Je úspěšný útok v Kurské oblasti plus?
Nikde v našich médiích se nerozvádí (kromě Davida Bohbota v PL), jak se podílely USA na eskalaci válečného konfliktu pro podporu Bidenovy partaje s vizí – UDRŽET PULSUJÍCÍ VÁLEČNÉ BĚSNĚNÍ DO PREZIDENTSKÝCH PODZIMNÍCH VOLEB. Tato mantra je skoro tabu, protože dávat podporu až masovému zabíjení do zištné souvislosti s americkými volbami je minimálně spojenecky neslušné – hm, hm.
Za tou odvetou Putina jsou však mnohé otazníky. Proč by měl v rámci světové soutěže nahrávat svému největšímu protivníkovi? Je zřejmé, že nějaké demonstrativní akce přijdou, ale hlavně to bude jen na oko – tedy vedle toho, bohužel, že to bude stát řadu dalších životů na obou stranách.
Určitě je potřeba připouštět možnost, že vyhraje Trump a že se rámcově změní celková politika vůči Ukrajině a i vůči Rusku. A pokud by se Trumpovi záhy po zvolení prezidentem podařilo dostat válčící strany k jednacímu stolu, bylo by velké plus pro Ukrajince, když by část ruského území udrželi. Osobně si myslím, že za takových okolností by si Putin ke stolu nesednul.
Velmi úsměvně působí zprávy v mnohých médiích o tom, jak ruští vojáci, kteří opouštějí pozice v Kurské oblasti, rabují v opuštěných domech vesničanů, kteří se evakuovali. Ani jeden zdroj nekomentuje stav, kdy při příchodu Ukrajinců bude na stole „zlatá cihla“ – „určitě tam vydrží až do návratu majitelů“.
Nicméně celou situaci nelze hodnotit jinak, než jasnou strategickou hrubku ruské strany a bude hodně záležet na reakci ruského vedení v čele s Putinem, jak se s daným stavem velkoryse vyrovná a v odvetných akcích až mstivě nevybočí ze standardních válečných operací.
- tisk
- přeposlat emailem
- sdílet
- uložit jako oblíbené
- 1568x přečteno
Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.