Ruští hráči v NHL proti Noci hrdosti LGBT

nhl lgbt
30.3.2023 14:11
Akce Pride Night (Noc hrdosti) v kanadsko-americké NHL se nedaří. Již lednu New York Rangers oznámili, že oproti původním plánům se akce na podporu LGBT nezúčastní. Postupně se objevují komplikace i v jiných týmech.

V případě Rangers může podle CBS jejich postoj souvislost s tím, že v týmu hrají Igor Šesťorkin, Artěmij Panarin a Vladimir Tarasenko z Ruska. Všichni mají být pravoslavného vyznání.

V únoru obránce Philadelphia Flyers Ivan Provorov odmítl na dresu symbol LGBT s odůvodněním, že mu to nedovoluje jeho pravoslavná víra. Noc hrdosti narazila také v týmu Minnesota Wild, kde se tak mělo stát z důvodu odmítnutí útočníka Kirilla Kaprizova. V San Jose Sharks se postavil na zadní kanadský brankář James Reimer, který se také odvolal na svou víru.

Naposled 23. března neměli duhová trika hráči týmu Chicago Blackhawks, kde se měl proti akci postavit Nikita Zajcev. Týž den odmítli zapojit se do Prida Night v týmu Florida Panthers bratři Marc a Jared Staal.

Třešničkou na dortu je podle některých komentátorů obránce Ilja Ljubuškin z Buffalo Sabres, který se odvolal na ruské zákonodárství, které zakazuje propagaci LGBT.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.