Čínské automobilky na ruském trhu nahrazují západní značky

chinese car russia
30.1.2024 11:06
Čínský prodej aut loni zaznamenal v Rusku historický rekord a získal téměř polovinu podílu na automobilovém trhu v zemi. Čínské automobilky pronikají na ruský trh s novou image. Situaci zmapovala agentura Nová Čína a informace zveřejnil minulý týden Brics Information Portal. Jedná se o zajímavé informace také z toho důvodu, že o ruský trh a tamní budoucnost přišla také Škoda Mladá Boleslav.

Rusko zaznamenává v posledních letech neustálý růst prodeje čínských aut. Čínská auta jsou známá svou cenovou dostupností a stále konkurenceschopnější kvalitou, což přispělo k jejich rostoucí oblibě mezi místními spotřebiteli. Odborníci říkají, že vysoké prodeje čínských aut jsou výsledkem let snahy o zlepšení kvality a lokalizace, i když svou roli sehrály i západní sankce.

Čínští výrobci automobilů poprvé vstoupili na ruský trh na počátku 21. století, ale problémy jako slabá image značky a tvrdá konkurence jim zabránily na trhu zakořenit a přežilo jen několik.

V posledních letech však čínské automobilky absorbovaly přední světové odborníky v automobilovém oboru a neustále zdokonalovaly své technologie. Značné investice do výzkumu a vývoje popohnaly čínský automobilový průmysl k rychlému růstu a upevnily jeho pozici výrobní velmoci. Čínské automobilky se osvědčily působivým výkonem. Spotřebitelé, kdysi skeptičtí k čínským autům, po zkušenostech začínají měnit své postoje. Podle odborných novinářů čínský automobilový průmysl dosáhl „úžasných výsledků“ a s neustálým zlepšováním kvality a sortimentu budou čínští výrobci schopni konkurovat světovým lídrům v oboru.

V současné době většina čínských vozů prodávaných v Rusku spadá do střední cenové kategorie. Analytici poukázali na to, že ve srovnání s jinými vozy stejné cenové hladiny se čínské vozy často mohou pochlubit modernějším designem exteriéru a zajímavějšími konfiguracemi, čímž dosahují rovnováhy z hlediska nabídky a ceny. Čínské značky navíc vynikají nabídkou delších záručních lhůt nebo ujetých kilometrů, které dosahují až 7 let nebo 200 000 km.

"Mnoho zákazníků nyní dává přednost novým čínským značkám před zastaralými evropskými a korejskými," řekl Alejandro Carreno, generální ředitel RexRent, jedné z největších ruských autopůjčoven. "Jsem přesvědčen, že do dvou až tří let se vnímání čínských značek a důvěra v ně dále posílí."

Ruský automobilový průmysl dlouho spoléhá na zahraniční technologie. Tuzemští výrobci se nyní potýkají s potížemi kvůli narušení dodavatelského řetězce uprostřed sankcí. Podniky, které převzaly továrny uvolněné západními automobilkami, také nejsou schopny zcela obnovit výrobu. Ruské sdělovací prostředky uvedly, že ruská výroba automobilů se v roce 2022 téměř zhroutila a jediným způsobem, jak zachránit továrny, bylo lokalizovat čínská auta. Haval je jediným čínským výrobcem automobilů s plně vlastněnou továrnou na plný cyklus v Rusku. Ruské společnosti začaly hledat spolupráci s dalšími čínskými firmami při montáži čínských vozů.

Některé modely čínských Kaiyi a BAIC byly loni uvedeny do výroby v ruském závodě Avitotor v Kaliningradu, kde se dříve vyráběly vozy BMW, Kia a Hyundai Motors; bývalý závod Volkswagen v Kaluze zahájil výrobu vozů značky Chery.

Moskvič, dlouhodobá automobilka ze sovětské éry, a bývalá továrna Nissanu v Petrohradě také začaly montovat čínské vozy pod vlastními značkami. Evolute, vytvořený v březnu 2022, montuje hlavně čínská EV.

Několik dalších bývalých západních továren v Rusku v současné době jedná s čínskými partnery a očekává se, že letos obnoví výrobu. Čínské automobilky hrají klíčovou roli v oživení ruského automobilového průmyslu. Ruští průmysloví analytici tvrdili, že v příštích letech bude budoucnost ruského automobilového průmyslu vázána na čínské výrobce.

Západní sankce proti Rusku od začátku ukrajinské krize zvýšily poptávku po čínských autech. Po masovém exodu jihokorejských, japonských, evropských a amerických automobilek je ruský automobilový trh připraven přijmout produkty čínského automobilového průmyslu.

Nedávná studie automobilové obchodní divize ruské Bank Otkritie ukázala, že čínští výrobci automobilů dosáhli v roce 2023 v Rusku rekordního prodeje celkem 553 000 vozů, což představuje 49 procent automobilového trhu v zemi, přičemž podíl čínských vozů na ruském trhu je vyšší. než dvojnásobek oproti předchozímu roku.

V Rusku za poslední rok vyrostly čínské automobilové značky. Podle analytiků Bank Otkritie bylo 30 čínských značek automobilů oficiálně dovezeno distributory a dalších 15 až 17 značek vstoupilo na ruský trh prostřednictvím paralelního dovozu, což je obchodní kanál, jehož prostřednictvím je značkové zboží dováženo na trh a prodáváno bez souhlas majitele ochranné známky. Nejprodávanějšími čínskými značkami aut zůstaly tradičně Haval, Chery a Geely.

Kromě běžných spotřebitelů provedly velké nákupy čínských crossoverů pro obnovu vozového parku velké ruské taxislužby a společnosti pro sdílení aut, včetně Yandexu. Společnost RexRent uvedla, že čínská auta se stala nejoblíbenějšími auty z půjčoven v Rusku; Podíl čínských vozů v jejím vozovém parku vyletěl z 3,7 procenta v roce 2022 na 40,8 procenta v roce 2023. Čínská auta také dominují ruskému segmentu elektrických vozidel (EV). Nejprodávanější značkou byl ZEEKR z Číny, následovaný místní značkou Evolute.

Ruská vláda začala loni prosazovat používání aut domácí výroby jako služebních vozidel. Kromě tuzemských značek jako Lada a Moskvič zařadilo ruské ministerstvo průmyslu a obchodu do vládního seznamu prioritních nákupů také modely čínské značky Haval.

Navzdory prudkému nárůstu cen čínských aut kvůli rostoucím nákladům se průmysloví analytici stále domnívají, že čínští výrobci automobilů letos prodají v Rusku více aut.

 

Zdroj: BRICS INFORMATION PORTAL

 

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.