Soud vytvořil politický proces! ČR má prvního politického vězně.

obrazek
14.4.2012 09:32
Poslanec Parlamentu ČR Jaroslav Škárka, oznamovatel statisícového úplatku, si půjde "sednout". Poslanec Vít Bárta - tedy ten, který uplácel - dostal podmínku. V očích laické veřejnosti se z poslance Jaroslava Škárky stává politický vězeň. Evropská a světová média jistě tento výsledek zaznamenají. Trapné parlamentní divadlo v režii vládní (panské) koalice tedy pokračuje...

Denní realitou je, že není dne, aby se nám neurodila nová korupční aféra. Miliardy utíkají ze státní pokladny neznámo kam. Sociální otřesy a dopady na občany nabývají na síle. Ministři se střídají jako figurky na orloji. Do Nečasova kabinetu ministři se slávou přicházejí, po krátké době s ostudou odcházejí. Ti, co vydrží déle, jako Alexandr Vondra, mají už z ostudy kabát. Ministerské korýtko se totiž těžko opouští.  

České veřejnosti jsou pravidelně tiskem i těmito pravicovými politiky servírované soudní causy z Ruska, Ukrajiny, Číny či z Kuby. Zde nešetříme výrazy, že v těchto zemích probíhají politické procesy. Ve veřejnosti je takto, zcela záměrně, vyvolávána nenávist či nedůvěra k těmto zemím.

Včera si Česká republika vyrobila svůj vlastní politický proces. Oběť, tedy oznamovatel úplatku, se stala viníkem. Poslanec Škárka dostal tříletý nepodmíněný trest. Ten, kdo uplácel, vyklouzl s podmínkou. To je výsledek soudu v České republice. To je také signál k veřejnosti, že Česká republika již není právním státem. 


premysl-votava
Česká strana národně sociální
Klíčová slova: justice

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Martin Konečný

Pane Kulíku zdravím, já už v práci byl a text jen upravil, mně ta čeština občas moc nejde. Já na hodiny nehraju pač živím sebe a ještě nějaké své zaměstnance. :-))) Flákač a lempl jsem, poslanec mně hned odhalil. Už se lepším. Mám jediné štěstí, že jsem veverky odhadl hned a někteří až pozdě a to s nimi pili kafe. Já neodhadl ČSSD, tak jsem od nich utekl sám. Přeji fajn večer.

rku

Pane Konečný,

v 9:30 a vy jdete do ráno do práce? Odkdy máte ráno? Nejste Vy lempl a flákač. Ale vážně. Ja bych uvítal kdyby zavřeli oba. A do jedné cely.

pudlikmaxik

přátelé, diskutujete o procesu, ale PRVNÍ POLITICKÝ VĚZEŇ  je řidič autobusu za přičmárání vousů, které ODSOUDILA BEZPRECEDENTNĚ MANŽELKA ÍČKA LANGRA SOUDKYNĚ LANGROVÁ A NIKOMU NEVADÍ STŘET ZÁJMŮ ......!!!!

Martin Konečný

Pane Kulíku nevím, jen se podivuji, že politik který úplácel je odsouzen na podmínku a z tohoto vyvozuji, že soudce podlehl tlaku. Myslíte, že mi to mele v hlavě špatně? Nebo snad myslíte, že Bártu odsoudili až moc tvrdě? Mezi námi jak tak skoro brečel tak mi ho kluka bylo až líto . Myslím, že pan Škárka je sympatizantem LEV 21 a odtud pramení jeho podpora od pana Votavy a asi i pražské organizace LEV 21. Pan Votava přijetí úplatku nepovažuje zřejmě za trestný čin, kdežto já ano i když je bez pochyby ke cti pana Škárky, že onen úplatek oznámil. Vždyť přece při svém vzdělání netušil jak vypověděl, že to co mu Bárta předal v obálce je úplatek. Myslel, že obálka naditá 170 tisícema je svačina na šichtu a strčil ji do kapsy.To jsem pane Kulíku myslel, že Vám dojde samo. A tak jsem Vám to vyložil až si zase s něčím nebudete vědět rady klidně pomůžu :-)). 

P.S. Myslím, že tlačila Nagyová pač čeká půlroční odměny na dovču a nechce, aby se jí rozes... koalice a nejlíp, aby to vydrželo až do vánoc, pač vánoční odměny to je teprv vejvar. Snad Vám tato má drobná anylýza bude stačit, protože ráno jdu makat ať zase někým nejsem považován za flákače. On na rozdíl ode mně volil pravici a poté se ocitl jako poslanec v tížívé životní situaci a použil část úplatku (nevím jak se mohl s poslaneckým platem v oné situaci ocitnout). Já, na rozdíl od něj, až se ocitnu v tíživé životní situaci doufám, že mi pomůže ona levicově smýšlející vláda. 

 

rku

Pane Konečný,

kdo podle vás na soud tlačil? A proč asi funkcionáři LVA Škárku tak vehementně brání? Čím je pro LVA cenný?

Martin Konečný

Vůbec tady nejde o pana Škárku, jde o absurditu, že naprosto prokázané úplácení poslanců ze strany Ferdy Bárty je odsouzeno podmínkou. Zde si myslím, soudce ukázal, že byl pod tlakem a podlehl mu. Zmíněný blog pana Škárky je velice zajímavý, alespoň lépe ukázal co si p. Škárka myslí o levicových voličích a jaké má životní postoje a nakonec co si myslí o mně. Jsem bez pochyby dle něj flákač a lempl. Budu muset přidat :-))))

novotny

Dovoluju si odhadnout, že i slečna Kočí dostane tak 1 rok natvrdo. Co provedla, nemůže zůstat nepotrestáno, to by pan odsouzený pan Bárta, budoucí hejtman, nepřežil.

Martin Konečný

Bárta sednout na 5 let, pač kdyby se tady poslanci mezi sebou upláceli kam bychom přišli, Škárka zpět do základní školy, pač s úplatků se neutrácí a hlásí se hned a soudu se nelže. Kočí k plotně a v šest do fabriky, ona by ji ta sranda co si ze všech dělá přešla. 

karel-nizbor

Pane Anklewiczi, už začínáte být svou úporností kritizovat vše, co je spojeno s novou stranou Jiřího Paroubka, trapný. Vzbuzujete dojem, že nejste na tomto portálu náhodou. Pevně věřím, že se stejnou vervou komentujete i ostatní strany, zejména pak ČSSD...

stvan

Já se rozhodně nezastávám pana Škarky jako člověka a to i přesto, že jsem tento výrok z jeho úst nezaznamenal. Mě (flákači a lemplovi)se "jen" nelíbí rozsudek, který nevnímám jako spravedlivý. A to i proto, že soud nevzal na vědomí, že Bárta předáním půl milonové částky poslankyni Kočí porušil zákon o výši hotovostních plateb a za to by mohl (měl) být potrestán částkou až 5 milónů korun, pokud se tedy nepletu. Proč to Bárta dělal ? Nabízí se vysvětlení, že v žádném případě nechtěl, aby tyto toky peněz byly relevantním způsobem zdokumentovány. Zřejmě proto, aby důvodu jejich předávání mohl dát přívlastek, který by se mu v danou chvili hodil. Nehledě na to, že i on soudu lhal, neboť lhaní je evidentě součástí jeho životních funkcí. Důkazem je jeho neochota se vzdát poslaneckého mandátu,ačkoliv si před vynesením rozsudku vytahoval triko zcela jiným prohlášením. Se LVEM 21 to podle mého soudu nemá nic společného.

stvan

 

Jiří, já si myslím, že se Škárka podvodu dopustit nemusel. Úplatek přijal.Něco z něj utratil.Nehlásil ho hned. To nelze popřít. K vylákání však nemuselo dojít, neboť sám Bárta se chlubil, že řešení finančních problémů po snížení poslaneckých náhrad svým poslancům nabízel, neboť, řečeno společně s předsedou VV , je pro něho 500 tisíc to co pro Johna pětistovka. Co si od těchto "půjček", které neměl potřebu poskytovat v listinné podobě, sliboval je jasné z nahrávek, na kterých svým členům vysvětluje hlavní cíl VV a tím jsou desátky z předražených veřejných zakázek. Zkrátka a dobře. V Škárkovi se mohlo hnout svědomí když na Bártu ukázal(polehčující okolnost) ale před tím si mohl být vědom, že bez důkazů (přijímání "půjček")je tak zvaně nahranej. Ani z pohledu vyššího principu mravního není nutné zlo spáchané vůči úplatkáři s cílem ho postavit před soud považovat za trestný čin.

Jiří, máte pravdu, že si nelze myslet, že lze na kohokoliv něco "narafičit", ale Bárta díky svému sofistikovanému politickému pojetí rozkrádání veřejných prostředků a nepochybnou mocí díky nelegálnímu sbírání informací(kdo ví co na koho co má) není kdokoliv. To konec konců dokazuje i rozsudek, který je vůči němu přehnaně ohleduplný. I když připustím, že Škárka porušoval zákon, tak míru jeho trestu porovnanou s trestem Bárty nemohu souhlasně přijmout, neboť Bárta dával úplatky aby mohl prosazovat svůj politický plán, tedy rozkrádat stát. Škárkovým motivům nebyla zištnost prokázána.A o to mělo jít soudu až na prvním místě. Říká se tomu SPOLEČENSKÁ NEBEZPEČNOST!!!!!

schlimbach

Obávám se pane autore, že jste neposlouchal dobře vysvětlení soudce v TV - pan Škárka byl odsouzen za podvod, protože "vylákal z Bárty ty peníze za účelem, aby ho mohlpoškodit" - ne tedy za to, že by přijal úplatek. Pokud se pan Škárka domníval, že může na kohokoliv něco "narafičit", pak se tedyx spletl a já soudci tleskám, že tak rozhodl.

skodovka_1

Já bych to opravil první byl p. Smetana a to byl evidentní zářez na straně ODS p. Langra a tohle je druhý zářez na straně podle mě TOP a ODS společně a teď se dohadují kdo si na pažbě udělá.

novotny

Souci museli být zřejmě zastrašeni nějakým vydíráním, hrozbou, nebo podplaceni.
To už ale nikdo nevyšetří...
Dodatečná úprava Ústavy pro možnost odvolání odsouzeního poslance je také ostuda. Stáváme se tak parlamentním kriminálním státem - bude běžné, že poslanci budou souzeni, s čímž současná Ústava nepočítala, poslanci byli do této doby morálně silní a nedovolili si spáchat trestný čin.

Sodoma Gomora!