Kde vzít další?

oslik
15.9.2011 08:03
Nabité stranické kapsy penězy ze státních zakázek z projektů T-72, Gripen, Pandur, Iveco, Dingo, CASA, ProMoPro a dalších, pomalu splaskávají. Straničtí agenti nelení a čile se rozhlížejí po dalších možnostech jako jsou nákup amerických stíhaček F-16, dostavba Temelína americkou firmou Westinghouse, ekotendr na sanace lokalit zamořených kdysi komunisty a nyní kapitalisty, vrácení majetku církvím, na kterých stát v minulosti prý vydělal, privatizace nemocnic atd.

V naší zemi se dnes vyskytuje zatím snad nejhorší sorta vládnoucí garnitury počítáno od sametové revoluce, která se neštítí provádět mafiánské transakce přímo před zraky občanů a za bílého dne a která snad nebude nikdy řádně potrestána.

Téměř všichni mají na sobě šrámy, způsobení jejich pohnutými minulostmi a současnostmi.

Jejich základní charakteristika by se dal uvést shrnutím vybraných následujících skutečností:

 

Finance

V čele je člověk, který má pochybnou minulost spojenou s manipulacemi armádních zakázek, včetně podílu na smrti výsadkářů, kteří důvěřovali jeho špatně nakoupeným padákům. Tento člověk zaměstnal bývalého ministra obrany v době, kdy se na něho hrnula obvinění z korupce. Tento rezort bez problémů řídí zakázky na ekologické projekty, protože by to zřejmě ministersvo životního prostředí nezvládlo. Tento rezort podporuje vrácení majetku církvím, aniž by zvažoval vliv na současnou ekonomickou situaci. Díry v rozpočtu se snaží zalepovat vybíráním prostředků od nejchudších občanů zvyšováním DPH apod. Na druhé straně např. od loterijních společností nechce prostředky žádné. Místo aby tento rezort chránil státní peníze, podílí se na jejich nesmyslném rozhazování ve velkém stylu.

 

Obrana

V čele je člověk, který dosud nebyl řádně vyšetřen v podezření na zpronevěru státních peněz při ozvučování předsednictva EU a který plýtvá sám osobně státními prostředky zbytečnými výlety na odlehlé části světa za účelem vyznamenávání vrahů, přepravou zvířat ze zoo vojenskými letadly, zbytečnými návštěvami bojových jednotek apod. Rezort nemá dosud zpracovanou koncepci o svém poslání, počty výzbroje neustále oscilují v řádech stovek kusů nahoru a dolů, aniž by někdo věděl proč. Tento rezort odčerpává ve velkém rozsahu peníze ze státní kasy za zbytečně nakupovanou výzbroj, což je často doprovázeno korupčními aférami, kterých má zatím nejvíce. Nedělají se žádné reformy. Hlavní „reformou “ je realizace nákupu nových stíhaček, aniž by se provedla analýza využitelnosti současně používaných.

Chobotnice akvizičních mafiánů je zdánlivě rozbitá propuštěním některých vykutálených exponentů, avšak zdravé jádro je tam pro jistotu ponecháno.

 

S dalšími rezorty tady asi nemá smysl pokračovat, bylo by to pro čtenáře únavné. To, že zdravotnictví půjde díky „reformám“ koalice ke dnu, školství nemá koncepci, doprava nemá peníze ani na opravu silnic po zimním provozu, zemědělství vlastně neexistuje, protože všechno dovážíme, kultura nestojí za nic, důchodci vlastně zaniknou, protože se nikdo důchodu nedožije, atd. atd., ví snad každý.

Dokonce v parlamentu končí demokracie, když jsou bez diskuzí s opozicí schvalovány koalicí rychlostí světla destruktivní zákony.

Této zemi bohužel nepomohou ani odbory, ani radikálové, ani občanská neposlušnost nepřizpůsobivých občanů. Je to věcí všech nespokojených občanů, kterým snad už brzy dojde trpělivost a dokáží nespokojenost vhodným způsobem projevit. Jinak tato země skončí špatně.

novotny
Zabývám se problematikou využití poznatků moderního výzkumu a vývoje pro zlepšení stavu naší společnosti.
Klíčová slova: vláda Petra Nečase, Vondra

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

novotny

Když oni prý už mají připraveny pod okny airbagy :-)

skodovka_1

Pane Novotný, souhlasím a to není jenom toto ministerstvo a co další. Třaba církve a návrat majetku? Defenestrace, ale pokud možno  bez hnoje a na tvrdo, pak by si místo držící nemohli stěžovat.

novotny

Pane Škoda, ono těch eko projektů, které vyhlašuje ministerstvo financí je poměrně dost, podívejte se na jejich stránky, jsou jich tam uvedeny desítky. Takže to není jen ten profláknutý jeden velký tendr za 60 miliard!

skodovka_1

Pane Novotný OK, ale zapoměl jste na zákázku z které kápne nebo pořádně šlpouchne do pokladny TOP 09 za ekotendr - zabetonování ropných vrtů. 

zenka

Já myslím, že by nám nepomohla sebelépe vyzbrojená armáda, v případě napadení /sice nevím kým?/ a už vůbec by nám v takovém případě vůbec nepomohlo naše členství v NATO!!! Určitě by nám bylo lépe, kdyby jsme zůstali "neutrální", jako např. Švýcarsko, Rakousko... Ušetřili by jsme spoustu financí ze státního rozpočtu na různé "mírové", ve skutečnosti agresorské mise do jiných suverenních států a nebylo by tolik příležitostí pro zloděje, kteří je jaksepatří zneužili!! Pevně věřím, že na ně taky dojde (už aby to bylo)!!!