Ľuboš Blaha: Desatero pro svatého Andreje

21.6.2018 17:15
V diskusním pořadu výborné slovenské zpravodajské televize TA3 vystoupil o víkendu poslanec Národní rady Slovenské republiky Ľuboš Blaha. Své argumenty proti slovenskému prezidentovi Andreji Kiskovi shrnul a nyní publikoval na Facebooku jako „desatero pro svatého Andreje“. Toto shrnutí jistě čtenáři pomůže částečně pochopit situaci na Slovensku.

Desatoro pre svätého Andreja

1) VZDAJ SA FUNKCIE! - "Išlo zo strany pána Kisku o bohapustú volebnú marketingovú kampaň, o jeden mítingový prejav opozičného politika, ktorým ale zneužil funkciu prezidenta SR a pokiaľ to chce robiť naďalej, nech sa vzdá svojej funkcie."

2) PRIŽIVUJEŠ SA NA TRAGÉDII! - "Každý z nás môže vyzývať políciu k tomu, aby robila to čo robiť má. Ale preboha, toto je lacné. Však oni pracujú, drú, makajú, aby našli vrahov a keď ich niekto k tomu lacno vyzýva, tak sa iba priživuje na vražde dvoch mladých ľudí, a to je trápne a úbohé."

3) LYŽOVAČKA TI BOLA PREDNEJŠIA! - "Tak preboha kde bol on, keď sa stala tá vražda prvý týždeň? Bol na lyžovačke v Rakúsku. Brázdil svahy s rodinou. Ani len nemal ten chochmes, aby sa vrátil na Slovensko a dneska sa tvári, že to bola tá najväčšia vec, ktorá ho zasiahla takým spôsobom, že to neustále vyťahuje."

4) DAL SI PREJAV NA MATOVIČA! - "Andrej Kiska dokázal, že je jeden obyčajný populista, ktorý dal prejav na Matoviča."

5) SI DAŇOVÝ PODVODNÍK! - "Ani ja som nebol si vypočuť prejav pána Kisku, bol som v kancelárii a úplne úprimne vám poviem, že necítim sa komfortne v jednej miestnosti s daňovým podvodníkom a ja pána Kisku považujem za daňového podvodníka."

6) SI ŤAŽKÝ AMERICKÝ NEOLIBERÁL! - "Pán prezident Kiska sa veľmi jasne prihlásil k tomu, že je ťažký neoliberál takého amerického razenia, ktorý tu chce mať tie protrhové princípy, ktorý nechce pomáhať chudobným ľuďom, ktorý nechce pomáhať seniorom a tak ďalej. Nech sa páči. To je jeho priestor, to je jeho volič. Pravicový volič - individualista. Ale my sme iní."

7) PRIJAL BY SI KVÓTY! - "On povedal, že sme nafúkli hrozbu migrácie? No nech neblázni. To bol jasný dôkaz, že keby Andrej Kiska bol predsedom vlády v čase, kedy tu bola tá migračná vlna, tak by na Slovensku platili kvóty. Ale to nech si ľudia uvedomia."

8) SI POZEMKOVÝ KŠEFTÁR! - "On si dovolil hovoriť niečo o pozemkových špekulantoch. On, ktorý čelí obvineniam, vážnym obvineniam v pozemkovej kauze."

9) OŽOBRAČOVAL SI ĽUDÍ AKO GAUNER! - "Hovoril o gauneroch, ktorí nečestne zbohatli a ako zbohatol on? Splátkovými firmami, ktoré ožobračovali ľudí na splátky!"

10) ĽUDIA TEBOU POHŔDAJÚ! - "Prezident by mal byť reprezentant morálky a čestnosti. No on je krásny prototyp surového podnikania, ktoré neberie absolútne žiadne ohľady. Taký ten drsný americký kapitalizmus. To je Andrej Kiska a práve preto si myslím, že veľa ľudí na Slovensku ním pohŕda."

Snažil som sa to vyjadriť čo najslušnejšie. Pekný deň, priatelia!


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.