Brusel čelí najväčšiemu škandálu vo svojej histórii

blaha 2023
30.1.2024 15:26
Ak sa potvrdí článok z britských Financial Times, že Európska komisia plánovala ekonomicky zničiť Maďarsko, ak Maďari nepodporia balík pomoci pre Ukrajinu, bude to ten najväčší škandál, akému Brusel čelil od začiatku európskej integrácie.
 1. Ak v EÚ funguje takéto bohapusté vydieranie, potom členské štáty reálne fungujú ako kolónie.
 1. Keď sa impériu znepáči kolónia, dokáže ju ekonomicky vypnúť. Nulová suverenita, nulová sloboda. Das Neue Europa.
 1. Buď poslúchnete vojnových štváčov z Bruselu alebo vás zlikvidujú. Takto to vyznieva z tajného dokumentu, o ktorom píšu americké médiá. To je hrôza.
 1. Ak takto fungujú technokrati v Bruseli, potom sa pýtam, či EÚ vedie vojnu proti svojim členským štátom - lebo plánovať ekonomickú likvidáciu inej krajiny, to je vojnový akt.
 1. Odkiaľ zobrali technokrati z Bruselu mandát na to, aby plánovali likvidáciu maďarskej ekonomiky?
 1. Odkiaľ berú mandát na to, aby sa de facto pokúšali cez brutálny ekonomický nátlak o režimovú zmenu?
 1. Už v prípade Poľska bol jedným z dôvodov, pre ktorý vyhrala voľby probruselská opozícia, že Brusel trestal predošlú poľskú vládu ekonomickými zbraňami - priznáva to britský The Economist.
 1. V prípade Maďarska doposiaľ Brusel ekonomickým vydieraním neuspel a Orbán má podporu drvivej väčšiny Maďarov. Ako sa Brusel opovažuje trestať Maďarsko za demokratické rozhodnutia a suverénnu politiku?
 1. Opakujem - ak sa potvrdí, že Financial Times disponuje dokumentom z EÚ, v ktorom sa plánovalo ekonomicky zničiť Maďarsko, EÚ môže čeliť obvineniam zo surového imperializmu - bez akéhokoľvek demokratického mandátu.
 1. Mala komisia mandát od lídrov členských štátov? Nie. Mala mandát od kohokoľvek? Nie. Má mandát na imperiálnu politiku voči členským štátom? Nie, prepánajána, nie!
 1. Kvôli vojne proti Rusku sú ochotní urobiť čokoľvek. Aj znásilniť základné princípy, na ktorých stojí európsky projekt - to je šialené.
 1. My, Slováci, stojíme za Maďarskom a odmietame takéto flagrantné porušovanie národnej suverenity. A demokracie. A mieru!
 1. A ak sa potvrdí, že technokrati v Bruseli takýto vojnový akt voči nášmu susedovi naozaj plánovali, potom musí byť voči Komisii vyvodená zodpovednosť - exemplárna zodpovednosť.
 1. To, čo si dovoľujú v poslednom čase európske inštitúcie, či už Komisia alebo Európsky parlament, je cez všetky čiary.
 1. Keď EP kvôli Šimečkovcom útočil na Slovensko a šíril o nás lži, Maďari sa nás zastali. Teraz je rad na nás, aby sme sa my zastali Maďarska.

Dnes chcú ekonomicky zlikvidovať Maďarsko, zajtra to môžeme byť my, pozajtra niekto iný, kto nebude poslúchať.

Bráňme si našu suverenitu pred svojvôľou úradníkov, nič viac nechceme!

Ľuboš Blaha

Publikováno na sociální síti Telegram

(Autor je místopředsedou NR SR a místopředsedou strany Smer-ssd)

 

 

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.