Washington se snaží svrhnout vládu Gruzie ...

paul craig roberts ilustrace
6.5.2024 12:09
Tvrdí to gruzínské vládní kruhy. Takže je to přesně tak, jak jsem předpovídal, a Putinova neschopnost rozpoznat pravý stav věcí a nekonečné prodlužování konfliktu na Ukrajině přinášejí Rusku a světu další potíže.

Putinovo váhání přivedlo v těchto dnech do předních linií na Ukrajině francouzskou cizineckou legii a na západní Ukrajině se hromadí jednotky NATO.

Jak jsem od počátku tvrdil, války je třeba rychle vyhrávat a ne do nekonečna je prodlužovat. Putin říká, že Rusko vede omezenou vojenskou operaci, ale ocitl se ve válce se Západem.

Omezená operace se prostě vymkla kontrole a nyní jsou do konfliktu zapojeny západní jednotky i západní zpravodajské služby. Rusko se musí bránit proti raketám dlouhého doletu, které zasahují i cíle hluboko v Rusku, zatímco Washington plánuje převratem v Gruzii oddělit Čínu od Ruska a otevřít tak proti Rusku druhou frontu.

Putinovo odmítnutí vyhrát rychle válku se tak může stát příčinou katastrofy. Jeho váhání už vstupem Finska a Švédska do NATO rozšířilo působnost této aliance na ruských hranicích, a jeho váhání nad Donbasem poskytlo USA osm let k vytvoření velké ukrajinské armády. V důsledku čehož vyžaduje nyní ruská sebeobrana využití jaderných zbraní,

A zhola nic nenasvědčuje tomu, že by snad Západ mohl přijít k rozumu.

P. C. Roberts

Překlad: Lubomír Man

 

 

 

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.