Carlson se v Moskvě setkal se Snowdenem a Readovou

snowden ilustrace
8.2.2024 13:37
Tucker Carlson se v průběhu pobytu v Moskvě, kde uskutečnil rozhovor s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, setkal s bývalým americkým zpravodajským důstojníkem Edwardem Snowdenem a také Američankou Tarou Readovou, bývalou asistentkou Joe Bidena z doby, kdy byl senátorem, která ho obvinila ze sexuálního obtěžování.

Rozhovor se Snowdenem, jak dnes informoval portál Semafor, trval několik hodin, ale rozhovor nebyl určen pro Carlsonův program. Rozhovor s Readovou prý Carlson využije ve svém pořadu na platformě X.

Edward Snowden v roce 2013 zveřejnil tajné informace o metodách elektronického sledování americkými zpravodajskými agenturami, včetně nezákonného odposlechu rozhovorů mezi představiteli jiných států.

Bývalý  zpravodajec uprchl před pronásledováním ze strany amerických úřadů v květnu 2013 do Hongkongu a obrátil se se žádostí o azyl na několik zemí, včetně Ruska. 23. června téhož roku dorazil Snowden do Moskvy. 1. srpna 2014 dostal povolení k pobytu v Ruské federaci na tři roky a v říjnu téhož roku - povolení k pobytu na dobu neurčitou v Rusku. V prosinci 2022 Snowden složil přísahu a stal se občanem Ruské federace.

Readová se do Ruska přestěhovala v loňském roce. Na jaře 2020 obvinila Bidena ze sexuálního napadení v roce 1993, kdy působil jako senátor. Readová dříve řekla, že „přišla o všechno“, včetně své práce, když proti Bidenovi vznesla obvinění. Postěžovala si, že média ani zástupci Demokratické strany nevěnují jejím slovům dostatečnou pozornost.  

 

 

Foto: E. Snowden, Youtube screen

 

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.