený.Po případném vítězství stejně jako slibotechna Fiala a všichni okolo otočili a demolují ceý stát a národ.