Protagonisté Rádia Jerevan – Mitrofanov + Páral

26.10.2010 11:45
Stále čtu o historickém úspěchu J. Dienstbiera ml. ve volbách do ZHMP se 17,9% hlasů pro ČSSD. Protože to novinářští šmokové typu A. Mitrofanova stále opakují, tak jsem tomu téměř uvěřil i já. Pak mě napadlo se přece jen podívat jakých volebních výsledků ČSSD v Praze dosáhla v roce 1998. A podívejme. Do ZHMP to v roce 1998 bylo 18%. Byla to také hra malých čísel, nikdo z těch, kdo jsme kandidovali z toho tehdy nedělal drama a už vůbec ne vítězství. Spíše jsme se styděli, že je to tak málo. O historickém úspěchu bych tehdy nemluvil ani zpětně a nějaký duchovně – morální nárok na vedení pražské organizace ČSSD z volebního výsledku pro J. Dientsbiera ml. vůbec nevyplývá.

Další novinářský šmok, někdejší hvězda Rudého práva, dnes šéfredaktor Eura Páral pouští svou fantazii na špacír: „Magistrát (poznámka Jiřího Paroubka - rozumí se Prahy) by se tím vrátil do doby, kdy ho ovládal Pavel Bém s Jiřím Paroubkem a kdy začala podstatná část skandálů…ODS…“. Bylo by dobré, aby p. Páral uvedl alespoň jeden jediný případ korupce na pražské radnici v letech 1998 – 2004, kdy jsem byl náměstkem primátora pro finance, do kterého bych byl „namočen“. Za šest let od mého odchodu z Magistrátu se to nikomu nepodařilo. Dělat ze mě společníka vládnutí ODS na pražské radnici v letech 2006 – 2010 je trapné, nevkusné i nechutné. Nebylo většího kritika praktik ODS nežli jsem byl já. Všichni to vědí, jen pan redaktor Páral se vrátil do rudoprávní minulosti a rád zapomíná.

Pan prezident se mě svým vyjádřením v Právu, jak se „odlehčilo“ ČSSD po mém odchodu, snaží vtáhnout do podobně trapné polemiky jakou absolvoval minulý týden s M. Topolánkem. To se mu ovšem nepodaří. Je nehodné hlavy státu se snažit vyvolávat takto trapné osobní spory. Snaha pana prezidenta přitom vyzvednout Nečasovskou ODS na piedestal je úsměvná. ODS zažila ve volbách strašlivou porážku, která procentuálně odpovídá výsledku (mám na mysli komunální volby) ve sněmovních volbách. A pokud bude ODS a celá vládní koalice pokračovat v současné politice, dovoluji si předjímat na jaře obrovský pokles důvěry v ní. A politický konec Klausova chráněnce Nečase se tak přiblíží… A že ODS umí svého lídra vyměnit jako ponožky, tedy velmi rychle, o tom vůbec nepochybuji.
jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.