Středula Bártovi: Nazývat stávku populismem je absurdní

28.11.2010 13:36
Ministr dopravy Vít Bárta z Věcí veřejných označil v rozhovoru pro Denik.cz připravovanou prosincovou stávku odborářů za populismus. Na jeho slova reagoval pro server Vaše věc.cz šéf Odborového svazu KOVO Josef Středula slovy: „Nazývat populismem stávku je jen snaha nepřiznat manažerské chyby této vlády.“

„Když má stát z čeho brát, chápu, že se vyplatí tlačit na zvýšení platů. Pokud ale všichni víme, že státní kasa je prázdná, jde jen o populismus,“ řekl v rozhovoru pro Denik.cz Vít Bárta.Takový odpor zaměstnanců státu tady ještě za posledních 20 let nebyl a bylo by lépe, kdyby se ministr Bárta započal zabývat tím, jak situaci změnit,“ řekl serveru Vaše věc.cz na adresu Víta Bárty šéf Odborového svazu KOVO Josef Středula. Dodává, že trestat zaměstnance státu za to, že vláda sama nerozumí jeho řízení je dost absurdní. „Navíc bývalé a současné pravicové koalice zapříčinili největší nárůsty státního deficitu v historii a nebyli to ti, kteří připravují stávku," doplnil pro náš server Josef Středula.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

lenka-vaskova
Pane Šimoníku, v rámci svého zdraví (a duševního zdraví zdejších slušných komentátorů) byste měl zase začít chodit cvičit. Nejen pasivní inhalování kouře, ale rovněž pasivní četba vašich myšlenek, škodí zdraví.
lenka-vaskova
Ano, pane podnikateli, jak to děláte? Také podnikám, sedět tady od rána do večera si ale určitě dovolit nemůžu. A o volném čase to dělám jen velmi výjimečně.
petr-meduna
Pane Šimoníku, neživím, ale zajímalo by mě - a jistě nejen mě - jak to děláte, že máte tolik času?
petr-meduna
Pane Šimoníku, o jaké pohádce to mluvíte? Vy také pracujete ve stavebnictví, že? A špatně se asi také nemáte. Ale kdy vlastně pracujete, když pořád jen sedíte u internetu a komentujete? To mi nějak hlava nebere...
petr-meduna
Pane Višňovský, vaše věta Vy se asi moc neorientujete, že? tedy přichází od toho pravého...