Velké tajemství ministra zdravotnictví Romana Prymuly

obrazek
29.10.2020 08:02
Před několika dny byli fotoreportérem Blesku přichyceni v pozdních večerních hodinách před ctihodnou budovou vyšehradské kapituly. Královské kolegiátní kapituly sv. Petra a Pavla na Vyšehradě (K Rotundě 100, 128 00 Praha 2-Vyšehrad), dlouhodobě v nájmu restaurace Rio’s Štulcova 102/2 Praha 2 – Vyšehrad) ministr zdravotnictví Prymula a poslanec Faltýnek. A několik dalších. Mělo se tam hrát například o post nového šéfa VZP. Ale vzhledem k termínu volby by to bylo trochu příliš pozdě. Tuto hypotézu je nutné odmítnout. Restaurace byla sice zavřená z důvodů nařízení vlády, avšak nabízí podávání jídla skrz okénko. Parkování možné přímo před restaurací na základě karet, které obdržíte od obsluhy. Proto tam mohlo přijet a odjet auto s panem ministrem. A proto je nutné přijít s jiným výkladem. Co když to byli všechno dvojníci? A nebo se tam ministři chodili relaxovat a pan Faltýnek ukazoval panu Prymulovi, jaké možnosti mají členové vlády.

Všichni jsme egoisty. A jakou odměnu mají veřejní funkcionáři za svou těžkou službu vrtkavým občanům mají? Ani si nesmí domluvit soukromý kšeftíček po pracovní době, protože by se ocitli ve střetu zájmů. Pan ministr měl přitom živnostenské oprávnění. Pánové si tam chodili přivydělávat potajmu úklidem po nepořádku, způsobeném jinými politiky. Proto jsou jejich výpovědi tak rozporné, jak je uváděno. A veřejně se za to stydí, že by se jim republika smála.  

Mohl do daného objektu přijít uklízeč a začít tam luxovat? A bát se Velkého Bratra? Na úklid celé kapituly bych pro jistotu zaměstnal dokonce dva. Velcí metaři nemuseli vědět, odkud se na ně může bratříček přiřítit. A premiér ovšem z vlastní zkušenosti ví, že pak na dotyčného mohou došlápnout přímo z Brusele. A proto nahlas veřejně z plných plic zoufale promlouvá „Je to katastrofa“ a raději ani nechce vědět, co tam pan ministr v té vyšehradské kapitule pohledával. Ten vedlejší kšeftíček panu ministrovi jako uklízeče v prostorech vyšehradské kapituly, aby si přivydělal tak jako mnohá herečka za pokladnou,  by mu snad šlo odpustit. To, jestli si s výkonným robotickým vysavačem zn. Faltýnek pošpitali o šéfovi VZP jako domovníci a dali si u toho kafíčko, snad není důležité. Pana ministra má usvědčovat z útraty v restauraci jeho fotografie se šrajtoflí. Co když ale si pouze přepočítával těžce vydělanou odměnu za úklid? Za hodinu měl vyjít pan Faltýnek s Raimundem Špundou. Evidentně kontrolovali, kde ještě zůstala nějaká pavučina. To, že se tímto angažmá dostali do vážného střetu zájmů, tak to vysvětluje chování i výroky všech přímých i nepřímých akterů ex post. Už Plzák doporučoval: Zatloukat, zatloukat, zatloukat. O tom, co vidíme, rozhodují naše sociální předsudky, ideologické brýle, sociální zkušenosti. Kdyby vycházel z objektu někdo jiný, posuzovali by diváci celou událost zcela jinak. Škoda, že se ti papaláši nepřestrojili do montérek. Případně do ženských šatů. A nenesli košťata. Pochopili bychom tak také mlčení Raimonda Špuldy, provozovatele daného zařízení. Podléháme příliš snadno kouzlu hesla, že šaty dělají člověka.

Je zapotřebí si ujasnit, proč daná schůzka by měla být posuzována jako ilegální? V pozitivním případě se lze divit, proč fotograf Blesku nezavolal přímo StB. Kde jsou ty dopisy rozhořčených pracujících, kteří spatřili Adama Michla půl hodiny se producírovat ještě poté po 13 hodině středoevropského času bez roušky před budovou ČNB? Čímž nutně podryl důvěryhodnost jak ČNB, tak i ČT. ČT propaguje porušení předpisů a nikomu to nevadí. Všichni jsme si rovní a někteří jsou si rovnější, že ano. Ale o to přece vůbec nejde, zda se někdo sešel či nesešel. Jde o to, kdybychom se na onom místě sešli tehdy a tehdy a pošpitali se třeba o rybách, tak zda bychom tím porušili nějaké zákazy? Je slušné se účastnit honu na čarodějnici? Naopak pan ministr projevil mimořádnou statečnost, s níž dokázal čelit štvanici jak mediální, tak demobloku. Rozhodně větší, jak Píka v únoru 1948. Kdyby všichni mlčeli, udělali by lépe. V roce 1949 se konalo známé setkání hokejistů. Nešlo o stejný případ. Ale s obdobnými  dozvuky, viz slavnostní přísaha Hřiba, že účastníky schůzky bude pronásledovat do devátého kolene.

Paní herečka Chantal Poullain měla díky změně předpisů nehodu na kruhovém objezdu. V podstatě jsem se díky jeji nehodě naučil, jak dodržovat předpis. V žádném případě neztratila mou důvěru v to, že je dobrou herečkou. Ani snad režiséři, kteří jí dávali další role. Proč by měl důvěru veřejnosti ztratit Prymula, díky němuž jsem se dozvěděl, v čem může být problém s rouškami. A to, že nesmím požádat o vstup do restaurace, aby mě pustili na WC. Zásadně chodím do zavřené restaurace, má to romantiku a hlavně mi nehrozí, že se tam setkám s někým v zamžených ideologických brýlích.

Mám strýčka hostinského a zazvoním mu u dveří. To mě fakt nesmí pustit dál a posedět se mnou v prázdném lokále a uvařit mi kafe? Redukujme prosím problém na co nejjednodušší prvky. Vám vždy hostitel zakazuje uvařit si kafe? Můžeme jít dále, zazvoním u Radky, která je tam číšnicí, platí výše uvedené, nebo je to jinak? Restaurace jsou zavřeny pro veřejnost, nikoliv pro hosty. Ta schůzka byla zcela jistě pracovní a kontrolní schůzkou, jak se daný zákaz dodržuje. Uklízelo se. Všude prach a pavučiny. Pan ministr nám přece zakázal zpívat a bavit se, nikoliv pracovat home office. Kdyby šlo o utajený politický byznys, tak právě Faltýnek by chtěl jeho projednání ve Sněmovně, neboť na tyto prostory se vztahuje svoboda projevu i po projevu dle soudního výroku v kauze Nečas kontra Tlustý a spol. Císařové Rudolf a Václav chodili po Praze dokonce v přestrojení. v nejhorším případě by mělo se dít totéž, co by se dělo, kdybych já byl přichycen při podobném prohřešku. Zákaz vstupu do restaurace neobsahuje v sobě zákaz vstupu do nemovitosti. To nemám ze sebe, argumentoval takto JUDr. Stanislav Křeček na Facebooku. Zavřená restaurace přestává být restaurací. Nešlo o restauraci, ta končí, pokud máte zakázáno její provozování jako zařízení, v němž se je dovoleno hygienou prodávat pochutiny veřejnosti. Fakt věrohodnost fungování pravidla pravé ruky a jízdy vpravo závisí na tom, kdo to zavedl? U nás např. okupanti. Bylo to na vysvětlení premiérovi se závěrem: Doufám, že se to nebude opakovat.  Vzhledem k tomu, že jde případně o jeho první pochybení, tak by stačila třídní důtka.

Kdyby to po celý den nenafukovala všechna média, tak je ještě teď Prymula ministrem. Odvoláte plukovníka uprostřed bitvy jenom proto, že měl utržený knoflík u uniformy? Také jde přece o ztrátu důvěryhodnosti. Vy byste poslouchal plukovníka, na jehož uniformě byl zel utržený knoflík? Nezadržoval byste smích? V kolika veselohrách už vystupovala podobná postavička? C.K. Polní maršálek. Šíleně smutná princezna. Až dosud jsem si myslel, že před zákonem jsme si všichni rovni, dokonce i tvůrci zákona. Nebo platí, že téze, že někteří jsou rovnější? Nevím, že by platilo, že by zásada rovnosti nevztahovala na morálku. Doporučuji ke studiu Etiku Nikomachovu. A navíc vyplývá i z Deklarace nezávislosti USA

Úlet pana ministra spočívá tedy v tom, že chodil vyšehradskou kapitulu uklízet jako Velký metař, čímž se ale dostal do střetu zájmů. Proto pan premiér tak naříká, že je to úplná katastrofa, neboť to ví z vlastní zkušenosti. Teď se ale všichni dohromady bojí, že se jim republika bude smát, kdyby to na ně prasklo.

A jaké pravidlo porušil? Jedině tak pravidlo šťastného návratu. Kdo zakázal provozovatelům restaurací přijímat soukromé návštěvy? Kde ten zákaz je vyvěšen? V tom je díra. Skulinka, do níž se i poněkud obézní ministr vejde.

Ano, je tam mezera. Pokud není v nějaké vyhlášce definováno to, co je restaurace. Ale to už se přece řešilo u EET. Zůstává i po zavírací době hospoda hospodou, nebo se s ní stává útulek pro psy, stoly a židle, kam si lze pozvat kohokoliv třeba na oslavu vlastních narozenin? Jako domů, že ano.

Nejděte si definici hospody na Wikipedii. Byl tam snad číšník? Tedy muž či žena plnící požadavky návštěvníků, roznášející nápoje a pokrmy. Bývá vybaven peněženkou k vybírání útraty návštěvníků a oděn v tmavých barvách nebo v tmavé spodní části oděvu a bílé halence, jde-li o ženu (sjednocený oděv však není nutností – slouží pouze k lepší orientaci apod.). Očekává se od něj náležitá úslužnost a ochota, která může být odměněna drobným obnosem – zaokrouhlením ceny nahoru zákazníkem (spropitné neboli dýško). Nikdo takový nevyšel ven, aby se nechal vyfotit. 

A jakou věrohodnost mají pravidla silničního provozu. Ta snad vyplývá přímo z nich, kolika nehodám dokážou zabránit. A ne z toho, kolikrát je případně poruší nějaký ministr

Proč právě nyní, když rostou vklady v bankách jako nikdy? Vzhledem k tomu, že Śvédsko není tranzitní zemí, tak jsme hvězdy. Jsme tranzitní zemí uprostřed Evropy. Kovid k nám mohl přihasil odkudkoliv a také přihasil (viz mapa zavěšená na webu MZ). Česká republika je stále oblíbenějším cílem turistů. Během loňského roku se podle dat Českého statistického úřadu v tuzemských hotelích, penzionech, ale také v kempech ubytovalo 22 milionů hostů. Podle Českého statistického úřadu strávili loni hosté v českých ubytovacích zařízeních celkem 57 milionů nocí. Zahraničních návštěvníků přijelo za rok 2019 o 272 tisíc více než v roce 2018. Že šlo o tranzit, vyplývá z toho, že každý z nich se zdržel toliko tři noci.

Naprostou většinu zboží a surovin převážejí po tuzemských silnicích kamiony. Českem jich projíždí 50 tisíc denně a jejich počet nadále roste. "V Evropě plníme roli tranzitní země. Je to dáno tím, že se nacházíme v jejím středu," připomíná mluvčí sdružení dopravců Česmad Bohemia. Pokud se vir šíří nekontrolovaně skrz populaci, tak by se ekonomika časem padla na nos tak jako tak. A to už proto, že tak 80% HDP souvisí se zahraničním obchodem. Ten výpadek čínských a britských turistů zkrátka ničím nejde nahradit.

Jedeme močálem temným kol černých skal. Příkladem nám může být ČSSR, která se dokázala ubránit bez mediálního humbuku proti zavlečení slintavky a kulhavky z bratrských zemí PLR a MLR. Čest její památce a jejím hrdinným obráncům.V mediální vichřici nelze udržet rovnováhu. Babiš udělal to, co Sobotka. Sobotku Sněmovna požádala, aby odvolal Babiše. Babiš zase pod tlakem Sněmovní většiny odvolal Prymulu. Co když náhodou je plukovník Primula, mediálně popravený, je stejným hrdinou, dnes už dokonce vyznamenaným, jako generál Eliáš? Šlo přece o předsedu vlády. Jenom hledám v dějinách, kdy se dělo něco podobného. Abych změnil pohled na dějiny podle nejnovějších událostí. Ne nadarmo se uvádí, že historii historici neustále přepracovávají z hlediska současnosti. Ještě závažnější otázkou je, co to bude stát nás občany. Kolik mrtvých jste ochoten/ochotná si vzít na triko svým schvalováním ukvapeného odvolání ministra zdravotnictví? Hodnota lidského života stoupá v souvislosti s masou investovaného lidského kapitálu do něj investovaného a mírou jeho zhodnocování. Na počátku neumíte vůbec mluvit a po 60 letech třeba ovládáte 10 jazyků. Je tedy logické, že Vaše hodnota je o to vyšší. Indiáni si střežili stařešiny jako oko v hlavě, protože ti znali, kudy dusali bizoni před léty padesáti a výše. A po jejich smrti je snědli, aby snědli jejich moudrost.

Znám jeden rehabilitačně léčebný ústav, rozežíraný a požíraný koronavirem, který leží tak daleko od civilizace, že je téměř nemožné, aby ho tam některý z jeho imobilních klientů přenesl. A současně platí, že návštěvy tamtéž byly od jara velmi hlídány a monitorovány. Takže ho tam musel zanést někdo z personálu po dovolené.

Ale až vyhubí koronavirus ty staré lidi, nehrozí snad nebezpečí, že se zmutuje ve smrtelnou chorobu, která si pochutná na poněkud mladším masíčku? Takhle dopadlo "30 let svobody". Změnilo v orwellovskou školu nenávisti. A to ještě rychleji, než bys řekl švec. Jestliže platí, z bláta do louže, tak není důvod k tomu, abychom na to bláto nevzpomínali s nostalgií na to, jak nám bylo dobře v tom totalitním bahně jako v jáchymovských lázních

I kdybych připustil správnost téze, že Koronavirus zabíjí polomrtvé důchodce, tak ale je nutné doplnít B: Kdopak k ním ten koronavirus zanesl? Imobilní důchodci to byli stěží. V Techtle Mechtle byli polomrtví důchodci? A nebo na jaře v Litovli? A ten pražský taxikář také nebyl důchodce. Co s touto informací? Sedmačtyřicetiletý bloger romského původu zemřel podle manželky v sanitce při převozu do nemocnice. Na svém facebookovém profilu vydal krátce před cestou do nemocnice video, v němž upozorňuje na to, že koronavirus „není obyčejná chřipečka“.[1]

Předešlý ministr zdravotnictví Vojtěch byl snad lepším expertem než pan Prymula? A nebo je jím snad ten čerstvě jmenovaný, který ani neví, co to je reprodukční číslo? Pan Prymula dobře definoval problém a soustředil na jeho řešení, co vše udělat, aby nedošlo k zahlcení nemocnic, poskytující intenzivní péči. Tedy problém, který vy vůbec nevnímáte. Jednooký mezi slepými králem. Nikdo nejsme dvouokými.

Pan Prymula byl úspěšným léčitelem, lepším než jeden známý Šarlátán, protože pokud umím počítat, tak ve světě zmírá na kovid každý 40 pozitivně testovaný, u nás každý 80tý. Každý čtyřicátý pozitivně testovaný umře. Je to u nás lepší nebo horší? Podle pana Hamáčka snese české zdravotnictví až 120 000 nakažených pacientů. Kolik rakví? 

Už přes 43,5 milionu lidí se ve světě od začátku pandemie nakazilo koronavirem. Vyplývá to z dnešních aktuálních údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), která vývoj pandemie dlouhodobě sleduje. Na 1,160.000 lidí s covidem-19 podle statistik univerzity zemřelo.

Pan Koubek tvrdil, že každé druhé úmrtí souvisí s Covidem. Je sice pravdou, že na to měl myslet samotný ministr, než se začal přiživovat vedlejšáky, ale už se stalo, teď jde už o následující kauzální řetězec. Jste divákem na Velké Pardubické, kůň s jezdcem klopýtne před Taxisem. Nemyslíte, že Váš případný požadavek na výměnu jezdce nemusí být tím pravým ořechovým? Během jízdy se kůň nepřepřahá. Už jste viděl firmu, v níž všichni její zaměstnanci "rozhodují ve sboru" ?

Rovněž koordinovanost médií v informování o případu stojí přinejmenším za zmínku. Normálně by konkurence nedělala Blesku reklamu. Spíše bych se nedivil, kdyby toho sólokapra se snažila pěkně konkurence zatlouci. Škoda, že s tím nepřišel Sputnik. Kdyby někdo předtím citoval Blesk, setkal by se asi s velkým odsudkem, že nečerpá ze seriózních zdrojů.[1] Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovensko-bloger-smrt-jozef-kmeto-covid-19-koronavirus-video.A201026_145020_zahranicni_baky

rezjir10
Zajímám se o historii, politiku a ekonomii, protože Češi nerozumějí svým vlastním dějinám.
Klíčová slova: dezinformace, Roman Prymula

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.