David Rath: Kopněte si do bezmocného

obrazek
30.1.2013 15:28
Jsem v situaci, kdy se nemohu bránit. Složky našeho státu, řízeného Nečasovou vládou, mě prostě umlčely. Jsem přesvědčen, že to je hlavní důvod mého dlouhého věznění. Média ví, že se nemohu vůbec bránit a přesto si do mě s chutí kopnou. Kopat do někoho, kdo svázaný s roubíkem leží na zemi, není férové.

Buštěhrad za standardní cenu

Před pár dny proběhla reportáž o tom, že vedení Středočeského kraje nerealizuje z fondů EU záchranu buštěhradského zámku. V reportáži zazněla jasná nepravda, že projekt na opravu zámku byl předražen o 40 milionů. To přes to, že jsem v Poslanecké sněmovně ukázal posudek soudního znalce, který konstatuje, že rekonstrukce byla za cenu obvyklou. Dnes už konečně existuje i posudek znalců přizvaných Policií a ti konstatovali totéž. Asi se tato fakta nehodí.

Budu ještě 12 let poslancem?

Ještě zajímavější byla další reportáž o tom, že vláda projednává zákon, aby uvěznění poslanci nebrali plat. Ukázali, že mně hrozí až 12 let a tudíž bych dostal přes 8 milionů korun. Můj poslanecký mandát končí přitom zhruba v polovině roku 2014, tedy ne za 12 let, ale za 1,5 roku. Tedy docela rozdíl oproti 8,5 milionu, což senzačně tvrdili v médiu. Já bych se mandátu vzdal, pokud bych na základě faktů nebyl přesvědčen, že jsem stíhán a vězněn na politickou objednávku. Také vyšetřování neprobíhá od samého začátku standardně.

Bojí se mě

Zajímalo by mě, zda v naší zemi existuje někdo, vyjma vládnoucích pomocníků, kdo si myslí, že bych nemohl chodit do Poslanecké sněmovny plnit své povinnosti. Opakovaně jsem o to žádal. Marně. Moc mě v Poslanecké sněmovně nechce. Pravda jim vadí. Tak alespoň navrhuji změny řady zákonů a píši na internet. Je to málo, ale víc mi nedovolí.

Alespoň trochu fér

Na závěr bych, asi marně, jen požádal média, aby neútočila na ty, kteří se vůbec nemohou bránit. Kdyby chtěla být alespoň trochu férová, pak by informovala, že dnes už jsou znalecké posudky nejen na Buštěhrad, ale i na nemocnice a z nich plyne, že zakázky byly realizovány za ceny obvyklé. To je také řádný důvod někoho držet v kriminále.

david-rath
Lékař, bývalý poslanec a exministr zdravotnictví. Od listopadu 2008 do května 2012 také hejtman Středočeského kraje.
Klíčová slova: David Rath, média

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

pavlovsky

Pane Štingle, i když jsme trochu odbočili od tématu, domnívám se, že to vše souvisí s naším marasmem. Vezměte jen současný odezdikezdismus našich "vládců", je zde cca 500 tisíc nezaměstnaných, v některých rodinách děti neviděly pracovat své rodiče nikdy už 2 generace. Když se zavedly veřejné práce, tak dost těchto lidí se jim vyhýbalo...bylo to podobné jako, když bylo módou posílat určité profese na 60%, když společnost neměla zakázky.....pak se přišlo na to, že je lepší pro majitele společnosti, když z těchto lidí vytvoří "nádvorní partu"...lidé si zvykli, že neberou peníze zadarmo. Hovořil jsem v létě s  pracovnicí, která organizovala veřejné práce pro naše město....postupně si lidé zvykli...město bylo upravené, čisté...., v listopadu to ÚS zrušil, takže nikdo na veřejné práce nechodí...nyní nemá kdo uklízet sníh, sypat chodníky....vím, že celý systém byl nedokonalý, nebyl navázán na financování, byl to určitý druh nevolnictví....ale ÚS jako vždy nezklamal....s vaničkou vylil i dítě.  Podobně zdravotnictví se v budoucnu neobejde bez elektronizace, která půjde až k pacientovi, to že se našli chytráci, kteří na tom profitovali bylo jisté hned od začátku, systém nebyl dobře uchopen, spousta lékařů nekamárádí s PC, zřejmě taky záměrně, neb když pak pojišťovna provede analýzu...tu si může provést i nyní....je zřejmé na které farmaceutické firmy je lékář navázán, jinak, které firmě dělá dílera.  Ve čtvrtek u pí. Jílkové byl popsán případ, kdy ve fakultní nemocnici v Praze, nemohla být provedenena určitá operace, tak pan docent ji provedl v soukromé nemocnici ovšem za 5000 Kč. Je to morální, etické....je to jen tržní. No a výdej léků z vitríny u lékaře, napsání receptu a spolupráce s lékárníkem.....to je běžné. Tyto popsané případy svědčí o tom, že naše hospodářství (to už není naše), možná je to nadnesené, náš veřejný život řídí lidé, kteří nikdy neřídili ani dvorek se slepicemi. Jsou to bývalí studentíci, kteří přešli ze školních škamen do poslaneckých lavic, pak na funkci náměstků, pak do čela stran...jak v opozici tak v koalici. Nechtěl jsem to znovu psát, ale soc.dem. chybí pan Paroubek.  To pan Zeman uměl a umí využít potenciálu i starších...viz p.Čuba ve Zlíně, nakonec p.Mlynář je taky ze Zlína..

Nyní nemá obec peníze  na zaplacení těchto prací....tak se neuklízí, nebo jen málo. Všiměte si kolik nezaměstnaných pobírá podporu, kolik nich pracuje načerno.., kolik OSVČ Vám vydá relevalentí daňový doklad... k zamezení, měly sloužit kontroly na poště (DONEZ)...nevím jak často ti lidé chodili na raport, ale český člověk tyto překážky snadno překoná, je vynalézavý. Vím proč se brání ODS řádnému zdanění OSVČ...těch osob je cca 1 milion, s rodinami asi 2 miliony. Dva miliony potencionálních voličů....to je síla. Přitom od těchto osob se vybralo na dani (2012) z příjmu cca 1,5 mld,  před dobou nedávnou cca 10 mld. Prostě se mi nelíbí, že co vymyslí opozice je apriori špatné, tak pro to nezvedneme ruku....co by na to naši voliči....stále je před nějajými volbami  a platí to i v opačném gardu. Abych to nějak ukončil, není pro všechny stejný metr...proč může být vedeno vyšetřování p.Bartáka, pí Parkanové na svobodě, proč musí být stále p.Rath ve vazbě, i když vyšetřování skončilo, jediné vysvětlení je, že se jej bojí....jak koalice, tak soc.dem.

pavlovsky

Pane Štingle,

díky za večerní pozdravení, jsem spíš poučený optimista, takže to s čím se setkávám v poslední době mě dost irituje. Prostor pro vlastní názor v jakékoliv oblasti našeho života uchopila media a různé reklamní, marketinkové a k tomu účelu, účelově založené společnosti. Zkuste se znovu podívat na pondělní HYDE PARK, kde paní Matušková říká...budu to parafrázovat, že okamžitě věděli po tom jak KS uchopil otázku MZ o spolupráci KS na omluvě Němcům po zvolení Václava Havla prezidentem....že je zle.  Hned "přešaltrovali" a vše vrhli na kartu Zeman a Klaus = jedno mocenské centrum. Těmto týmům nejde o prosazování myšlenek volebního programu, nejde o lidi, ale jen o vítězství v dané akci, vítěz bere vše... (paní Matušková radila i paní Clintonové....ta taky nezvítězila)....a co bude dál je už nezajímá. Vezměte třeba poslední parlamentní volby...veverky neměly zvyšování daní, ODS také ne...ale pak p.Kalousek veřejně řekne, že volič si to takhle přál...že koaliční smlouva nedovoluje naplnění programů jednotlivých stran....teď (fiskální pakt) zase říká, že se dá vládnout bez koaliční smlouvy. Nevím, jestli je ještě v preambuli Ústavy....všechna moc pochází od lidu...jestli je, tak je to jen fráze. Nejhorší na tom je, že všechny oblasti života jsou pod vlivem globálního kapitálu...opět příklad...při metanolové aféře, Poláci okamžitě zakázali dovoz našeho alkoholu, nyní při aféře se solí, jedem na krysy...přes doporučení odborníků z obchodní komory...ministr zemědělství to nezakáže.  Nemá odborné znalosti, vždyť je hasič (to opět parafrázuji p.Ratha) ale i kdyby měl....tak nezakáže, Poláci mají v Evropě velký vliv i kvůli jazyku, kterým se mluví na 2.místě nejvíc v  Evropě. Poláků se nedotkla krize v r.2009, nyní HDP roste....Zpět k  manipulaci, za chvíli nebude potřeba ani voličů, volební týmy si to zdůvodní, připusťme, že by v OVM nepadla otázka na KS o omluvě Němcům. KS zareagovat tak jak zareagoval...bylo to v něm jak v té koze....muselo to ven, p. Klaus to řekl kultivovaně...zná jeho názory, tak se nedivil, pravicovými medii už byl volič tak zpracován, že by zvolil KS prezidentem, volily by jej i socky z paneláků...tak jak jsem se dočetl a pak by fakt byla cesta k tomu, aby Benešovy dekrety nebyly ani vyhaslé, ale nebyly by ani součástí našeho právního řádu. To jsou spíše sociologické otázky, možná se na problém moc dívám očima technokrata, ale všichni nemůžeme být vzdělání v humanitních oborech, stále platí myšlenka Adama Smitha, že hodnoty a nadhodnoty se tvoří ve výrobě....ale to už je o něčem jiném. 

 

 

 

oleg-gubin

Případ MUDr. Davida Ratha je evidentně politický. Počínaje bleskovým souhlasem Miroslavy Němcové s jeho zadržením a následnou reakcí vedení sociální demokracie. Lubomír Zaorálek v Událostech a komentářích "byl šokován", zatímco již existovalo vyjádření Rathova náměstka Marcela Chládka, že rekonstrukce buštěhradského zámku podle soudního znalce nebyla předražena. Jako kdyby Zaorálek nic nevěděl o předchozích akcích Jana Kubiceho (Jourová). Již jsem na tomto webu psal o petici za Rathovo propuštění, zajímavé jsou i jednotlivé komentáře. Nejistotu v případu však musí nutně vzbuzovat účast Petra Kotta, stíhaného společně s exhejtmanem. Jde o odpad z ODS, proč jej adsorbovala sociální demokracie?

cernik

Jsem z Berouna, čili člen Stř. krajské organizace ČSSD.
A chtěl bych D. Ratha obrátit k jednomu aspektu.

Necítil se ve velké politice tak trochu jako v oné pověstné věži ze slonoviny?
Od zpětné vazby byl totiž dokonale oddělen dvojitou kruhovou obranou (jednotlivá OVV a KVV)

Jak pak šlo přispět od bývalých kolegů(a měli vůbec chuť?) k rozbíjení pečlivě látaných

důkazních řetězů?

pavlovsky

Pane Štingle, taky sdílím Vaši skepsi a sám MZ tomu nahrává, když příslušným nominantům na neobsazené, nebo brzy neobsazené pozice sděuje své nominace. Třeba předseda ÚS bude mít v srpnu 70, po pěti letech, když prohlásil, že by to s dovolením vzal  na 5 let, bude mít 75...je to kvalitní řešení....nehledě na to, že první by to měl znát senát. Podobně čtu nominaci p.Michálka....nebyl to polibek smrti.  Sám MZ tvrdil, že jednou z jeho chyb bylo doporučení p.Špidly na post předsedy strany, nejsou tyto dvě nominace něco podobného....

novotny

Tak snad to nenechá chladným nového prezidenta...

pavlovsky

Naše justice se chová jako feldkurát Katz..."Já jsem jediný zástupce Boha tady na zemi, když se rozhodnu, tak ty hříchy někomu neodpustím, tak je neodpustím....přes to nejede vlak". Já jsem v době nedávné prožíval soud s bývalým zaměstnavatelem. Už jsem zde o tom psal, protože na tomto servru není přetlak diskutujících, tak kdo chce, ať si to přečte. Věřím, že justice bude v případě soudu s p.Rathem postupovat objektivně. 

  • Už se soudit nebudu,

Když jsem odcházel do důchodu (1.4. 2003) obdržel jsem jako odměnu "krácení" motivační složky, podotýkám, že to bylo prvně za dobu mé pracovní kariéry. Měl jsem uzavřenou manažerskou smlouvu s předem stanovenou motivační složkou za její splnění. Úkoly jsem splnil, takže jsem předpokládal její vyplacení...omyl, tehdejší ředitel, dnes ještě význačnější státní činitel mi ji prostě nevyplatil...důvod, bylo to po skončení 1. čtvrtletí, takže případné neoprávněné vyplacení by prý ze mne těžko pak páčil. To byla zástěrka skutečný důvod byl jiný, ale to nechci tady rozebírat. Přesto po dalším, mnou vynuceném jednání tvrdil, že mi to doplatí...jednalo se o cca 30 tisíc, že není důvod to nadále zdržovat. Pak mi telefonoval, že okolí s tím nesouhlasí, tak mi vyplatí jen polovinu ( to svědčí o jeho profesní síle).
Byl jsem v odborech, ty doporu
čily žalovat společnost, leč právní zastoupení mi nedaly (nyní už v odborech nejsem). Vyjadřovali se k tomu Souček, Středula i Štěch. Soudil jsem se sám, všechny argumenty jsem si musel opatřovat, ale neměl jsem přístup do společnosti, tak jsem využíval argumentů, co předložila žalovaná  strana.. Leč soudkyně mé svědky nikdy k soudu nepovolala, protistraně vždy vyhověla. Nakonec spis měl téměř 300 stránek, odvolal jsem se ke krajskému soudu, tam jsem neuspěl, moje důkazy nebyly přijaty, U krajského soudu zjistil, že úkoly nebyly vydány podle platné směrnice pro rok 2003, která byla vydána až po mém odchodu do důchodu, se zpětnou platností od 1.ledna 2003, ale podle staré směrnice, kde podmínky a mechanismus hodnocení motivační složky byl úpně jiný. Dle soudů je to úplně jedno...dle mne, kdo chce psa bít...ten si hůl najde. Zajímavý byl postoj krajského soudu v prvním kole, kde mi bylo řečeno, že se mohu dovolat k NS, ale pak dovolání nebylo možné, neb se jednalo o částku menší, než stanovuje dovolací mechanismus, přitom bylo hned zřejmé, že souzená částka je menší než dovoluje dovolací mechanismus. Že by senát Krajkého soudu nevěděl, že hranice pro dovolání je 30 tis. Kč a souzená čáska je jen 13 tisíc... Tak jsem podal „Návrh na obnovu řízení, z důvodů, že prvoinstanční soud v závěrečném stání v prvním kole rozhodoval v jiném složení při vynesení rozsudku, než probíhala první dvěstání. Rozhovory senátorek před soudní síní...to jsem ještě nevěděl, že jsou to senátorky v mé kauze, ony také ne..: taky ses to dozvěděla...až teď...odpověď před chvílí. Novému senátu stačilo cca 10 minut, aby pochopil co se v cca 8 hodinovém stání projednávalo, aby pochopil způsob vedení výkazů v kontrolingové sekci SAPu. Navíc, existuje judikát, kde i když se změní jeden senátor...je soud vadně obsazený, soudům to však nevadí... nemáme precedenční soudnictví. Krajský soud tuto námitku zamítl. Následovala stížnost k ústavnímu soudu, no zachoval se podobně jako v případě zrušení voleb do parlamentu 2009, ovšem s opačným znaménkem.
Jeho výrok "..jestli
že soudy 1. stupně a odvolací zmíněnou otázku posoudily odlišně od stěžovatele...jde o právní závěr ústavně nezávislých soudů, do jejichž rozhodováncí činnosti je ingerence US nepřípustná. Rozhodnutí soudů, ať již v původním řízení, jenž bylo ukončeno pravomocnými rozsudky...tak i v řízení o žalobě na obnovu řízení, a žalobě pro zmatečnost byla vždy řádně odůvodněna...a svá právní posouzení přiměřeným způsobem odůvodnily..."

Jestli zdůvodnění, že je vlastně jedno podle které platné či neplatné směrnice je odměna vyplacena...pak je to přiměřené.
Záv
ěr: bývalá ministrně Kovářová v jednom rozhovoru řekla, k soudu se nechodí pro spravedlnost, ale prorozsudek. Kdybych to byl věděl...tak bych tam nechodil (Knoflíková válka).

 

stvan

Pane poslanče, Vaší poptávce po jednotném a objektivním metru rozumím. V jistém slova smyslu jsou všichni občané potencionální obětí metru dvojího, pokud na tom bude mít oficiální MOC  zájem.