Babišova koza zůstala celá, Sobotkův vlk nemá sebemenší šanci předstírat, že je syt

obrazek
12.12.2013 17:07
Koza Andreje Babiše zůstala celá, aniž by dal vlku Bohuslava Sobotky jakoukoliv šanci, aby to alespoň vypadalo, že se z ní nažral. Přesně tak na mne zatím působí výstupy z koaličních jednání ČSSD, ANO 2011 a KDU-ČSL.

Dokonce si myslím, že pokud se B. Sobotka stane premiérem, tak jenom proto, aby na něm mohl A. Babiš demonstrovat, kam až je ochotný pro udržení vlastního plného koryta (snu) - bez ohledu na ČSSD a její voliče - ohnout záda. Možná však špatně vidím a přehlédl jsem něco zásadního, co by mne usvědčovalo ze špatného odhadu. Dokud na opomenutí nebudu relevantně upozorněn, dál si budu myslet své.

Přeci za vítězství voličů ČSSD nemohu považovat zrušení některých poplatků za léčení a odevzdané povzdychnutí, že se možná o zvýšení některých daní bude v budoucnu jednat. Stejně tak se dívám na snížení DPH na plenky, knihy a nenahraditelnou dětskou stravu. Nikde totiž není psáno, že se ceny těchto komodit sníží, neboť si jejich výrobci a prodejci mohou dohodnout, že když se to kupovalo za dnešní cenu, tak si zvednou marži o rozdíl mezi současnou a navrhovanou výší DPH. Pokud má Babiš náhodou i vydavatelství a dělá do dětské výživy, tak se mu ústupeček Sobotkovi nakonec může ještě vyplatit. 

Opět zdůrazňuji, že je možné, neboť jsem jen laický komentátor toho co vidím a slyším, že se ve všem pletu. Přesto si troufnu Sobotkovi poradit, co bych udělal já. Oznámil bych voličům ČSSD, že než aby z koaličních jednání vyšla ČSSD jak oškubaná husa, ačkoliv by jako nejsilnější strana nesla za stav naší společnosti největší díl politické odpovědnosti, tak že raději odejde do opozice a to i za cenu toho, že by bylo nutné vypsat předčasné volby, či by v ní zůstala až do konce volebního období. A to zejména, pokud by se ukázalo, že o nic jiného, než se spojit s těmi, s kterými se naoko škádlil, Babišovi nešlo.

Rozumní voliči, ale i ti co ČSSD nevolili, by tuto politickou zásadovost nepochybně ocenili. Sociální demokracie sice volby vyhrála jen o prsa. To ale neznamená, že je nutné, aby před ANO, KDU-ČSL a Zemanem ryla držkou zem...

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: ANO 2011, ČSSD, KDU-ČSL, volby 2013

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

heriot

Já se jim také nedivím. Mladý Bělobrádek si chce jistě vytvořit nějaký obraz politika. A ví, že Sobotka tu vládu sestaví za každou cenu. To třetí křeslo pro lidovce najde tedy také za každou cenu. Už mu přece havlisté chvíli nahrávají požadavkem na zřízení Ministerstva pro lidská práva....Dám ruku do ohně, že ho zřídí, havloidní média mu to pokryjí a chybějící křeslo bude na světě.

antoninsebek

Aniž bych byl lidovec, tak se jejich postupu nedivím. Oni prostě vědí, co se odehrává v Bohouškově kebuli:

1/Vnitrostranický souboj jsem vyhrál, nyní musím dokázat, že se členstvo nadchlo správně. 2/Takže musím stvořit vládu za každou cenu. 3/Kdyby se lidovci topořili, tak udělám menšinovou vládu, protože soudruzi nám to rádi "dohlasují". Za příslušné protislužby, to máme natrénované.  Ale ani jedno ani druhé nemohu říkat na veřejnosti.

4/Peníze na všechny sliby a přísliby stačit nebudou, to ví i malé dítě. 5/Až pochopí Andrej, že také jiní kmotři jsou nepolapitelní,  tak najdeme nějaké zdůvodnění a ty korporátní daně zvýšíme. Všem. Však on si Andrej poradí. 6/Budeme se modlit, aby konečně nastalo oživení na trhu a pak to půjde samo. Samo-sebou, že naší zásluhou. 7/Bylo by ale dobré, kdyby lidovci vzali ta ministerstva zdravotnictví a kultury. Zasypat ty dvě černé díry my také nedokážeme, odpovědnost by ale byla na fláterních.

stvan

Právě si čtu, jak Babiš staví KDU-ČSL do latě a naférovku jim vyhrožuje, že vláda může být menšinová, tedy bez nich. Neměla by tuto alternativu jasně a srdnatě formulovat prostřednictví Sobotky ČSSD?Já si myslím, že ano. Určitě to ví i Babiš, ale evidentně mu to nedá být navenek tím, kdo tomu ve skutečnosti šéfuje.

heriot

Tak máte samozřejmě pravdu, že Sobotka není sám, nicméně už to tak chodí, že předseda strany, která tak fatálně v realitě vlastně prohraje volby, tu odpovědnost měl mít osobní. A když už to dopadlo, jak dopadlo, s tímhle programem nemá ve vládě co dělat.

Výsledek koaličních jednání jsem prognózoval od počatku, protože způsob jaký se udržel ve funkci napovídal, že za to bude muset také pravici, která mu tak zdatně pomáhala, zaplatit. A už se stalo.  Z programu ČSSD zbyla velká nula. Sobotkuv vlk nejen není syt, on si ani neukousl...

A k té nule vámi popsaná personální vyprázdněnost. K čemu taková ČSSD ?

stvan

Tak pozor pane Waltere, Sobotka podle mne v tuhle chvíli voliče ČSSD nezastupuje vzorně, ale  od voleb 2010 jsem alergický na zjednodušený pohled, že za vše může předseda. ČSSD měla, má a mít bude své orgány, které mají právo, správně povinnost, chování ČSSD navenek ovlivňovat. Předseda je samozřejmě první na pásce politické odpovědnosti, ale to neznamená, že jak úspěchy či prohry jsou jen jeho dílem. Tento nechutný zlozvyk ČSSD-já nic já muzikant- je hlavní příčinou neutěšeného stavu, ve kterém se ČSSD už pár roků nachází. Díky němu byl z řad ČSSD doslova vypuzen J.Paroubek a zůstali v ní lidé, kteří nedokáží vzít odpovědnost do svých rukou, ale o to víc je je slyšet, když si vyhodnotí, na koho je výhodné štěkat. Tím chci říct, že v ČSSD nejsou lidé, u kterých by si volič mohl říct, toho chlapa či ženu budu volit, neboť oni uvnitř strany svedli ideový střet a ukázalo se, že uvažovali správným směrem. Ano ideový, neboť se ven jiné střety než mocenské z ČSSD nedostávají.

heriot

Pane Śtváne, dovolím si použít expresivnější výraz. Sobotka je neschopný trotl, který zpackal co mohl, naposled volby a tím ublížil hrozným způsobem této zemi. To bylo evidentní od samého počátku. Nezasloužil si žádného hájení, zasloužil vyhazov. Jedno jakým způsobem.

Dnes to jen potvrdil, přesto jak se bijí se Zaorálkem v prsa, neprosadili jednu jedinou čárku svého programu. K čemu je taková ČSSD, s takovým vůdcem?

stvan

Pane Waltere, alou k PC a přečtěte si opakovaně před čím jsem ho  hájil. "Hájil" jsem ho  před tajnými dohadami "Haškovců" se Zemanem. Možná ho tento boj natolik vyčerpal, že už na Babiše a spol. nemá dost sil. A dodávám. Opět my obyčejní lidé ostrouháme.

antoninsebek

Coby obchodník s praxí a především coby kupující velmi dobře vím, že existují desítky způsobů, jak můžete u léků, knih, plenek i nenahraditelné dětské stravy zneužít snížené ceny DPH tak, aby se konečná cena v podstatě nesnížila.  Léky, pleny i ta dětskou nenahraditelnou stravu je možné i nutné "inovovat". Nové "a ještě lepší" výrobky budou nepochybně "eko", "bio", "čistější". Můžete šachovat s balením a u léků s účinnou látkou. Kdo to bude kontrolovat a současně bude mít pravomoc něco změnit? Snad ne SÚKL, proboha?

Řada z těch výrobků se dováží a působí zde vliv kurzu koruny, cíleně znehodnocovaného.   U knih se o tom snad ani nebudeme bavit, tam tomu věří snad jenom Bohoušek Sobotků. Vypadá to, že kopíruje jednoho Otce Zakladatele v jeho známém hesle, že všechno řeší trh.  Ano, myslel to dobře - chtělo by se říci. On a jeho oddaní poddaní (v čele s práskačem Hovancem) mlčí v zájmu jednoty partaje. Takže nemyslí.  Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.  

Na podporu svých předchozích tvrzení, že se ČNB mýlí v tom, že budeme díky jí mít lacinější potraviny uvádím dnešní snahu českých pekařů po zdražení. Argumentují pohonnými hmotami, ale už tady byly vyšší ceny nafty a nikdo neřval.  Odvolávají se především na ceny MOUKY....

Vážení přátelé, ano (tak se jmenoval jeden film).

Ano. Páni pekaři Vám mohou dokázat, že SE MOUKA MUSÍ DO TÉTO ZEMĚ MLÉKA a STRDÍ DO-VÁ-ŽET ........ ... V cestě, jak to  napravit stojí dva faktory: sluneční kolektory a Babišova řepka. Konkrétně se odvolávám na to, co slyším právě v TV - je čtvrtek 12.12.2013 v krátce před 19,30 hodinou. Také to, že už neumíme vyrobit ani konkurenceschopné kvasnice. To nám ten kapitalismus pěkně vykynul .... Dobro došli.  

heriot

Omlouvám se , odklepl jsem to 2x....

heriot

Pane Štváne, jako Váš velice častý oponent musím tentokrát říci, že podepisuji každé slovo, které jste napsal. Vidíme konec ČSSD v přímém přenosu.

Ale rypnutí si stejně neodpustím - vzpomeňte si jak jste ho nedávno hájil...