Ta Pekarová Adamová se ve Vilniusu zase ukázala

svejk mullerova
3.6.2023 17:07
Tak Pekarová Adamová z nás, holubičích Čechů, udělala nejostřejšího jestřába v NATO, paní Müllerová. „Vážně? A jak se jí to, propánakrále, podařilo?“

„Jednoduše. Na setkání předsedů parlamentů zemí NATO v pátek ve Vilniusu prohlásila, a to jako první ze všech politických činitelů zemí NATO, kterých je - myslím těch zemí – 31, že zakládající akt NATO – Rusko z roku 1997, ve kterém se obě strany zavázaly nepovažovat se za protivníky a budovat mír v Evropě, se musí zrušit“.

„No tak na tohle, pane Švejk, zírám jak mladá vrána. Ženská a navrhuje zrušit domluvu o míru? To mi do hlavy neleze. A to na tu chytrost přišla ta dáma v NATO opravdu jako první?“

„Zřejmě ano. Ve zprávě portálu iDnes.cz, který o věci informoval, nestálo nic o tom, že by to po někom jen opakovala. Takže v tomhle máme, my Češi, paní Müllerová, světové prvenství“.

„Děkuji pěkně. A co dál? Co ještě jsme se od té paní dověděli?“

„Samé lahůdky, paní Müllerová. Např. tu, že pokud existuje národ, který vstoupí do dějin tím, že změnil bezpečnostní realitu v Evropě k lepšímu, budou to Ukrajinci. No přiznám se vám, že lepší hlášku, než je tahleta, jsem v životě neslyšel“.

„Ale víte, milostpane, co je na téhle věci asi nejhorší. Že ve Vilniusu se takovýmto hláškám nikdo nesmál. A že se jim možná i tleskalo“.

„Bohužel. Ale to už jaksi patří ke světu, který momentálně žijeme. Ještě štěstí, že do naší party u Kalicha ještě nepronikl a bohdá nepronikne. Ale já už letím, jinak mě trest za nedochvilnost nemine.

Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.