Bouře ve sklenici vody – všichni shání informace a teď najednou....

child spy
13.3.2024 14:42
V žádném případě nemám v úmyslu Andreje Babiše jakýmkoli způsobem obhajovat, ale je evidentní, že jeho školácká minela se opozici náramně hodí. A aniž si to uvědomujeme, každý novinář, když chce cokoli napsat, tak shání informace a to platí i v případě, když chce psát o nějaké osobě. A ještě k tomu ověření z více zdrojů.

V poslanecké sněmovně je slyšet mnohokrát, že ten a ten z protistrany byl tam a tam a řekl to a to, případně zatajil či opomněl něco kolem financí atd., atd. Velmi podobně a zcela oficielně se chová min.vnitra, když vytváří seznam dezinformátorů – no mnohdy také jen politicky nepřijatelné (mám na mysli třeba seznam, ve kterém jsou i Parlamentní listy – ty vadí ale především tím, že uveřejní vše, co se událo a i hojně vyjádření politiků, i když to vládnímu bloku nejde pod vousy a to neplatí až v tento čas, ale platilo to i za šéfování ANO s Babišem v čele); prostě v rámci politického soupeření je to zcela běžná praxe, že se o druhé straně sbírají informace.

Každý komentátor v televizi dělá přípravu na rozhovor s pozvaným hostem – a co to je? Sběr informací všeho druhu. Ale Babiš má ve volebních průzkumech skoro 40% a to samozřejmě je nutno srazit. Že se k tomu zneužívá státní orgán jako je sněmovna a místo toho, aby se vládní poslanci starali o lepší výsledky hospodaření budou probírat opozičního šéfa za jeho školácký překlep. M.j., když by někdo o mně prohlásil, že jsem škůdce státu, tak se budu zcela jistě zajímat co to je za ubožáka a to i s celým jeho zázemím, když to evidentně je pomluva a mediální účelová lež.

Když odhlédnu od této „kraviny“, tak každým takovým amatérským zveličováním hloupého přehmatu ukazuje pětislepenec, jak zoufale potřebuje do vedení státu schopné osobnosti a jak museli, aby dali vládní většinu, rozdávat křesla pidistranám, které by jinak zůstaly za branami sněmovny. Ale jsou tu i jiné persony, viz. Kalousek vylezl z politického hrobu a vrací to Babišovi určitě za to, když byl dotyčným dříve v PS odhalen jako ožralka.

Pokud chce být pětikolka důsledná, měli by na jednání obeslat všechny ty, kteří před sycením válečného konfliktu (viz. miliardy na náboje) by dali přednost příměří a jednání u kulatého stolu za mezinárodní účasti. Určitě už šel úřední mail do Vatikánu jako pozvání, protože papež to řekl víc než jasně.

Kupecké počty stačí k vyčíslení, kolik stovek životů se příměřím ušetří za jediný den. Je až nevhodné se takto vyjadřovat o smutku v mnoha rodinách – a zde je právě na místě ta otázka panu ministru Lipavskému, jako meritum celé šarády: „Poslal byste pane Lipavský někoho z rodiny na ukrajinskou frontu, kde pěšák v akci má tabulkovou životnost jen několik hodin??!“

Vše, tedy současné tanečky na skomírajícím státním hospodářství, začíná u voličů. Řada hlasů pro některou z koaličních stran bylo vloženo s nevědomím, že hlas půjde do dalších čtyř stran. Pravděpodobně si někteří tento podraz vyhodnotili.

Dnes už je evidentní, že současné vládní štěkny mohou Babišovi vyčítat všechno možné i nemožné, ale stát uměl řídit zcela jasně lépe. Pokud jde o minulost – kolik že to je už let? – myslím, že pokrytectví u pětikolky kvete jako zběsilé…. jakou že to měl minulost jimi prosazovaný současný prezident?

Při každé zmínce o Ukrajině se musí každý SOLIDNÍ politik, než otevře ústa, věnovat pohledu zpět na 8 let 2014 – 2022. Pokud to neudělá, bude vždy falešný. Putin je vinen zahájením válečných operací, které k zásadnímu vyřešení všech problémů nepřispívají. Nevím, v jakém postavení byla ukrajinská armáda (zda ji nedělili hodiny od zahájení operací), ale určitě to, co je stále více potřebné – kulatý stůl k jednání, měl být ještě před 24.2.2022 opakovaně využit. O to více,(při odhadech expertů, že se vojensky Rusko nedá porazit), je potřeba ho co nejdříve prosadit; nejlépe „včera“.

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.