Tak černě to zase tak nevypadá...

vyvadil ilustrace
21.11.2023 09:10
Dnes prožíváme zřejmě nejčernější období v životě České republiky od jejího vzniku v roce 1992 a potažmo od listopadu 1989, vzdor tomu, že část společnosti, ovšem stále se zmenšující, s masivní podporou medií, veřejnoprávních i soukromých, mohutně tleská.

A tak, když se  celá současná politická i mediální moc rozplývala nad údajným gigantickým významem Karla Schwarzenberga, spolu s nekritickým ignorováním faktu, že jeho dávnější rodový předchůdce Filip Schwarzenberg se coby ministerský předseda  podílel na krvavém potlačení  výdobytků revolučního hnutí roku 1848, což ke  je zjevně důvod, proč je naší klerikální pravicí tak milován i ctěn, je dobré, že soukromá česká televize CNN Prima nalezla odvahu právě uprostřed oslavných až nudně patetických výlevů současného tvrdého mainstreamu uvést do programu  prezidenty Zemana a Klause.

Protože už dávno nejsem politikem, nemám povinnost sledovat zpravodajství a rozdírat své duševno zejména, když přece jenom něco zajímavého a odlišného si lze obratem učinit z poznámek a komentářů na sítích, což i naopak pravidelně činím.

A tak jsem narazil na informaci Parlamentních listů, která líčila reakce rozlícených stoupenců této vlády či odkazu Václava Havla, co si to ta televize dovolila. A tak jsem si alespoň část jejich rozhovoru s redaktorkou Tománkovou pustil. Byli jako vždy uvolnění, ale, kritičtí vůči současné vládě a vývoji v zemi.

Ve světle fanaticky zjednodušeného prozápadního a proválečného směřovávání této vlády a zejména prezidenta, který jej prohlubuje vypjatým a netolerantním progresivismem daným uvažováním  čtyřhvězdičkového generála jehož vývoj byl lemován bojem proti americkému agresivnímu imperialismu, který dnes zaměnil za stejně  vášnivý  boj proti agresivnímu imperialismu Putinova Ruska,  se ba prezidenti jeví jako protimainstraemoví a antiestablismentoví rebelové.

Oba pánové zde prezidentové zde vládli dohromady 20 let a oba vtiskli zemi specifickou českou formu samostatné české politické realistické školy. A mají právo kritizovat, protože nikdy během oněch 20ti  let nebyla situace v zemi tak špatná. Ztratili jsme jakýkoliv mezinárodní význam. Právem se  i černošští představitelé chovají k našemu premiérovi  jako k onuci, on je naopak oprávněně na posledním místě v podpoře. Naše ekonomika se zcela propadla a vláda, tak jak to dělala za předchůdců  ministerských předsedů za ODS Topolánka i Nečase jen utahuje opasky těm nejzranitelnějším.

Co je ovšem mnohem závažnější, že zahájila boj tak jako předlistopadový režim s vnitřním nepřítelem, což jsou podobně jako tehdy její kritici, jen s jiným znaménkem.  Mašinerie trestních stíhání, vyhazování z práce a udávání se dala na pochod.

Proto naprosto shodně oba pánové kritizovali tlak na omezení svobody slova či šířeji projevu, který nepochybně byl brán v listopadu 1989 jako rozhodující  podmínku jiné, svobodnější společnosti.

A oba by pro nás měli být příslibem, že jsme jako národ byli také jiní.

V dnešní době zažíváme kontrarevoluci proti realistickému racionálnějšímu a tolerantnějšímu Česku.

V každém případě to bude potřebovat nějaký silný úder, který zatřese současnou mocí. S výjimkou první Klausovy vlády každá 2. vláda ODS skončila fiaskem v důsledku  mimo jiné neúspěšné ekonomické politiky.

Druhá Klausova vláda skončila sarajevským atentátem, tedy vzpourou původních nejbližších spojenců Klause kvůli přijetí tzv. balíčků, Topolánkovo- Kalouskovská vláda skončila vyslovením nedůvěry během 1.českého předsednictví EU díky nadměrné úsporné strategii, která trvala i v době, kdy ji již ostatní státy zavrhly a konečně Nečasová, opět kombinací tvrdé úsporné strategie velkorysým darem katolické církvi a spol, údajně z jim ukradeného majetku. Šlo přitom o část toho, co katolická církev získala v rámci násilné rekatolizace českého národa.

Upřímně řečeno, ti, jak to dnes vypadá, kteří by přece jenom mohli vyměnit současnou politickou  vládní garnituru Babiš s Okamurou jsou z jiného těsta než Zeman s Klausem a nedosahují jejich myšlenkového rozsahu. Ale pokud by se spojili, mohou na čtyři roky tvořit uspokojivou realistickou změnu, která nás zbaví toho nejhoršího a Babiš, který se svého času opíral mimo jiné i o SPD či KSČM a ČSSD v zásadě patřil mezi nejúspěšnější sociálně pozitivní premiéry.

A jsem si jist, že zvítězí-li bude-li Klas a Zeman na živu, Zeman určitě a možná i Klaus by jejich vládu přivítali

Takže zase tak černě to nevypadá.

 

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.